Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Ciało i Umysł

6. kwietnia 2017 r. klasa IIb brała udział w XI Festiwalu Nauki PWSZ Piła „Ciało i Umysł”. Nasi uczniowie zapoznali się z „Dziwnym światem mechaniki kwantowej a mechanizmami rządzącymi światem, czyli ciałem i umysłem człowieka oczami fizyka” – wykładem prof. nzw. dra hab. Stanisława A. Różańskiego.

Brali udział w pokazach i wystawach: „Człowiek a energia - odnawialne źródła energii”, „Zjawiska optyczne towarzyszące widzeniu”, „Niskie temperatury a organizmy żywe”, „Jak słyszymy i odbieramy dźwięki?”, „Fizyka zabawek”, a wreszcie uczestniczyli w wykładzie „Liczby Fibonacciego w architekturze”, podczas którego pani dr Marta Chudzicka – Adamczak przedstawiła znany ciąg liczbowy, zaczynając od rozważań nad rozmnażaniem królików, zahaczając o fraktale i złoty podział oraz spiralę logarytmiczną i przedstawiając wiele przykładów na to, że natura rozumie i stosuje rekurencję, kończąc ciekawymi przypadkami zastosowania powyższych obiektów w architekturze.

Czytany 377 razy

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.