Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

GALERIA WYDARZEŃ
2017-2018

2017-2018

17 lutego 2018 r. w Mysiadle koło Warszawy odbył się Puchar Polski Seniorów w Judo. W turnieju wystąpił Adam Stodolski z II E Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica podopieczny trenerów Józefa i Tomasza Jopek. Adam wystąpił w kategorii do 73 kg. gdzie stoczył pięć walk (trzy wygrane i dwie przegrane) co pozwoliło mu zająć V miejsce.

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego 7.02.2018r. udali się na bal karnawałowy ,,W świecie magii" do Przedszkola Publicznego nr 2 w Pile. Przygotowali oni dla dzieci ciekawe atrakcje, takie jak zabawa z kotylionami czy zbieranie gwiazdek.

Uczniowie naszej szkoły, w miniony weekend aktywnie rozpoczęli ferie zimowe, biorąc udział w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu. Członkowie pilskich klubów ,,Gwdy" i ,,Gwardii" zdobyli łącznie 4 medale. Wśród medalistów znaleźli się uczniowie ,,Nafty": Susane Lächele, z klasy 2F ,

Jakub Pacocha uczeń klasy III A zajął II miejsce w zawodach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. W dniu 10.02.2018 Jakub przystąpił do napisania testu i z kilkudziesięciu uczestników okręgu uzyskał najwyższy wynik. W dniu 11.02.2018 podszedł do zadań quiz-u, a następnie do części ustnej. W części ustnej przed komisją,

08.02. nastąpiło rozstrzygnięcie konkurs na napisanie opowiadania pt. „Współczesna opowieść zimowa”. Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce Aleksandra Duszczak

II miejsce Nikola Kamińska

III miejsce Oliwia Kaszuba

Wyróżnienie Aleksandra Rudiak

08 stycznia w naszej szkole został ogłoszony konkurs na napisanie opowiadania pt. „Współczesna opowieść zimowa”. Trwał on do 31.01. Wyniki zostaną ogłoszone 08. 02 tj. w czwartek w sali 7i (internat )o godzinie 10.35 (na długiej przerwie).

Nasz Mistrz Europy odnotował kolejny sukces !!! Do sukcesu sprzed kilku miesięcy, dopisujemy następny...

4.02.2018 Dawid Wiśniewski - uczeń ZS Staszica w Pile zajął I miejsce podczas Mistrzostw Wielkopolski Juniorów Młodszych w Judo w wadze 60 kg.

  Codzienne, wyczerpujące treningi przyniosły efekt.

W piątek 26 stycznia 2018 roku o godzinie 19 w Hotelu Gromada rozpoczęła się studniówka. Wnętrze hotelu zostało wypełnione przez tegorocznych maturzystów, ich wychowawców, nauczycieli i rodziców. Na początku odbyła się krótka część artystyczna, a potem głos zabrał pan dyrektor Marek Wasilewski.

W okresie od października do stycznia w naszej szkole, pod nadzorem Samorządu Szkolnego, odbywała się akcja zbiórki pieniędzy pt. ,,Góra Grosza’’. Każda zaangażowana klasa raz w tygodniu, mogła wrzucać pieniążki o nominałach jeden dwa i pięć groszy, do stworzonych przez siebie skarbonek.

W dniu 20.01.2018 Jakub Pacocha uczeń kl IIIa wziął udział w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Poznaniu i zajął 10 miejsce.

Opiekun mgr Jaros Krzysztof

Dnia 9 stycznia 2018, klasy 1e i 1f wyjechały do Poznania na wycieczkę edukacyjną. Uczniowie mieli okazję poznać złożony świat różnorodności gatunkowej i ekosystemowej w Poznańskiej Palmiarni. Zapoznali się z roślinami tropikalnymi, wodnymi i sucholubnymi.

Dnia 17 stycznia klasa Ic uczestniczyła w spotkaniu z Wiktorią Wiącek - absolwentką naszej szkoły. Wiktoria obecnie studiuje w Wielkiej Brytanii na Coventry University. Podczas spotkania opowiadała nam o swojej drodze na uniwersytet.

Dnia 17 stycznia 2018r. odbyły się warsztaty językowe w PWSZ w Pile. Klasa 3F, pod opieką Pani Agnieszki Kempnej, miała okazję uczestniczyć w zajęciach utrwalających słownictwo z dziedziny medycyny. Uczniowie wypełniali formularze przyjęcia pacjenta na oddział oraz rozpoznawali i nazywali sprzęt medyczny.

Paweł Błoch (IIb) i Krzysztof Martin (IIIb) awansowali do Finału Okręgowego Olimpiady Matematycznej.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę prac Mai Gruszki uczennicy klasy 1c, zdobywczyni Złotych i Srebrnych Pędzli za szczególne umiejętności oraz rozwój w dziedzinie rysunku i malarstwa pod kierunkiem artysty-plastyka Marty Mrówki, 1 Miejsca w X Międzygimnazjalnym Konkursie Plastycznym „Ludowe, etniczne anioły”, Wyróżnienia w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z pędzlem przez świat”,

10 stycznia 2018 r. uczniowie klas biologiczno- chemicznych wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Polegał on na rozwiązaniu testu, składającego się z 50 pytań z zakresu edukacji ekologicznej. Merytorycznym organizatorem i patronem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi ochrony Przyrody.

Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy 2f – Krzysztof łapacz, który będzie reprezentować szkołę podczas etapu okręgowego, który odbędzie się w kwietniu 2018 r. w Poznaniu. Krzysztof uzyskał 86% prawidłowych odpowiedzi, Do etapu okręgowego zgodnie z regulaminem kwalifikują się osoby, które uzyskają 80% i więcej prawidłowych odpowiedzi.

Gratulujemy!

Czytelnikiem Grudnia została Marta Suchomska z klasy 2m, która wypożyczyła 21 książek.

Gratulujemy i zapraszamy po odbiór upominku!

Przypominamy o akcjach czytelniczych trwających w naszej bibliotece. Każdy z Was może: ZaAdoptować Książkę lub Podarować Książkę.

Podsumowanie zbiórki na rzecz pilskiego schroniska w Leszkowie, w której brała udział młodzież zamieszkująca w Internacie ZS im. Stanisława Staszica w Pile:
Ok. 55 kg karmy, Koce, kołdry, poduszki (3 worki).

Napisz opowiadanie o swojej fantastycznej zimowej przygodzie. Jeśli takiej nie przeżyłaś/łeś to napisz pracę o swoim zimowym marzeniu. Niech opowiadanie będzie zawieszone w magicznej, śnieżnej scenerii, której być może w naszym klimacie brakuje..? Czekam na Wasze opowiadania.

Napiszcie "Współczesną opowieść zimową" w języku angielskim. Liczy się pomysł.

Na Wasze prace czekam do 31 stycznia bieżącego roku.

8 grudnia 2017 klasy humanistyczne 3D i 2P wzięły udział w warsztatach dotyczących „Roli cyfryzacji w humanistyce” na UAM wPoznaniu w Instytucie Filologii Polskiej.

Warsztaty w zakresie humanistyki w cyfryzacji wzbudziły nasze zainteresowanie, dały możliwość dyskusji, udowodniły postęp technologii XXI wieku.

Bo przecież kto by się pokusił liczyć ile wyrazów lub najdłuższych zdań zostało zapisane w „Potopie” H.Sienkiewicza( Było to 380524, natomiast cała trylogia liczy łącznie 779313 słów).

Zuzia choruje na śródmiąższowe zapalenie płuc i czeka na przeszczep. Dojazdy do specjalistów i wizyty drogo jednak rodzinę dziewczynki kosztują, dlatego Stowarzyszenie Spełniamy Marzenia Daniela Niżyńskiego z Piły zorganizowało zbiórkę pieniędzy dla Zuzi na portalu pomagam.pl.

W miesiącu grudniu na tablicy przed biblioteką szkolną, można było oglądaćprace klasy 2D, realizowane podczas zajęć artystycznych pod hasłem "Projekt na Przyszłość". Przy pomocy farb lub pisaków wodoodpornych, a przede wszystkim wyobraźni, powstały symbole firm jakie młodzi designerzy chcieliby założyć w przyszłości.

Dnia 15 grudnia w naszej szkole gościli uczniowie klasy drugiej i trzeciej Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile, którzy zaprezentowali uczniom klas 2c, 1e i 1f debatę pt. „ Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”. Opiekunem był absolwent naszej szkoły, doktorant Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, nauczyciel j. angielskiego i wos-u pan Mateusz Pazdej.

20.12 korzystając z okazji zbliżających się świąt uczennice klasy IIB przygotowały serię wykładów związanych z językiem angielskim. W tym roku szkolnym uczniowie z klasy IIB, IA i IC mieli okazję poszerzać swoją wiedzę na temat tradycji i obyczajów świątecznych w krajach anglojęzycznych,

zaznajomić się ze słownictwem odnoszącym się do świąt śpiewając kolędy i piosenki świąteczne po angielsku i poznać różnice kulturowe pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.

1 grudnia 2017r. odbył się etap powiatowy Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „AIDS- wczoraj, dziś, jutro". W etapie powiatowym wzięło udział 31 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pilskiego. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu, który składał się z 58 pytań z zakresu problematyki zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Weronika Ciesielska z 1a, Marta Wajer z 1f, Michalina Zgaińska z 1f.

08.12.2017 została zorganizowana wycieczka klas 2f i 3f do Poznania, pod opieką Pani D. Zaremby,
I. Narożny, M. Dembińskiej i M. Joppek. Celem wyjazdu była możliwość wysłuchania dwóch wykładów na Poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym oraz zwiedzenie wraz z przewodnikiem jednej z najpopularniejszych wystaw na świecie: Body Worlds Vital.

We wtorek 19 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się świąteczne warsztaty artystyczne. Kreatywne uczennice: Maja Gruszka (1c), Aleksandra Kalinowska (3e), Wiktoria Szymanek (2p) oraz Karolina Wizjan (2p), cierpliwie i w skupieniu korzystając z różnych materiałów stworzyły śliczniutkie Bożonarodzeniowe gnomy (Julenissen).

