Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Ach, cóż to był za dzień! 1. Czerwca w naszej szkole miał miejsce Festiwal Masowego Czytania. Na 3 i 4 lekcji uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Staszica mieli okazję poczytać swoje ulubione książki innym, wziąć udział w paradzie „czytoholików” (każda klasa przygotowała jeden transparent), mogli zastygnąć w bezruchu podczas kręcenia manekin challenge oraz dobrze się bawić w przygotowanych konkursach.

Nasza szkoła ponownie włączyła się w Ogólnopolską Akcję Masowego Czytania “Jak nie czytam, jak czytam”, dlatego 1 czerwca nie zapomnij zabrać do szkoły ulubionej KSIĄŻKI i PRZYTULANKI. Razem z uczniami z całej Polski zebranymi w swoich szkołach będziemy wspólnie czytać i spróbujemy pobić zeszłoroczny rekord czytania w jednym momencie (432608 uczniów).

Biblioteka szkolna zaprasza do wiosennych spacerów z książką na smyczy. Dla pierwszych pięciu uczniów, którzy zdecydują się wypożyczyć z biblioteki i wyjść na spacer z książką wybraną ze stosika czekają smycze z logo szkoły. Dla pozostałych przewidziane są nagrody pocieszenia. Przypominamy o możliwości wypożyczania książek na czas wakacji.

Dnia 16 marca w MDK "Iskra" w Pile odbyło się podsumowanie konkursu literackiego "Złote pióro", pt. "Od magii świata do magii słowa". W konkursie wzięło udział ponad 70 młodych poetów i prozaików, w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i studenci którzy nadesłali łącznie około 250 prac.

1 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję uczestniczyć w warsztatach literackich z panią Elżbietą Ambroż - cenioną pilską pisarką. Chętnych było wielu, jednak na zajęcia dostała się grupa nielicznych. Podczas spotkania, Pani Ambroż zdradziła techniki „słownego rozgrzania”- czyli zadań, które warto zrobić przed rozpoczęciem pisania.

Współtwórz księgozbiór naszej biblioteki i zaproponuj książkę, którą chciałbyś żebyśmy zakupili, a której nie posiadamy w naszych zbiorach.
Wyślij maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. podając autora i tytuł książki oraz swoje imię i nazwisko.

Podsumowany został konkurs fotograficzny "Sleeveface z książką" zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Wszystkie nadesłane prace reprezentowały wysoki poziom artystyczny i ukazywały zaangażowanie twórców.

Zapraszamy odkrywców rzeczy dziwnych i dziwniejszych do zaczytania się w gigantycznej świeżutkiej dostawie książek, zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jest ich aż 816 vol. (w tym lektury i audiobooki). Większość z nich to te, które znalazły się na Waszych listach z propozycjami zakupu. Zachęcamy do przeglądania nowości na stronie. Wszystkie książki można rezerwować w systemie online po wcześniejszym zalogowaniu się na konto.

W listopadzie br. udało nam się stworzyć w bibliotece miejsce zdecydowanie atrakcyjniejsze od ekranów smartfonów i laptopów — Kącik Gier Planszowych. W przestrzeni przyjaznej rozrywkom znalazły się szachy, warcaby, samotnik i wiele innych.

Tym razem zapraszamy wszystkich, zafascynowanych odkrywaniem nowych miejsc i kultur, do podróży na osobiste półki nauczycieli, pełne magicznych i naukowych światów.

Sprawdźcie zatem co czytają i polecają Katarzyna Włodkowska, Justyna Szymańska, Joanna Pietrzyńska i Aleksandra Grzegorczyk. Przeczytajcie polecane książki

 

Nauczyciele naszej szkoły zechcieli podzielić się z Wami informacją jaką literaturę lubią, czytają i jaką warto poznać. Przeczytajcie polecane książki! Zaskoczcie ich a także samych siebie.

Różnorodna tematyka rekomendowanych lektur sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursie fotograficznym “Sleeveface z książką”. Sleeveface to zabawa polegająca na dopasowywaniu zdjęć z okładek płyt winylowych do różnych sytuacji, ludzi i miejsc. Proponujemy zamiast płyt użyć książek znajdujących się zarówno w domowych, miejskich jak i szkolnych bibliotekach.

