Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

GALERIA WYDARZEŃ
2017-2018

2017-2018

20 października odbył się etap powiatowy XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego.

Uczeń klasy 2f Krzysztof Łapacz zajął II miejsce i zakwalifikował się do Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. 

Ponadto w Powiatowej Olimpiadzie szkołę reprezentowali: Dawid Ślebioda 1f oraz Stanisław Ciechanowski 1f.

Gratulujemy!

Tradycyjnie już 19 października w Łobżenicy rozegrany został Finał Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu.

Klasy pierwsze wyruszyły już po raz kolejny na poszukiwania śladów Stanisława Staszica w Pile. Najszybciej w tym roku wywiązała się z zadania klasa 1g. Gratulujemy!

Od tego roku szkolnego postanowiono przyznawać najaktywniejszym czytelniczo uczniom nagrodę oraz tytuł Czytelnika Miesiąca. Kryterium służące za podstawę wyboru to ilość wypożyczeń w danym miesiącu.

We wrześniu najwięcej książek (27) wypożyczyła i mamy nadzieję, że przeczytała Alicja Matuszczak z klasy 3d.

Chcesz promować czytanie wśród swoich znajomych?

Do 24 października zgłoś się po darmową koszulkę z kodem QR dającym dostęp do 12 książkowych bestsellerów i zostań Ambasadorem projektu Czytaj PL "Upoluj swoją książkę".

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Upoluj swoją książkę", dzięki któremu w dniach 2-30 listopada br. wszyscy uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona spośród ponad 2000 szkół, które wzięły udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.

W nagrodę dostaliśmy dyplom i książki.

10 października br. W Sali Miejskiej przy ulicy Dąbrowskiego miało miejsce spotkanie z niezwykle charyzmatycznym dziennikarzem Bartoszem Węglarczykiem. Obecny dyrektor programowy platformy Onet, a także wieloletni prezenter i korespondent Gazety Wyborczej oraz stacji telewizyjnej TVN, wypowiadał się w kwestii wolności mediów.

4.10.2017 o godz. 18.00 w Inwest-Parku odbyło się 100. spotkanie pilskiego klubu Toast Masters. Uczniowie klas medialnych uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez trenera biznesu, panią Monikę Rozmarynowską. Wykład nosił tytuł " Jak pokonać lęk przed wystawieniami publicznymi?"Po części teoretycznej członkowie klubu mogli zaprezentować się na forum.

INFORMACJA dla uczniów klas pierwszych !!!

Proszę wejść na "czytaj dalej..."

Serdecznie zapraszamy twórczych i kreatywnych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na projekt graficzny muralu inspirowanego książką, literaturą, biblioteką, czytaniem, baśnią, przygodą, tradycjami związanymi z czytelnictwem i wszystkim co tajemnicze i magiczne.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym “Sleeveface z książką”.
Sleeveface to zabawa polegająca na dopasowywaniu zdjęć z okładek płyt winylowych do różnych sytuacji, ludzi i miejsc. Proponujemy zamiast płyt użyć książek znajdujących się zarówno w domowych, miejskich jak i szkolnych bibliotekach.

5-6 października klasa 1b pojechała na integracyjną wycieczkę do Torunia i Bydgoszczy. Uczniowie odwiedzili toruńską starówkę, na której odwiedzili Żywe Muzeum Piernika. Tam nauczyli się piec pierniki i poznali historię miasta i tradycje toruńskich wypieków. Następnie klasa integrowała się podczas gier zespołowych w Bunkrze 51. W Bydgozczy nasi uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne w Break the Brain.

Wrzesień i październik to czas kiedy  uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Pile w oparciu o wystawę czasową  "500 lat reformacji w północnej Wielkopolsce".

Nasza szkoła najlepsza w sporcie w powiecie pilskim. 28 września podczas zawodów sportowych w sztafetowych biegach przełajowych nastąpiło podsumowanie minionego sezonu w rywalizacji sportowej szkół.

W dniu 29.09.2017 wyjechaliśmy do Poznania. Opiekunami naszej wycieczki były: wychowawca klasy- Pani Maria Dembińska oraz Pani Danuta Zaremba. Głównym celem wyjazdu był udział w Nocy Naukowców w zorganizowanej przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szkolny etap 42. Olimpiady Języka Angielskiego  odbędzie się 13 listopada  o godzinie 8.55 w świetlicy szkolnej -będzie to pisemny test leksykalno-gramatyczny, na który przeznaczono 60 minut.Organizatorem Olimpiady Języka Angielskiego jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu.

Na terenach przyległych do hali sportowej przy ul. Żeromskiego, kolejny raz rozegrany został finał (28.09.2017) Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji stanęły nasze dwie sztafety: dziewczęta i chłopcy.

Dnia 29 września klasa II E wybrała się na jednodniową wycieczkę do Poznania, wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Bilejczyk i opiekunem Panią Danutą Jakubiec-Cioch. Zwiedzanie pod okiem przewodnika zaczęli od wystawy „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”. Ekspozycja ta jest pierwszą i jedyną w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.

Z radością informujemy, że ubiegłoroczne pojekty E-Twinning : Our Crazy Busy Town’ , Life is Beautiful’, Springtime of the Poets’, przygotowane przez uczniów naszej szkoły zostały nagrodzone Certyfikatem eTwinning.