16 grudnia 2017 r. uczennice klas medialnych: Agata Bednarz (2m), Weronika Chojnicka (3c) oraz Jagoda Jabłońska (3c) wzięły udział w drugim etapie (okręgowym) Olimpiady Wiedzy o Mediach. Polegał on na rozwiązaniu testu, składającego się z 40 pytań z zakresu edukacji medialnej. Organizatorem zawodów etapu wojewódzkiego był Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

16 grudnia 2017 r. w pleszewskim kinie odbył się finał "XXI Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową". Organizatorem konkursu był Dom Kultury w Pleszewie, a patronat objął  Marszałek województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz burmistrz miasta Pleszew, Marian Adamek.

Podsumowany został konkurs fotograficzny „Sleeveface z książką”. Wszystkie nadesłane prace reprezentowały wysoki poziom artystyczny i ukazywały zaangażowanie twórców.

Jury w składzie Maja Wiglisz (2m), Joanna Depta (2m) oraz  Joanna Drabowicz (nauczyciel bibliotekarz) przyznało nagrody:

1 Miejsce - Paulina Mrotek (3e)

Do 15 stycznia 2018 r. osoby w wieku 15-19 lat mogą wziąć udział w grze, w której do zdobycia jest wyjazd na innowacyjny obóz naukowy, 10-miesięczne wsparcie mentorskie oraz stypendia naukowe. Wystarczy wiedza z nauk ścisłych i przyrodniczych, umiejętność łączenia faktów i logicznego myślenia oraz chęć do ciągłego rozwoju i przeżycia niezapomnianych chwil.
Pierwszym etapem rekrutacji do programu ADAMED SmartUP jest gra naukowa - w jej tegorocznej wersji uczniowie z całej Polski wcielają się w rolę dziennikarza pracującego w redakcji czasopisma technologicznego, który podejmuje się rozwikłania zagadki firmy Mistery Solutions.

Do kolejnego etapu Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" awansowali
z klas pierwszych: Dawid Ślebioda, Weronika Mazur, Paweł Fąfara, Zofia Jankowska, Marcin Wawrzyniak, Stanisław Ciechanowski oraz Anna Bendyk,
z klas drugich: Paweł Błoch, Martyna Jędrzejczyk, Jakub Powalisz, Artur Lisowski, Oliwia Frydryk i Julia Dmuchowska.

10 stycznia 2018 roku odbędzie się ETAP SZKOLNY XXXIII OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ

TEMATYKA OLIMPIADY

Od października tego roku ruszyły zajęcia z chemii pod opieką Pana Adama Ciemińskiego. Stała grupa zawziętych i pełnych zaangażowania uczniów naszej szkoły bierze udział w zachwycających doświadczeniach i eksperymentach.

Na zaproszenie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile uczennice Weronika Gotlib (2e), Marta Michalak (1f) wraz z panią Joanną Drabowicz miały przyjemność poprowadzić warsztaty plastyczne, na których uczniowie klas 6a i 6b tworzyli ozdoby świąteczne.

W listopadzie najwięcej książek (20 vol.) wypożyczyła Alicja Matuszczak z 3d, która już po raz drugi otrzymuje tytuł Czytelnika Miesiąca.

Gratulujemy!

Przypominamy, że każdy z Was może współtworzyć księgozbiór naszej biblioteki i zaproponować książki, które chciałby abyśmy zakupili, a których nie posiadamy w naszych zbiorach.

28 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny "Liczymy zawodowo". W matematycznej rywalizacji wzięło udział 9 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie (wyłonieni z dwuetapowych eliminacji), w składzie:

Uczennica klasy 1B Maria Karaszewska zdobyła tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Złotowskiego. Gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów.

13 grudnia w "Galerii na Poddaszu" PWSZ w Pile odbył się Konkurs Głośnego Czytania Literatury Anglojęzycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie brali udział uczniowie pilskich i złotowskich szkół.

12.12.2017 roku Jagoda Kurnikowska, uczennica klasy 3c otrzymała stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Urzędzie Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Jagoda to wyjątkowa uczennica, która może pochwalić się tytułem laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej oraz indeksem na studia.

Samorząd Uczniowski ma zaszczyt ogłosić wyniki tegorocznych wyborów. Niezależna komisja w składzie: Paulina Barańska, Natalia Senska i Jakub Farkasinszki zebrała i przeliczyła głosy. Głosowało 419 uczniów naszej szkoły. Wyniki przedstawiają się następująco:

9. grudnia 2017 r. odbył się I etap międzyszkolny Konkursu Matematycznego "Supermatematyk".
Naszą szkołę reprezentowali:
w kategorii klas pierwszych: Dawid Ślebioda (IF), Weronika Mazur (IF), Paweł Fąfara (IA), Zofia Jankowska (IB), Marcin Wawrzyniak (IE), Stanisław Ciechanowski (IF). Anna Bendyk (IA), Wiktoria Bannach (IB), Maria Karaszewska (IB),

W listopadzie uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w sesji fotograficznej promującej nowości wydawnicze zakupione do biblioteki szkolnej. Wszyscy uruchomili swoją wyobraźnię, intelekt i poczuli się jak prawdziwe gwiazdy modelingu, ale przede wszystkim dobrze się bawili.

07 grudnia klasy 2a i 2d oraz 08 grudnia klasy 1f i 2b (2grupa) wzięły udział w warsztatach fonetycznych prowadzonych przez dr Marlenę Bielak, kierownika Zakładu Filologii Instytutu Stosowanych Studiów Społecznych PWSZ.