W dniu 15 września 2016r. w czasie spotkania z rodzicami naszych uczniów nauczyciele bibliotekarze przedstawili rodzicom informacje o realizacji projektu w naszej szkole. Zachęcali do współpracy oraz przedstawili zalety czytania i jego wpływ na rozwój intelektualny i emocjonalny młodzieży.

Od roku 2004/2005 biblioteka szkolna przyznaje tytuł ZNACK czyli Zdecydowanie Najbardziej Aktywna Czytelniczo Klasa. W tym roku szkolnym otrzymała go klasa 2e (wychowawca Danuta Jakubiec-Cioch), której na ręce przewodniczącej przekazany został dyplom i skrzynia pysznych, soczystych jabłek. Klasa w sumie wypożyczyła w roku szkolnym: 468 książek, co daje średnią wypożyczeń przypadającą na ucznia w klasie: 16,71.
Sponsorem tego zdrowego upominku był Tata naszego ucznia - Pan Rosa, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.
Na pierwszym piętrze obok schodów od dnia 09 czerwca pojawił się bookcrossingowy regał.
Idea otwartego obiegu i wymiany książek powszechna w wielu krajach, dzięki Wam Drodzy Czytelnicy, ma szansę rozwinąć się również w naszej szkole.  Wszystkich zapraszamy do korzystania z zawartości regału oraz o pozostawianie w tym miejscu wszystkich książek, którymi chcecie się podzielić.

Nasza szkoła, 10 czerwca 2016r. przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania „Jak nie czytam jak czytam”, której celem było promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. O godz. 10:00, podobnie jak uczniowie w całej Polsce, zebraliśmy się na szkolnym korytarzu z ulubionymi książkami w dłoniach. Dzierżąc własnoręcznie przygotowane transparenty, klasy maszerowały wokół szkoły pokazując przechodniom i przejezdnym, jak w Zespole Szkół Staszica docenia się literaturę.

Nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję Masowego Czytania “Jak nie czytam, jak czytam”, dlatego 10 czerwca nie zapomnij zabrać do szkoły ulubionej książki. Razem z uczniami z całej Polski zebranymi w swoich szkołach będziemy wspólnie czytać i ustanowimy rekord czytania w jednym momencie. Każdy czyta to, na co ma ochotę.
Pokażcie, że młodzież czyta więcej, a dorośli mają się czego wstydzić!!!

molChcesz przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek?
A może dokonać rezerwacji lektury lub innej interesującej Cię książki?

Skorzystaj z katalogu online dostępnego dla każdego ucznia i nauczyciela naszej szkoły o każdej porze dnia i nocy z dowolnego urządzenia (komputer, laptop, tablet, telefon) posiadającego dostęp do internetu .

Wejdź na stronę Bibloteka online (ikona pod grafiką szkolną)

Jeśli logujesz się po raz pierwszy do katalogu OPAC zarejestruj e-mail (ten który podawałeś/aś) w systemie logowania.
    Kliknij na ikonkę kluczyka w prawym górnym rogu,
    Tutaj posługując się opcją „Załóż konto” podaj swojego maila (login), na który zostaje wysłany aktywacyjny link.

Jeśli “zgubisz się” w bibliotecznym świecie wirtualnym serdecznie zapraszamy do biblioteki offline (poniedziałek - piątek 7.30-15.30), służymy pomocą i dobrą radą.

Zapraszamy

Jeśli nie boisz się publiczności, masz niepospolitą wyobraźnię, jesteś kreatywny i ciekawy świata a Twój głos brzmi nieziemsko pięknie, spróbuj swoich sił jako LEKTOR podczas czytania tekstu ulubionej książki.

W ramach dnia otwartego w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia artystyczne z pędzlem w dłoni oraz z tworzenia pięknej biżuterii z koralików. Uczniowie mogli też spróbować swoich sił w konkursach czytelniczych prowadzonych przez Oktawię Łaski (1d) i Alicję Matuszczak (1d).

