Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

W dniu 8 czerwca br , 24 uczniów z klas 1a, 1c i 2c wzięło udział w konkursie pod patronatem Posła Błażeja Łukasza Pardy. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu m.in. demokracji bezpośredniej, konstytucji, wiedzy o sejmie. Nagrodą jest wyjazd dla 7 osób 20 czerwca br do Warszawy na zwiedzanie Sejmu RP. Do stolicy pojadą: Filip Borowicz – kl.2c, Aleksandra Jaraszkiewicz – kl.1a, Mariusz Korpal – kl.2c, Agata Martenka – kl.1c, Rafał Pieścikowski – kl.1c, Bartłomiej Banaś – kl1a, Natalia Czerwińska – kl.1c

W ramach realizacji projektu grantowego współfinansowanego prze fundację BZ WBK „ Bank Ambitnej Młodzieży „ w dniach 5 i 7 czerwca br. odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne prowadzone przez edukatorów z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia z którym nasza szkoła współpracuje od paru lat. Tematyka zajęć była dostosowana do realizowanego przez daną klasę profilu. Było kolorowo (chrom, mangan, wskaźniki), wybuchowo ( w głównej roli wystąpił wodór ) a także wesoło gdyż każdy dzień zajęć kończył się pokazem efektownych doświadczeń chemicznych.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów naszej szkoły (13 w kategorii Junior i 9 w kategorii Student). W tym roku nagrody otrzymali: Krzysztof Martin z klasy 2b za bardzo dobry wynik oraz Mikołaj Kurcin z klasy 3b - wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w konkursie, wyróżnionym gratuluję i zapraszam już za rok. Kolejna edycja odbędzie się w marcu 2018 roku.

W Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, 2 czerwca 2017 roku wręczono nagrody zwycięzcom II ogólnopolskiej edycji konkursu Bóg, Honor , Ojczyzna – wartości polskiego. II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły z klasy 2c: Paulina Wieczorek, Filip Borowicz, Patryk Idzikowski i Patryk Piszczek.

W Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu w środę ,26 kwietnia , odbyło się podsumowanie konkursu BÓG, HONOR , OJCZYZNA WARTOŚCI POLSKIEGO ZIEMIAŃSTWA.
Konkurs ma charakter ogólnopolski. Organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu przy współpracy Wielkopolskiego Oddziału  Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego oraz Biblioteki Raczyńskich . Patronat honorowy sprawują Wielkopolski i Lubuski Kurator Oświaty.

W ramach programu Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego trzy dwuosobowe zespoły z naszej szkoły przygotowały prace na temat: Stąd jesteśmy! Nasza „Mała Ojczyzna” w naszych marzeniach:
* Emil Domański i Oliwia Łaski z klasy 2d – prezentacja dotycząca Zalewu Koszyckiego,
* Aleksandra Koryluk i Marta Łosoś z klasy 2c– plan promocji Łobżenicy, jako serca Krajny,
* Jakub Jessa i Michał Przypaśniak z klasy 2b – propozycje adaptacji terenów nad Gwdą w Pile.

8. kwietnia w budynku III LO w Poznaniu odbył się finał Konkursu Matematycznego "Supermatematyk".
Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Martin (IIb), Jakub Gardecki (IIb), Klaudia Matuszak (IIb), Daniel Zwierzchowski (IIb) oraz Paweł Błoch (Ib).

Dnia 3. kwietnia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile odbył się XVII POwiatowy Konkurs Matematyczny klasy I. Naszą szkołę godnie reprezentowało "Siedmiu wspaniałych" uczniów: Paweł Błoch Ib, Artur Lisowski Ib, Hubert Przybył Ib, Marcin Gendek Ib, Oliwia Frydryk Ib, Jakub Powalisz Ib, Oliwia Grzonka Ie,

Dnia 25 marca 2017 roku, w Regionalnym Centrum Kultury w Pile, odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Uczennica klasy 2d – Magdalena Szpott, z repertuarem: fragment prozy „Chirurg” Gézy Csátha oraz wiersz „Pozostałość” Breytena Breytenbacha, zdobyła drugie miejsce, kwalifikując się do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się 29 kwietnia 2017 roku.
Serdecznie Magdzie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25 marca 2017r. odbył się etap wojewódzki konkursu przyrodniczego pt. „Ssaki Polski” organizowanego przez Koło Przyrodnicze „Salamandra”w Poznaniu. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą na konkursowy temat.
Taką uczestniczką była Natalia Wojtowicz z klasy IIA, która szczegółowo zna cechy budowy, fizjologii oraz występowanie ssaków Polski.

