Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Środa, 11 październik 2017 18:50

Lekcje historii i wok w Muzeum Okręgowym

Wrzesień i październik to czas kiedy  uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Pile w oparciu o wystawę czasową  "500 lat reformacji w północnej Wielkopolsce".

Przewodnik opowiadał między innymi o Marcinie Lutrze, który wcale nie planował rozłamu w kościele, o 300 egzemplarzach,Biblii Brzeskiej, które po powrocie Radziwiłłów do katolicyzmu wykupiono i spalono na stosie.
Dowiedzieliśmy się dużo o historii reformacji i zmianach jakie wniosła. Wystawa prezentuje obiekty i fotografie dotyczące w szczególności dziejów północnej Wielkopolski w tym terenów niedaleko Piły. Na starych fotografiach  szukaliśmy mniejszych
miejscowości (po przyjrzeniu się odnaleźliśmy m.in. Osiek i Białośliwie). Podsumowując zwiedzanie przebiegło w miłej atmosferze, dygresje i ciekawostki przybliżyły nas do tamtych czasów i pozwoliły wpisać przeszłe wydarzenia w niektóre współczesne problemy, a nawet zmienić punkt widzenia. Z nowo zdobytą wiedzą czekamy na kolejną wizytę w Okręgowym Muzeum w Pile.
 
Tekst   
Konrad Kwiecień klasa -  IC
Zdjęcia Weronika Ignaciuk - Tygodnik Pilski
Organizatorzy wyjść - nauczyciele historii i wiedzy o kulturze
--
Justyna Szymańska
 

 
 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.