28 listopada uczniowie klas pierwszych mieli okazję spotkać się z członkami projektu "Ciekawie bo razem" organizowanego przez "Polskie Stowarzyszenie - Nasze Sprawy".

Głównym celem projektu jest wypromowanie otwartych postaw młodzieży sprawnej i dorosłych osób niepełnosprawnych w zakresie wspólnego spędzania czasu wolnego.

1 grudnia uczniowie klasy 2m spotkali się z niesamowitą kobietą, która przetrwała piekło drugiej wojny światowej - z Panią Melanią Pieczorą. Spotkanie przede wszystkim miało służyć budowaniu świadomości kulturowej wśród młodych oraz udokumentowaniu niesamowitej historii. Rozmowa skupiła się na opowieściach o Żydach z okolic Chodzieży i Lublina - gdzie Pani Melania została przesiedlona.

W środę 6 grudnia naszą szkołę odwiedził ważny gość. W tym roku widocznie wszyscy byli grzeczni, skoro mogliśmy gościć u siebie Mikołaja z całą świtą. nie zabrakło słodkości i dobrej zabawy

Uwaga 11 grudnia odbędą się wybory na nowego przewodniczącego SU.

W ostatni dzień listopada miała miejsce sesja historyczna poświęcona trzem Polakom, którzy pomimo różnic politycznych współdziałali na rzecz odrodzenia państwa polskiego. Sylwetki polityków przygotowały: o Józefie Piłsudskim - Monika Ciachera i Joanna Depta z klasy 2m, o Ignacym Janie Paderewskim – Roksana Fendorf z klasy 2c, o Romanie Dmowskim – Lidia Bartczak i Natalia Ptak.

W listopadzie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Misia. Z tej okazji członkowie SU i klasa 1B odwiedziły dzieci z dwóch przedszkoli by tam wspólnie z nimi świętować dzień naszych pluszowych przyjaciół.Uczniowie przygotowali zajęcia dla dzieci i poprowadzili je.

Jesienią Samorząd Uczniowski zainicjował obchody ciekawych świąt. Brać uczniowska już po raz kolejny wykazała się humorem i inicjatywą świętując Dzień Spódnicy i Dzień Piżamy.

W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Stypendia z rąk Pani Kurator Elżbiety Leszczyńskiej odebrali uczniowie: Oliwia Załachowska 3F oraz Daniel Jewszel 4TW.

SERDECZNIE gratulujemy !

W dniu 17.11.2017 odbyła się LIX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Uczeń klasy III 'a' Jakub Pacocha przeszedł etap szkolny i zakwalifikował się do zawodów okręgowych. 

Opiekun; Krzysztof Jaros

23 listopada odbyła się uroczysta Gala Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Wzorem ubiegłego roku Gala Finałowa została połączona z Salonem Gospodarczym TV ASTA. Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs " Młody przedsiębiorca", który polegał na przygotowanie biznesplanu. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Oliwia Pasierbska i Mariusz Korpal (2 i 4 miejsce). Serdecznie gratulujemy!

ekologia24 listopada 2017r. w MDK "Iskra" w Pile odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Powiatowej Olimpiady Ekologicznej oraz X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski (powiaty: chodzieski, czarnkowsko - trzcianecki, pilski, wągrowiecki, złotowski).

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w szkole odbyło się spotkanie z dziennikarką Anią Kowalik, absolwentką klasy medialnej. Ania dzieliła się z klasami swoim doświadczeniem, które jest imponujące, biorąc pod uwagę młody wiek dziennikarki.Nasza absolwentka opowiadała o szkoleniach, w których brała udział oraz o tym, jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko dziennikarza w Telewizji Polskiej.

16 listopada uczniowie klas medialnych udali się wraz z p. Tancogne oraz p. Szymańską do Inwest-Parku, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Mieli okazję wziąć udział w warsztatach "Produkcja telewizyjna filmu dokumentalnego", przeprowadzonych przez pana Pawła Różyckiego - Dyrektora programowego TV ASTA.

23 listopada Niebanalni Medialni z kalsy Ig, 1c i IIm mieli przyjemność spotkać się z Panią Ewą Raczyńską - redaktorką naczelną magazynu internetowego oh!me.pl. Spotkanie z ludźmi mediów jest bardzo ważne dla osób, które w przysłości same chciałby pracować w zawodzie. Mogliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonują instrumenty marketingowe oraz jak piszę się dobry tekst.

W czwartek klasy medialne spotkały się z reżyserem Leszkiem Sawickim, który nagrywa film o zniszczeniu synagogi w Złotowie pt. " Gra w butelkę". Podczas spotkania w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejetności Zawodowych, pan Sawicki zaprosił uczniów klas medialnych do współpracy przy powstającym filmie. " Gra w butelkę to historia o tożsamości narodowej ludzi z terenów Złotowa, o potrzebie poznania, która jest kluczem do ocalenia bliskich.

23 XI klasy medialne miały możliwość spotkania z panią Alicją Kobus - przewodniczącą gminy żydowskiej w Poznaniu. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali swoje działania dotyczące poprawiania relacji polsko - żydowskich i popularyzacji kultury żydowskiej.