Dnia 27 marca 2017 roku o godzinie 8.00 odbył się w naszej szkole Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny Lwiątko.
W konkursie, wzorowanym na popularnym matematycznym "Kangurze", wzięło udział 28 uczniów klas 1b, 2b i 3b. W ciągu 75 minut w 30 zadaniach uczestnicy musieli wybrać jedną z pięciu sugerowanych odpowiedzi. Tempo pracy było szalone.

Dnia 16 marca w MDK "Iskra" w Pile odbyło się podsumowanie konkursu literackiego "Złote pióro", pt. "Od magii świata do magii słowa". W konkursie wzięło udział ponad 70 młodych poetów i prozaików, w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i studenci którzy nadesłali łącznie około 250 prac.

Dnia 16 marca w PWSZ w Pile odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, tym razem w całości poświęcony sportowi tychże krajów. Konkurs polegał na rozwiązaniu quizu, który zawierał krótkie pytania w języku angielskim dot. dziejów sportu, dyscyplin sportowych, słynnych obiektów, sportowców, wydarzeń sportowych oraz ciekawostek i aktualności.

Otrzymaliśmy wyniki III etapu Konkursu Matematycznego "Supermatematyk", będącego jednocześnie finałem powiatowym.
Najlepiej zaprezentowali się (awansując jednocześnie do finału wojewódzkiego): Krzysztof Martin (IIb) - 1. miejsce w regionie (i w powiecie),

Dnia 20 marca (poniedziałek) o godz. 08:00 w świetlicy szkolnej odbędzie się szkolny etap VII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Trzech uczniów z najlepszymi wynikami zakwalifikuje się do II etapu konkursu, który odbędzie się 4 kwietnia w świetlicy szkolnej. ZAPRASZAMY!

W szkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory" w dniu 1 marca 2017 r. za naszej szkoły wzięło udział 21 uczniów, zmagania konkursowe w naszej szkole były obserowane przez dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Pile panią Renatę Kurzajczyk.

W Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec 1956, 17 stycznia br , podsumowano konkurs „Porozmawiajmy jak było – stan wojenny widziany oczami młodzieży.” Spośród 50 nadesłanych prac wybrano kilkanaście najlepszych, które poświęcone były lokalnym bohaterom okresu stanu wojennego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły z klasy medialnej – 2c, tj. Jagoda Jabłońska i Patryk Piszczek. Nagrodzona praca miała formę reportażu.

Konkurs Przyrodniczy dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych „Ssaki Polski”

Etap szkolny konkursu odbędzie się 10 stycznia 2017r.
Zgłoszenia do konkursu do 5 stycznia 2017r do pani M. Dembińskiej.

Po raz drugi odbył się w naszej szkole konkurs wokalny „The voice of Nafta” , którym  nagrodzone zostały:

I m Marta Skwara 2g
II m Wiktoria Janiczak 1p
III m Paulina Pasternak 2d
Gratulujemy!
nauczycielki j. polskiego

1 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski zatytułowany „Mój ulubiony wiersz”. Swoje ulubione utwory zaprezentowało liczne grono uczniów klas 1 i 2.
Nagrodzeni zostali:
I m Monika Mrotek 2b
II m Paweł Walkowiak 2b
III m Magdalena Szpot 2d
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
nauczycielki j. polskiego

Sesja Staszicowska. Finał konkursu historycznego pod tytułem "Stanisław Staszic i jego epoka", uczniowie klas III d Karina Kwasińska i III b Miron Smardzewski zostali laureatami konkursu ogólnopolskiego poświęconego Stanisławomi Staszicowi. Wręczenie nagróg odbyło się w Wieliczce 25 listopada 2016 roku.

1Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w IX edycji ogólnopolskiego konkursu językowego Day by Day. Zadaniem uczestników jest napisanie w języku angielskim kartki z pamiętnika. Można opisać klika dni ze swojego życia lub stworzyć i opisać życie fikcyjnego bohatera. Liczy się kreatywność! Szczegółowe informacje na stronie: http://www.glossa.pl/daybyday/konkurs-jezyka-angielskiego-day-by-day/ Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z opiekunami konkursu: A. Kempna, M. Filoda

Z okazji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA zorganizował konkurs „Śladami Stanu Wojennego”. Czworo uczniów naszej szkoły zgłosiło prace plastyczne, w których przedstawiły wydarzenia z tamtego okresu:
Aleksandra Kozik z klasy 2c, Jagoda Kurnikowska z klasy 2c, Stanisław Małecki z klasy 2b, Julia  Rogacka z klasy 2b.

W związku z Tygodniem Pisania Listów w październiku ogłoszony został konkurs pt. „Zostań Aniołem dla dziecka w szpitalu”. Zadanie uczestników polegało na napisaniu listu do dziecka przebywającego na długotrwałym leczeniu. Wielu uczniów klas I i II otworzyło swoje serca na małych pacjentów i powstały piękne, wypływające z serca listy. Te najpiękniejsze stworzyli:
I miejsce zajęła Aleksandra Jóźwiak klasa 1f 
II miejsce ex aequo Barbara Niemczyk klasa 2 d oraz Julia Kołłątaj klasa 2 d
III miejsce zajęła Anna Chlebek z klasy 1d

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

nauczycielki języka polskiego

Śpiewasz? Grasz na jakimś instrumencie?
Zaprezentuj swój talent!!! Weź udział w szkolnym przeglądzie muzycznym, który odbędzie się 1 grudnia 2016 roku o godzinie 14.30 w sali nr 09.
Serdecznie zapraszamy – nauczycielki j. polskiego

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK dla klas pierwszych i  drugich:

Klasy drugie Klasy pierwsze
1. Krzysztof Martin II b 24 pkt. Jędrzejczyk Martna If 14,5
2. Daniel Zwierzchowski II b 18 pkt Frydryk Oliwia Ib 10,5
3. Monika Drzewiecka II f 13,5 pkt. Powalisz Jakub Ib 10,5
4. Grzegorz Drozda II b 12 pkt.  
Lubińska Agata Ib 10,0
5. Monika Mrotek II b 12 pkt. Przybył Hubert Ib 10,0
6. Jakub Gardecki II b 11 pkt. Nowicka Aleksandra Ib 10,0
7. Klaudia Matuszak    II b 9 pkt Lisowski Artur Ib 10,0
8. Wiktoria Sępińska II b 9 pkt. Kornaga Julia Ie 9,5
9. Agnieszka Michalska II b 9 pkt. Kamińska Marta If 9,0
10.     Jaraszkiewicz Aleksandra Ia 8,5
11.     Błoch Paweł Ib 8,5

 

Powiat Pilski zaprasza uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „PROFILAKTYKA CHORÓB NOWOTWOROWYCH- ZDROWY STYL ŻYCIA” organizowanym w ramach projektu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiat pilskiego- profilaktyka chorób nowotworowych. Głównym celem projektu jest zmniejszenie zachorowalności na nowotwory złośliwe płuc i oskrzeli, jelita grubego oraz sutka.

Dzieci przebywające w szpitalach, często nie mają kontaktu z rówieśnikami, spędzają samotnie czas na szpitalnym oddziale, gdzie nie mają możliwości robić wszystkiego, na co miałyby ochotę.
Możesz stać się Aniołem chorego maluszka, pisząc do niego list, w którym opowiesz mu ciekawą historię, bajkę bądź napiszesz coś o sobie. Dzięki temu możesz nawiązać porozumienie z kimś, kto naprawde tego potrzebuje.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursie fotograficznym “Sleeveface z książką”. Sleeveface to zabawa polegająca na dopasowywaniu zdjęć z okładek płyt winylowych do różnych sytuacji, ludzi i miejsc. Proponujemy zamiast płyt użyć książek znajdujących się zarówno w domowych, miejskich jak i szkolnych bibliotekach.