Jesteśmy mile zaskoczone tak dużym zainteresowaniem nowymi książkami, dlatego też z wielką radością zapraszamy do lektury kolejnych nowości zakupionych specjalnie dla Was z funduszu Rady Rodziców.

Zapraszamy tych, którzy kochają książki, w światy odległe, poruszające i przerażające. Na wyspy pełne marzeń, tajemnic i magii, gdzie książki same się otwierają i bawią swoim niepowtarzalnym klimatem. Poetycka narracja zawarta w każdej z nich porusza wszystkich szukających głębi.

„Charytatywny Konkurs Świąteczny ” zorganizowany przez bibliotekę szkolną został podsumowany. Dokonanie wyboru najlepszych prac nie było łatwe ponieważ wszystkie  prace były piękne, pomysłowe i świadczyły o chęci pomagania innym. Jury w składzie Justyna Szymańska, Wiesława Małowicka, Joanna Drabowicz po burzliwych obradach  przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

zuzannaW październiku i listopadzie w bibliotece szkolnej można było podziwiać obrazy autorstwa Zuzanny Cieślak - uczennicy klasy 2c, zdobywczyni Złotych Pędzli przyznawanych przez MDK „Iskra” w dowód uznania dla dokonań twórczych oraz laureatki licznych konkursów międzyszkolnych i szkolnych.

Podsumowany został konkurs fotograficzny „Sleeveface z książką” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Wszystkie nadesłane prace reprezentowały wysoki poziom artystyczny i ukazywały zaangażowanie twórców. Jury w składzie Joanna Drabowicz, Wiesława Małowicka, Justyna Szymańska oraz Tomasz Kowal przyznało nagrody i wyróżnienia:

Nagrody
1 Miejsce - Dominika Lignicka i Klaudia Pogorzelska – 3f
za zdjęcia „Glamour", „Mała czarna", „Przedmaturalna depresja"

ksiazkiWszystkich inteligentnych, wrażliwych, przedsiębiorczych i ciekawych świata zapraszamy do grudniowych spacerów z książką na smyczy. Dla pięciu uczniów, którzy zdecydują się wypożyczyć z biblioteki i wyjść na spacer z książką wybraną ze stosika czekają sympatyczne upominki. Nauczyciele bibliotekarze

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursie fotograficznym “Sleeveface z książką”. Sleeveface to zabawa polegająca na dopasowywaniu zdjęć z okładek płyt winylowych do różnych sytuacji, ludzi i miejsc. Proponujemy zamiast płyt użyć książek znajdujących się zarówno w domowych, miejskich jak i szkolnych bibliotekach.

We wtorek 13.10.2015r. na korytarzach pilskiej Nafty można było spotkać czarodziejów i czarownice wyjętych z kartek powieść J.K.Rowling pt.: „Harry Potter”. Wszystko za sprawą klasy 1C, która nagrywała spot na konkurs organizowany przez Ministerstwo Edukacji. Historia, jaką chcieli przekazać zawierała uniwersalny morał o magii, która wypełnia nasze umysły, kiedy czytamy książki, dlatego nie mogło obyć się bez różdżek, mioteł, tiar i peleryn.  Poniżej zamieszczamy efekty ich pracy. Były to pierwsze „koty za płoty” i chociaż film nie jest idealny, to następne będą na coraz wyższym poziomie. Twórcą filmu życzymy powodzenia i gratulujemy podjęcia wyzwania.
Pomysłodawcą i twórcą filmu była Jagoda Kurnikowska, Wiktoria Rózga, Krzysztof Strzelec z klasy 1c.Za pomoc dziękujemy:pani Justynie Szymańskiej, Joannie Drabowicz, Aleksandrze Bryła, Katarzynie Włodkowskiej.

Biblioteka szkolna zaprasza do jesiennych spacerów z książką na smyczyUśmiech, dlatego też pierwszych 5 uczniów, którzy zdecydują się wypożyczyć i wyjść z biblioteki z książką wybraną ze stosiku otrzymają sympatyczne upominki.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.