Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Laureaci konkursu Bóg, Honor, Ojczyzna

W Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu w środę ,26 kwietnia , odbyło się podsumowanie konkursu BÓG, HONOR , OJCZYZNA WARTOŚCI POLSKIEGO ZIEMIAŃSTWA.
Konkurs ma charakter ogólnopolski. Organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu przy współpracy Wielkopolskiego Oddziału  Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego oraz Biblioteki Raczyńskich . Patronat honorowy sprawują Wielkopolski i Lubuski Kurator Oświaty.


Laureatami etapu wojewódzkiego zostali uczniowie z klasy 2c : Filip Borowicz, Patryk Idzikowski, Patryk Piszczek i Paulina Wieczorek.
W ramach pracy konkursowej przygotowali 20 – minutowy reportaż o Barbarze Rybickiej, żonie Kazimierza Rybickiego , uczestnika powstania wielkopolskiego , bohatera wojny 1920 r.  i II wojny światowej.  Pracowali analizując pamiętnik bohaterki oraz rozmawiając z wnuczką Barbary Rybickiej –panią Barbarą Sową oraz  z kustoszem Muzeum Okręgowego panem Markiem Fijałkowskim.
Z całego województwa napłynęło 60 prac, z których jury wybrało 4 najlepsze na poziomie gimnazjum i 4 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Przed nimi etap ogólnopolski 2 czerwca. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Czytany 669 razy

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.