Homo locum ornat, non hominem locus - Człowiek zdobi miejsce, nie miejsce człowieka – to tytuł konkursu literackiego poświęconego życiu i twórczości wybitnego aktora Romana Wilhelmiego. W szkolnym etapie tego konkursu ogłoszonego przez Fundacją sceny na piętrze Tespis zwyciężył Patryk Suchecki z klasy IIg. Patrykowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

 

 Losy Bliskich i losy Dalekich. Zuzanna Parobczyk została laureatką konkursu zajmując w kategorii szkół ponadgimnazjalnych IV miejsce.
W Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Krakowie 3 czerwca odbył się etap ogólnopolski konkursu Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914- 1989. Finalistkami VII edycji konkursu zostały Paulina Wieczorek z klasy Ic oraz Zuzanna Parobczyk z klasy IF. Dziewczęta znalazły się wśród 100 najlepszych spośród tysiąca osób zgłoszonych do konkursu.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły (6 w kategorii Junior i 10 w kategorii Student).
Krzysztof Martin z klasy 1b (Junior)  i Mikołaj Kurcin z klasy 2b (Student) otrzymali wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w konkursie, wyróżnionym gratuluję i zapraszam już za rok .Kolejna edycja odbędzie się 16 marca 2017 roku.

W Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956, dnia 19 maja, odbyło się posumowanie etapu wojewódzkiego Konkursu Tematycznego Losy Bliskich i losy Dalekich - dzieje Polaków w latach 1914-1989. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła I i II miejsce: Zuzanna Parobczyk z kl. If  i  Paulina Wieczorek z kl. Ic. Dziewczęta czekają zmagania na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w Krakowie 3 czerwca 2016 r.

We wtorek, 26 kwietnia 2016 roku, Weronika Ozga z klasy 2f  reprezentowała szkołę w etapie diecezjalnym konkursu, który odbył się w  Koszalinie. W zmaganiach wzięło udział około 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z obszaru diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Po napisaniu testu uczestnicy wspólnie przepisywali Adhortację Apostolską Evangelii Gaudium Ojca Świętego Franciszka. Konkurs organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

W dniu 14 kwietnia uczennice klasy 1e Aleksandra Kalinowska i Paulina Mrotek  zostały nagrodzone w konkursie ogłoszonym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Nasze uczennice zajęły II miejsce w etapie regionalnym za plakat  "Dopalacze niszczą życie".

konkurs - niemieckiW środę 6 kwietnia 2016r. w Gimnazjum nr 5 w Pile odbył się IX Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Mikołajczuk (I b), Bartosz Pysar (II f) oraz Miron Smardzewski (II b). Finaliści konkursu rozwiązywali test składający się z 50 naprawdę trudnych pytań. Walka była bardzo zacięta i po zwycięskiej dogrywce Bartosz Pysar zajął III miejsce, a cała drużyna uplasowała się na II pozycji.

supermatematykDnia 1. kwietnia b.r. odbyło się, w siedzibie Liceum Salezjańskiego w Pile, powiatowe podsumowanie Konkursu Matematycznego "Supermatematyk". Spotkanie zorganizowała i prowadziła pani Małgorzata Borucka, a swoją obecnością uświetnił je nowo wybrany starosta pilski Eligiusz Komarowski.
Pięcioro uczniów Naszej Szkoły otrzymało podczas tej uroczystości nagrody i wyróżnienia.

kon angDnia 23 marca o godz. 9:00 w świetlicy szkolnej odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Do pierwszej, pisemnej części konkursu przystąpiło 18 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego rozwiązując test leksykalno -gramatyczny, który wyłonił pięciu najlepszych do drugiego, ustnego etapu: Agata Michnowska I LO Piła, Paweł Spryszak ZS im. St. Staszica w Pile, Jakub Pacocha ZS im. St. Staszica w Pile,  Paweł Janik ZSP nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile i Joanna Szak ZSP nr 3 Piła.

konDnia 17.03 odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie plastyczno-jezykowym oraz konkursie na najlepszą grę planszową po angielsku. Pierwsze miejsce za plakaty otrzymały Aleksandra Kalinowska 1e oraz Aleksandra Kozik 1c, wyróżnienie otrzymali Magda Galas oraz Norbert Piosik.

15 marca 2016r. odbył się etap szkolny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w którym wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowała się Weronika Ozga z klasy 2f. Gratulujemy.

14 marca Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki „Konkursu na spot antydopalaczowy” organizowanego w porozumieniu z telewizją ExpressTV. Klasy zaproszone na rozdanie nagród mogły zapoznać się ze spotami, które promowały postawy astetrywne wobec narkotyków i dopalaczy.