W czwartek 23 listopada klasa 2c przebywała w stolicy regionu , czyli w Poznaniu, gdzie miała okazje podziwiać twórczość ikon meksykańskiego malarstwa Fridy Kahlo i Diego Riviery podczas lekcji pt. „Emocje i idee”. Następnie zwiedzali gmach Zamku Cesarskiego, będącego dziś siedzibą Centrum Kultury Zamek.

Agata Kędzior z klasy 1c zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego II edycji Konkursu Wybieram Wybory. Kolejnym zadaniem Agaty będzie napisanie pracy na jeden z trzech tematów:

  1. Istota i funkcje samorządu terytorialnego a system wyborczy.
  2. Wybory do organów samorządu terytorialnego w II Rzeczyspolitej.
  3. Udział władzy sądowniczej w organizacji i przeprowadzaniu wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wyborów wójtów.

Ściągnij z drzewa, które "rośnie" przy bibliotece szkolnej, jedną z dziesięciu kopert z fragmentami utworów literackich. Zgadnij z jakich pochodzą książek (podaj tytuł i autora) i pędź z odpowiedzią do biblioteki po nagrodę ????  Gra trwa do wyczerpania kopert!  Specjalnie dla czytoholików przygotowano wygodny fotel, w który można zanurzyć się z pasjonującą powieścią.

Karolina Gołębiewska (2c) zajęła II miejsce w konkursie plastycznym na plakat obchodów jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pn. "1918-2018 - 100 LAT WOLNEJ POLSKI".Organizatorami konkursu byli Prezydent Miasta Piły, Przewodniczący Rady Miasta Piły i Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w sobotę 11 listopada podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zawodach finałowych wielkopolskiej Licealiada nasza ekipa uplasowała się na znakomitym 6 miejscu

Wyniki indywidualne:
Motylek - Julia Krutel 5 miejsce
Dowolny - Angelika Król 9 miejsce
Grzbiet - Helena Kolanowska 6 miejsce

16 października br. klasa IIc wraz z kilkoma osobami z klasy Ic odwiedzili Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie poznali konstrukcję newsa, a następnie na podstawie zdobytej wiedzy nagrywali setki oraz stand-upy. Klasy zostały oprowadzone po całym wydziale, aby ostatecznie przenieść się do uniwersyteckiego studia nagraniowego. Uczniowie spróbowali swoich sił w operowaniu kamerą, prowadzeniu wywiadu, a nawet prezentowaniu pogody, które, jak się okazało, nie jest wcale tak łatwe, na jakie wygląda.

Przedstawiciele klas medialnych reprezentowali naszą szkołę na 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Bydgoszczy. Jest to jeden z największych festiwali filmowych na świecie, poświęconych sztuce operatorów filmowych. Podczas Camerimage odbywają się spotkania z operatorami filmowymi, projekcje filmowe, a także warsztaty prowadzone przez wybitnych operatorów i reżyserów.

Klasa IIIb w dniach 8-10 listopada odwiedziła Trójmiasto. Pod opieką panów Edwarda Klimiuka i Borysa Dzidziula zwiedzono stadion Energa Gdańsk, gdańską starówkę, Muzeum II wojny światowej, Centrum Experymentu w Gdyni, Gdyńskie Akwarium oraz Jump City, molo w Sopocie oraz ZOO w Gdańsku.

W Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" 15-go listopada rozegrany został turniej szachowy o Mistrzostwo Powiatu Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kozłowska Michalina, Małecki Stanisław, Walkowiak Paweł, Błoch Paweł zajęła drugie miejsce nieznacznie ulegając ZS nr 1 z Piły.

Dnia 13.11.2017 na hali przy ulicy Bydgoskiej odbyła się XIX Powiatowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła po ciężkim meczu z Zespołem Szkół nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej wywalczyła sobie grę w finale, niestety po zaciętej walce nieznacznie lepsze okazały się dziewczyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

class="ListParagraphCxSpMiddle" style="margin-left: 30px;">W dniu 9 listopada 2017 roku klasy I D, I E oraz I F wzięły udział w warsztatach edukacyjnych "W pilskiej sieci nie ma śmieci”, które odbyły się w Sali Audytoryjnej „AUDITORIUM MAXIMUM” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Zapraszamy uczniów klas I i II do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „AIDS- wczoraj, dziś jutro”
Etap szkolny odbędzie się 20 listopada 2017r. Zgłoszenia do 17 listopada u p. D. Zaremby

W październiku najwięcej książek (22) wypożyczyła i mamy pewność, że przeczytała Sara Chmiel z klasy 3c.

 

Gratulujemy!

 

Szukajcie — w katalogu online https://m000049.molnet.mol.pl/

Wypożyczajcie — w bibliotece szkolnej

Czytajcie — gdziekolwiek jesteście

We wtorek, 30. listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap Konkursu Pięknego Czytania "Lesen, gehen…" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Poznaniu oraz Bibliotekę Filologiczną NOVUM UAM w Poznaniu.

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O PRAWIE WYBORCZYM ”WYBIERAM WYBORY” – WYBORY SAMORZĄDOWE

Dnia 9 listopada 2017 r. odbył się etap szkolny konkursu organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.

