Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Wtorek, 03 październik 2017 19:28

Wycieczka klasy II E

Dnia 29 września klasa II E wybrała się na jednodniową wycieczkę do Poznania, wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Bilejczyk i opiekunem Panią Danutą Jakubiec-Cioch. Zwiedzanie pod okiem przewodnika zaczęli od wystawy „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”. Ekspozycja ta jest pierwszą i jedyną w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.

Tytułowy kontekst tworzą z jednej strony bardzo bliskie relacje artystów z autorkami o polskim pochodzeniu, z drugiej zaś obecność obrazów Kahlo i Rivery oraz grafik Fanny Rabel na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w 1955 roku w Polsce. Kuratorka wystawy - doktor Helga Prignitz-Poda przygotowała wydarzenie pozwalające nie tylko zapoznać się z twórczością artystów, ale także poznać ich samych w różnych obiektywach oraz w sztuce innych twórców. Wystawa jest podróżą do świata kultury Meksyku, a także próbą zbadania fenomenu wpływu sztuki Kahlo i jej męża na ówczesnych i współczesnych artystów.
Kluczowym momentem dla wszystkich był wyjazd na Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza związku z „Nocą naukowców”. Na początku studenci chemii poczęstowali wszystkich lodami z ciekłym azotem. Później uczniowie dojrzeli sale laboratoryjne, w których odbywały się ćwiczenia. Następnie wybrali się oni na wykłady pod tytułem: „Genetyka przestępczości - czyli co może odpowiadać za zaburzenia psychiczne wśród przestępców”, „Tajemnice seryjnych morderców” oraz „Zadziwiające mitochondria”. Brali udział także w warsztatach takich jak:
• „Labirynt piękności”- w których uczniowie mieli możliwość wykonania własnoręcznych preparatów kosmetycznych takich jak: krem do rąk, pudru do twarzy, cieni do powiek, błyszczyku do ust lub perfum;
• „Co masz zapisane w genach?”- gdzie każdy mógł wyizolować własne DNA , oraz dowiedzieć się czegoś na temat dziedziczenia cech;
• „Zobaczyć DNA - Elektroforeza dla początkujących”- podczas zajęć grupa uruchomiła własny aparat elektroforetyczny, co zostało połączone wraz z wykrywaniem kwasów nukleinowych technikami molekularnymi.

Późnym wieczorem klasa 2E wróciła do Piły z super wspomnieniami i dobrym humorem.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.