Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Wycieczka klasy IF do Bydgoszczy

Dnia 17 marca 2017 r. klasa IF wraz z opiekunkami panią M. Dembińską, A. Ossowską i J. Szymańską udała się na wycieczkę do Bydgoszczy. Po przyjeździe na miejsce klasę czekało wiele ciekawych atrakcji. Zwiedzanie rozpoczęto od wizyty i lekcji muzealnej w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego. Lekcja prowadzona przez jednego z pracowników Galerii Sztuki  poruszała tematykę sztuki i artystów w okresie pomiędzy wiekiem XIX a XX.

Po skłaniającej do refleksji lekcji, klasa wraz z opiekunkami, udała się na wystawę dzieł, nawiązującą do tematyki lekcji. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Historii Brudu i Mydła. Uczestnicy wycieczki mieli okazję z małą pomocą, zrobić swoje własne mydło. Czekając na ochłodzenie własnoręcznie wyprodukowanych mydeł, młodzież poznała historię mydła sięgającą od czasów 2800 r. p.n.e., po czasy i obyczaje panujące w średniowieczu, aż do współczesnych. Punktem kulminacyjnym wycieczki było udanie się do Opery Novej na operę Wolfganga Amadeusza Mozarta pod tytułem ,,Czarodziejski Flet”. Spektakl pełen emocji o głębokim przesłaniu humanistycznym, gdzie bohaterowie poznają prawdę o sobie, swą zdolność do poświęcenia, pokonywania życiowych trudności, lęku przed innymi… Klasa pełna wielu różnych doznań i przeżyć artystycznych, jakich miała okazję doznać tego dnia wróciła do Piły. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka okazała się być całkiem dobrą lekcją, która miejmy nadzieję, okaże się dobrą inspiracją do pracy i nauki w szkole

Czytany 308 razy

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.