Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Niedziela, 26 listopad 2017 20:26

Warsztaty "Produkcja telewizyjna filmu dokumentalnego"

16 listopada uczniowie klas medialnych udali się wraz z p. Tancogne oraz p. Szymańską do Inwest-Parku, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Mieli okazję wziąć udział w warsztatach "Produkcja telewizyjna filmu dokumentalnego", przeprowadzonych przez pana Pawła Różyckiego - Dyrektora programowego TV ASTA.


Podczas zajęć, dowiedzieli się jak powstaje film: na czy polegają etapy preprodukcji, produkcji (okresu zdjęciowego), postprodukcji oraz dystrybucji. Okazało się to nie lada wyzwaniem. Ilość zaangażowanych osób, środków potrzebnych do stworzenia filmu oraz czas na zaplanowanie wszystkich czynności poprzedzających produkcję były dużym zaskoczeniem. Nikt nie spodziewał się, że prace formalne, takie jak kalkulacje kosztów, stworzenia scenariusza czy określenie terminu rozpoczęcia i zakończenia zdjęć potrafią potrwać - w przypadku filmu pana Różyckiego - ponad pół roku, podczas gdy okres zdjęciowy zaledwie 5 dni. Dobre przygotowanie i precyzyjne zaplanowanie pracy jest najważniejszym elementem pracy przy produkcji. Następnie usłyszeli, jakie przygotowania potrzebne są do nakręcenia wszystkich scen, po których dopiero następuje etap postprodukcji, czyli prace nad montażem, udźwiękowieniem i efektami specjalnymi. Na koniec dowiedzieli się na czym polega dystrybucja filmu oraz mieli możliwość zapoznać się ze zwiastunem dokumentu "Powstanie Wielkopolskie", autorstwa pana Pawła Różyckiego. Będzie można go zobaczy już w grudniu, w telewizji ASTA. Uroczysta projekcja odbędzie się 9 grudnia o godz.17 w RCK.
Całe spotkanie było niezwykłym doświadczeniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.
Autor Diana Tkacz, kl.1c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.