Towarzystwo Pomocy Chorym organizuje zbiórkę publiczną na pilskim Cmentarzu Komunalnym w celu uzyskania środków pieniężnych na budowę hospicjum stacjonarnego w Pile.

Potrzebujemy wolontariuszy do pomocy w zbiórce 31 października 2017 (wtorek) w godz 15,00 do 17,00.

 Zainteresowanych zapraszam do gabinetu pedagoga (do 17.10.2017)

Nauczycielka naszej szkoły Katarzyna Włodkowska została wyróżniona podczas uroczystej gali "Wielkopolski nauczyciel roku 2017"

27 i 28 września uczniowie klas medialnych wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Collegium Civitas i Fundację Nowoczesna Polska. Głównym tematem zajęć były media i technologie.

20 września 2017 roku odbył się szkolny etap XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego, w którym brało udział 14 uczniów.

12.września zorganizowana była wycieczka klasy 3F do Poznania pod opieką Pani Danuty Zaremby i Iwony Narożny. Celem było spotkanie z przedstawicielami okręgowych komisji egzaminacyjnych i możliwość  zdobycia informacji o najlepszych polskich uniwersytetach, wydziałach i przyszłościowych kierunkach edukacji podczas Poznańskiego Salonu Maturzystów.

19 i 20 września klasa 2m uczestniczyła w 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Uczniowie mogli realizować nagrania z prestiżowego festiwalu.

W piątek, 22 września 2017r., na stadionie sportowym MOSiR i Pile, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Lekkiej Atletyce. Nasza reprezentacja dała z siebie wszystko, a efektem były następujące osiągnięcia:

20.09. br. w żydowskie święto Rosz Haszana (nowy rok 5778) delegacja klasy medialnej II m pojechała do siedziby Gminy Żydowskiej w Poznaniu na otwarcie wystawy pt. "Historia Żydów w Pile".
Uczniom zależy na tym, aby zgłębiać wiedzę o kulturze żydowskiej oraz nawiązać kontakt ze szkołą w Izraelu.

V edycja Konkursu - Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii oraz XLIV OLIMPIADA HISTORYCZNA

20 września 2017 roku o godz.10:00 odbędzie się ETAP SZKOLNY XVII OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ POWIATU PILSKIEGO.

TEMATYKA OLIMPIADY

Tematyka Olimpiady obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska zawartych w podstawach programowych innych przedmiotów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza geografii, chemii, fizyki.

Absolwenci kursu Filmoteki Szkolnej!

W połowie lipca tego roku, Jagoda Kurnikowska oraz Mariusz Korpal zostali absolwentami kursu filmowego „Filmoteka Szkolna. Akcja!”, który organizowało Centrum Edukacji Obywatelskiej.

4 września 2017 roku w Zespole Szkół im.S.Staszica miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość uświetnił swoją obecnością starosta pilski, pan Eligiusz Komarowski. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Pan Starosta podziękował za współpracę ustępującemu dyrektorowi, Panu Markowi Święszkowskiemu oraz życzył powodzenia dyrektorowi Markowi Wasilewskiemu, który objął stanowisko 1 września. Do podziękowań i życzeń dołączyli się uczniowie Zespołu Szkół im.Stanisława Staszica.

Uroczystość poprowadzili Julia Denisiuk z klasy 2c i Filip Borowicz 3c, zdjęcia autorstwa Mariusza Korpala z klasy 3c.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego Uchwałą Nr XXXVI/715/13 z dnia 22 lipca 2013r. ustanowił zasady udzielania stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli, kolegiów pracowników służb społecznych oraz studentów I i II stopnia i jednolitych magisterskich uczelni publicznych zameldowanych na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego.


Celem głównym projektu jest podniesienie jakości kształcenia w 3 szkołach Powiatu Pilskiego poprzez wzrost poziomu kompetencji kluczowych oraz postawy kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej 570 uczniów i uczennic, wsparcia 47 nauczycieli w zakresie prowadzenia zajęć z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i językowych oraz wyposażenia szkół w sprzęt do prowadzenia zajęć matematyczno – przyrodniczych w okresie od 01.08.2017r. do 28.02.2019r.

Czytaj dalej...

W O L O N T A R I A T - 27. Półmaraton PHILIPS - Piła - 03.09.2016r. (niedziela)

Szanowni Uczniowie,
jak co roku Nasza Szkoła bierze udział w pilskim półmaratonie jako wolontariusze. W tym roku Naszym zadaniem jest zabezpieczenie punktu za 5km biegu (ul. Paderewskiego - za byłą restauracją Pomarańczowy Fortepian).

PROSZĘ O ZGŁASZANIE SIĘ OSÓB PEWNYCH OBECNOŚCI !
Potrzebujemy 60 chętnych wolontariuszy do pomocy przy organizacji 27. Półmaratonu PHILIPS.
Zapewniamy super zabawę :) miłą atmosferę i niepowtarzalne emocje!
W tym roku nie będzie zebrania organizacyjnego !!!
Osoby chętne oraz te, które wyraziły chęć uczestnictwa w czerwcu proszone są o PILNE POTWIERDZENIE swojego udziału w wolontariacie mailowo.

Prosimy o przysyłanie zgłoszeń na adres mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tytuł maila "WOLONTARIAT BIEG"
imię + nazwisko + klasa + rozmiar koszulki
( Adam Kowalski - klasa 1A - rozmiar np. L)

wyprawka szkolnaZgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.