15 listopada 2017 r. (w środę), w godz. 10.40 - 11.40

świetlicy szkolnej odbędą się eliminacje szkolne do Konkursu Matematycznego „Supermatematyk” dla klas drugich.

Obowiązują następujące treści programowe: wszystkie treści obowiązujące w gimnazjum i w klasie pierwszej na poziomie rozszerzonym (w tym: liczby rzeczywiste, nierówności liniowe, wzory skróconego mnożenia włącznie z trzecią potęgą, własności funkcji, przekształcanie wykresów funkcji, funkcja liniowa, wielokąty podobne, trójkąty prostokątne, funkcja kwadratowa, równania i nierówności kwadratowe).

Warto przynieść ze sobą: przybory do pisania (korektor nim nie jest), przyrządy geometryczne, kartki w kratkę formatu A4, kalkulator (tzw.) prosty.

Borys Dzidziul

Dnia 23 października pierwszy raz w naszej szkole obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Dla klas pierwszych zorganizowano zawody, w których rywalizowały między sobą w wielu konkurencjach tj. wystrugaj najdłuższą obierkę, "wykopki", quiz wiedzy o ziemniaku czy też recytacja lub odśpiewanie ody do pyry.

W dniach 17, 18 i 19 października nasi uczniowie dzięki nauczycielom języka angielskiego mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu pt: „ Fahrenheit 451” zaprezentowanego przez grupę teatralną: TNT Theatre Britain.

 UWAGA wybory na przewodniczącego SU

W programie wycieczki był spacer popularną "Pietryną", obiad i zwiedzanie muzem w Manufakturze, dawnym kompleksie fabryk Izraela Poznańskiego, wizyta w łódzkiej Filmówce oraz w Muzuem Kinematografii, mieszcących się we włościach kolejnego z twórców Łódzi - Karola Scheiblera.

Jeszcze do końca października można podziwiać w bibliotece szkolnej prace plastyczne autorstwa Basi Różek z klasy 3f.

Basia w czasie wolnym lubi pisać, bardzo dużo czytać (także kryminały), słuchać muzyki szczególnie z gatunku heavy metal, uczyć się fińskiego, śpiewać, oglądać filmy, jeść popcorn i spać.

Najważniejsze osoby w Jej życiu to mama, brat i chłopak od których nauczyła się walczyć o swoje racje i nigdy się nie poddawać.

W dniu 20.10.2017 w Białymstoku odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Stanisławie Staszicu i Jego Epoce. Uczniowie naszej szkoły z klasy 1f: Marta Michalak i Jakub Dejewski zajęli 3 miejsce w finale 24 edycji. Opiekunem uczestników konkursu był Krzysztof Jaros.

Mamy kolejne dwa medale! w Mistrzostwach Powiatu w pływaniu.
Nasze dziewczęta zdobyły srebrne medale minimalnie przegrywając z LOTS. A chłopcy zawody zakończyli z brązowymi medalami.

W piątek 20 października nasze klasy pierwsze zostały wreszcie oficjalnie przyjęte przez starszych kolegów do braci uczniowskiej. Stoczyli boje w różnorodnych konkurencjach, w których pokazali swój spryt, inteligencję, sprawność fizyczną i zgranie klas, które są przecież nieodłącznymi atutami każdego ucznia Nafty.

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy.

Użytkownicy Internetu z całego kraju w czasie trwania projektu mają dostęp do utworów za pomocą strony internetowej www.kulturanawidoku.pl  ( cytat ze strony internetowej kampanii)

Pierwsze plakaty, z których można pobrać legalne aplikacje znajdują się na drzwiach biblioteki oraz sali 09.

Justyna Szymańska

14 października 2017 okazał się dniem szczęśliwym dla ucznia ZS im. Stanisława Staszica w Pile. Dawid Wiśniewski uzykał tego dnia tytuł Mistrza Europy.

Determinacja, ciężka praca przyniosła wymarzone zwycięstwo. Dawid jest na początku swej drogi z jiu-jitsu. Jednakże odnoszone sukcesy spowodują, że zapewne usłyszymy o nim jeszcze nie raz.

13 października 2017 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych połączone z apelem z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości tej udział wzięli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz oczywiście uczniowie klas pierwszych.

Po ślubowaniu oraz przemówieniu pana Dyrektora Marka Wasilewskiego umysłami i sercami zebranych zawładnęli uczniowie klasy 3 a, którzy swoimi porywającymi występami wywołali uśmiechy na twarzach wszystkich zebranych na sali osób.

Jeśli nurtują Cię jakiekolwiek pytania dotyczące przyszłego życia zawodowego, to z pewnością będziemy mogli Ci pomóc. Spotkanie z doradcą pozwoli Tobie lepiej zrozumieć swoje możliwości i potrzeby oraz wybrać studia/pracę, które sprawią Ci satysfakcję.

W każdy wtorek w godz 12,30-14,30 aż do końca listopada 2017 r dyżury pełnić będzie doradca zawodowy – p. A. Oleszczyk.

20 października odbył się etap powiatowy XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego.

Uczeń klasy 2f Krzysztof Łapacz zajął II miejsce i zakwalifikował się do Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. 