Dnia 11 marca (piątek) o godz. 10:00 w świetlicy internatu odbył się szkolny etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Najlepsi z naszej szkoły okazali się Paweł Spryszak III a, Nina Paśniewska III c i Jakub Pacocha I a, zakwalifikowując się do II etapu konkursu, który odbędzie się 23 marca w świetlicy szkolnej o godz. 9:00. Trzymamy za Was kciuki, powodzenia!
Opiekun: Małgorzata OchodekDnia 11 marca (piątek) o godz. 10:00 w świetlicy internatu odbędzie się szkolny etap VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Trzech uczniów z najlepszymi wynikami zakwalifikuje się do II etapu konkursu, który odbędzie się 23 marca w świetlicy szkolnej o godz. 9:00 ZAPRASZAMY!

Opiekunowie: Małgorzata Ochodek
Czytaj więcej: załącznik regulamin

Młody Artysto! Stwórz plakat na jeden z poniższych tematów:
ENGLISH - speaking countries in my eyes
FRENCH - speaking countries in my eyes
GERMANY - speaking countries in my eyes

Technika dowolna, minimalny rozmiar plakatu - A2. Prace należy składać w pooju nauczycielskim w internacie do 14.03.2016r. Ogłoszenie wyników nastąpi 17.03.2016r. Atrakcyjne nagrody!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na film realizowany w ramach programu „Wybierz Życie – Pierwszy Krok”. Organizatorami konkursu są Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu we współpracy z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty oraz Fundacją MSD dla Zdrowia Kobiet. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez uczniów filmu dotyczącego profilaktyki raka szyjki macicy. Prace konkursowe należy dostarczyć do Pani D. Zaremby, Pani M.Dembińskiej oraz M. Towalewskiej do dnia 15.04.2016r. Regulamin konkursu „Wybierz Życie – Pierwszy Krok”.

Dnia 13 stycznia miał miejsce etap finałowy konkursu "Tłumaczenia pół żartem, pół serio". W konkursie brali udział uczniowie ze wszystkich szkół z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali Martyna i Maciej. Mamy przyjemność poinformować że Martyna Podanowska z klasy IIIB zajęła I miejsce. Gratulujemy!!!

„Charytatywny Konkurs Świąteczny ” zorganizowany przez bibliotekę szkolną został podsumowany. Dokonanie wyboru najlepszych prac nie było łatwe ponieważ wszystkie  prace były piękne, pomysłowe i świadczyły o chęci pomagania innym. Jury w składzie Justyna Szymańska, Wiesława Małowicka, Joanna Drabowicz po burzliwych obradach  przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Podsumowany został konkurs fotograficzny „Sleeveface z książką” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Wszystkie nadesłane prace reprezentowały wysoki poziom artystyczny i ukazywały zaangażowanie twórców. Jury w składzie Joanna Drabowicz, Wiesława Małowicka, Justyna Szymańska oraz Tomasz Kowal przyznało nagrody i wyróżnienia:

Nagrody
1 Miejsce - Dominika Lignicka i Klaudia Pogorzelska – 3f
za zdjęcia „Glamour", „Mała czarna", „Przedmaturalna depresja"

28 listopada odbył się Ćwierćfinał Konkursu Matematycznego Supermatematyk.
Bardzo dobrze w tym etapie konkursu zaprezentowali się uczniowie Naszej Szkoły.
W kategorii klas pierwszych w pierwszej dziesiątce mamy aż czterech przedstawicieli:
2. miejsce zajmuje Krzysztof Martin (1b),
4. miejsce Jakub Gardecki (1b),
6. miejsce Monika Drzewiecka (1f),
8. miejsce Oliwia Załachowska (1f).

Miło nam poinformować, że Jagoda Kurnikowska zdobyła wyróżnienie w kategorii 16-18 lat. w ogłoszonym międzynarodowy konkurs po hasłem "Dzieła mistrzów inspiracją dla współczesnych fotografów" przez Dom Kultury w Lublinie. Każdy z uczestników zobowiązany był zrobić zdjęcie, które inspirowane było obrazem, kadrem filmowym, rzeźbą lub innym zdjęciem powszechnie znanym i cenionym.

Strona 1 z 2

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.