Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Czwartek, 05 październik 2017 20:28

Wycieczka IIF do Poznania

W dniu 29.09.2017 wyjechaliśmy do Poznania. Opiekunami naszej wycieczki były: wychowawca klasy- Pani Maria Dembińska oraz Pani Danuta Zaremba. Głównym celem wyjazdu był udział w Nocy Naukowców w zorganizowanej przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przed wizytą na Uniwersytecie odwiedziliśmy największą w Polsce Palmiarnię.
W Palmiarni zapoznaliśmy się z różnorodnością gatunkową roślin poszczególnych biomów i z bliska mogliśmy zobaczyć interesujące, niewystępujące w naszym klimacie rośliny. Nowością, która pojawiła się w Poznańskiej Palmiarni były rośliny owadożerne, które szczególnie zainteresowały uczniów.
Podczas Nocy Naukowców wzięliśmy udział w wykładach i warsztatach. Jeden wykład dotyczył tafonomii, na którym dowiedzieliśmy się: co dzieje się z ludzkim ciałem po śmierci i czy ludzkie szczątki przemieszczają się w grobie. Kolejny wykład dotyczył przystosowań do środowiska życia morskich olbrzymów – waleni.
Największą atrakcją był jednak udział w warsztatach. Klasa podzielona została na dwie grupy. Jedna wzięła udział w zajęciach dotyczących białek, czynników zmieniających ich struktury i właściwości oraz zjawiska elektroforezy. Druga natomiast mogła oznaczyć poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Ubrani w białe fartuchy i nitrylowe rękawiczki mogliśmy poczuć się niczym prawdziwi naukowcy.
Z poszerzoną wiedzą i umiejętnościami oraz w dobrym humorze powróciliśmy wieczorem do miejsca zamieszkania.

 

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.