Ponadto w Powiatowej Olimpiadzie szkołę reprezentowali: Dawid Ślebioda 1f oraz Stanisław Ciechanowski 1f.

Gratulujemy!

Tradycyjnie już 19 października w Łobżenicy rozegrany został Finał Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu.

Klasy pierwsze wyruszyły już po raz kolejny na poszukiwania śladów Stanisława Staszica w Pile. Najszybciej w tym roku wywiązała się z zadania klasa 1g. Gratulujemy!

Od tego roku szkolnego postanowiono przyznawać najaktywniejszym czytelniczo uczniom nagrodę oraz tytuł Czytelnika Miesiąca. Kryterium służące za podstawę wyboru to ilość wypożyczeń w danym miesiącu.

We wrześniu najwięcej książek (27) wypożyczyła i mamy nadzieję, że przeczytała Alicja Matuszczak z klasy 3d.

Chcesz promować czytanie wśród swoich znajomych?

Do 24 października zgłoś się po darmową koszulkę z kodem QR dającym dostęp do 12 książkowych bestsellerów i zostań Ambasadorem projektu Czytaj PL "Upoluj swoją książkę".

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Upoluj swoją książkę", dzięki któremu w dniach 2-30 listopada br. wszyscy uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona spośród ponad 2000 szkół, które wzięły udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.

W nagrodę dostaliśmy dyplom i książki.

10 października br. W Sali Miejskiej przy ulicy Dąbrowskiego miało miejsce spotkanie z niezwykle charyzmatycznym dziennikarzem Bartoszem Węglarczykiem. Obecny dyrektor programowy platformy Onet, a także wieloletni prezenter i korespondent Gazety Wyborczej oraz stacji telewizyjnej TVN, wypowiadał się w kwestii wolności mediów.

4.10.2017 o godz. 18.00 w Inwest-Parku odbyło się 100. spotkanie pilskiego klubu Toast Masters. Uczniowie klas medialnych uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez trenera biznesu, panią Monikę Rozmarynowską. Wykład nosił tytuł " Jak pokonać lęk przed wystawieniami publicznymi?"Po części teoretycznej członkowie klubu mogli zaprezentować się na forum.

INFORMACJA dla uczniów klas pierwszych !!!

Proszę wejść na "czytaj dalej..."

Serdecznie zapraszamy twórczych i kreatywnych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na projekt graficzny muralu inspirowanego książką, literaturą, biblioteką, czytaniem, baśnią, przygodą, tradycjami związanymi z czytelnictwem i wszystkim co tajemnicze i magiczne.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym “Sleeveface z książką”.
Sleeveface to zabawa polegająca na dopasowywaniu zdjęć z okładek płyt winylowych do różnych sytuacji, ludzi i miejsc. Proponujemy zamiast płyt użyć książek znajdujących się zarówno w domowych, miejskich jak i szkolnych bibliotekach.

5-6 października klasa 1b pojechała na integracyjną wycieczkę do Torunia i Bydgoszczy. Uczniowie odwiedzili toruńską starówkę, na której odwiedzili Żywe Muzeum Piernika. Tam nauczyli się piec pierniki i poznali historię miasta i tradycje toruńskich wypieków. Następnie klasa integrowała się podczas gier zespołowych w Bunkrze 51. W Bydgozczy nasi uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne w Break the Brain.

Wrzesień i październik to czas kiedy  uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Pile w oparciu o wystawę czasową  "500 lat reformacji w północnej Wielkopolsce".

Nasza szkoła najlepsza w sporcie w powiecie pilskim. 28 września podczas zawodów sportowych w sztafetowych biegach przełajowych nastąpiło podsumowanie minionego sezonu w rywalizacji sportowej szkół.

W dniu 29.09.2017 wyjechaliśmy do Poznania. Opiekunami naszej wycieczki były: wychowawca klasy- Pani Maria Dembińska oraz Pani Danuta Zaremba. Głównym celem wyjazdu był udział w Nocy Naukowców w zorganizowanej przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szkolny etap 42. Olimpiady Języka Angielskiego  odbędzie się 13 listopada  o godzinie 8.55 w świetlicy szkolnej -będzie to pisemny test leksykalno-gramatyczny, na który przeznaczono 60 minut.Organizatorem Olimpiady Języka Angielskiego jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu.

Na terenach przyległych do hali sportowej przy ul. Żeromskiego, kolejny raz rozegrany został finał (28.09.2017) Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji stanęły nasze dwie sztafety: dziewczęta i chłopcy.

Dnia 29 września klasa II E wybrała się na jednodniową wycieczkę do Poznania, wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Bilejczyk i opiekunem Panią Danutą Jakubiec-Cioch. Zwiedzanie pod okiem przewodnika zaczęli od wystawy „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”. Ekspozycja ta jest pierwszą i jedyną w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.

Z radością informujemy, że ubiegłoroczne pojekty E-Twinning : Our Crazy Busy Town’ , Life is Beautiful’, Springtime of the Poets’, przygotowane przez uczniów naszej szkoły zostały nagrodzone Certyfikatem eTwinning.

Towarzystwo Pomocy Chorym organizuje zbiórkę publiczną na pilskim Cmentarzu Komunalnym w celu uzyskania środków pieniężnych na budowę hospicjum stacjonarnego w Pile.

Potrzebujemy wolontariuszy do pomocy w zbiórce 31 października 2017 (wtorek) w godz 15,00 do 17,00.

 Zainteresowanych zapraszam do gabinetu pedagoga (do 17.10.2017)

Nauczycielka naszej szkoły Katarzyna Włodkowska została wyróżniona podczas uroczystej gali "Wielkopolski nauczyciel roku 2017"

27 i 28 września uczniowie klas medialnych wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Collegium Civitas i Fundację Nowoczesna Polska. Głównym tematem zajęć były media i technologie.

20 września 2017 roku odbył się szkolny etap XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego, w którym brało udział 14 uczniów.

12.września zorganizowana była wycieczka klasy 3F do Poznania pod opieką Pani Danuty Zaremby i Iwony Narożny. Celem było spotkanie z przedstawicielami okręgowych komisji egzaminacyjnych i możliwość  zdobycia informacji o najlepszych polskich uniwersytetach, wydziałach i przyszłościowych kierunkach edukacji podczas Poznańskiego Salonu Maturzystów.

19 i 20 września klasa 2m uczestniczyła w 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Uczniowie mogli realizować nagrania z prestiżowego festiwalu.

W piątek, 22 września 2017r., na stadionie sportowym MOSiR i Pile, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Lekkiej Atletyce. Nasza reprezentacja dała z siebie wszystko, a efektem były następujące osiągnięcia:

20.09. br. w żydowskie święto Rosz Haszana (nowy rok 5778) delegacja klasy medialnej II m pojechała do siedziby Gminy Żydowskiej w Poznaniu na otwarcie wystawy pt. "Historia Żydów w Pile".
Uczniom zależy na tym, aby zgłębiać wiedzę o kulturze żydowskiej oraz nawiązać kontakt ze szkołą w Izraelu.

V edycja Konkursu - Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii oraz XLIV OLIMPIADA HISTORYCZNA

20 września 2017 roku o godz.10:00 odbędzie się ETAP SZKOLNY XVII OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ POWIATU PILSKIEGO.

TEMATYKA OLIMPIADY

Tematyka Olimpiady obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska zawartych w podstawach programowych innych przedmiotów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza geografii, chemii, fizyki.

Absolwenci kursu Filmoteki Szkolnej!

W połowie lipca tego roku, Jagoda Kurnikowska oraz Mariusz Korpal zostali absolwentami kursu filmowego „Filmoteka Szkolna. Akcja!”, który organizowało Centrum Edukacji Obywatelskiej.

4 września 2017 roku w Zespole Szkół im.S.Staszica miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość uświetnił swoją obecnością starosta pilski, pan Eligiusz Komarowski. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Pan Starosta podziękował za współpracę ustępującemu dyrektorowi, Panu Markowi Święszkowskiemu oraz życzył powodzenia dyrektorowi Markowi Wasilewskiemu, który objął stanowisko 1 września. Do podziękowań i życzeń dołączyli się uczniowie Zespołu Szkół im.Stanisława Staszica.

Uroczystość poprowadzili Julia Denisiuk z klasy 2c i Filip Borowicz 3c, zdjęcia autorstwa Mariusza Korpala z klasy 3c.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego Uchwałą Nr XXXVI/715/13 z dnia 22 lipca 2013r. ustanowił zasady udzielania stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli, kolegiów pracowników służb społecznych oraz studentów I i II stopnia i jednolitych magisterskich uczelni publicznych zameldowanych na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego.


Celem głównym projektu jest podniesienie jakości kształcenia w 3 szkołach Powiatu Pilskiego poprzez wzrost poziomu kompetencji kluczowych oraz postawy kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej 570 uczniów i uczennic, wsparcia 47 nauczycieli w zakresie prowadzenia zajęć z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i językowych oraz wyposażenia szkół w sprzęt do prowadzenia zajęć matematyczno – przyrodniczych w okresie od 01.08.2017r. do 28.02.2019r.

Czytaj dalej...

W O L O N T A R I A T - 27. Półmaraton PHILIPS - Piła - 03.09.2016r. (niedziela)

Szanowni Uczniowie,
jak co roku Nasza Szkoła bierze udział w pilskim półmaratonie jako wolontariusze. W tym roku Naszym zadaniem jest zabezpieczenie punktu za 5km biegu (ul. Paderewskiego - za byłą restauracją Pomarańczowy Fortepian).

PROSZĘ O ZGŁASZANIE SIĘ OSÓB PEWNYCH OBECNOŚCI !
Potrzebujemy 60 chętnych wolontariuszy do pomocy przy organizacji 27. Półmaratonu PHILIPS.
Zapewniamy super zabawę :) miłą atmosferę i niepowtarzalne emocje!
W tym roku nie będzie zebrania organizacyjnego !!!
Osoby chętne oraz te, które wyraziły chęć uczestnictwa w czerwcu proszone są o PILNE POTWIERDZENIE swojego udziału w wolontariacie mailowo.

Prosimy o przysyłanie zgłoszeń na adres mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tytuł maila "WOLONTARIAT BIEG"
imię + nazwisko + klasa + rozmiar koszulki
( Adam Kowalski - klasa 1A - rozmiar np. L)

wyprawka szkolnaZgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.