Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.


Trailery wykonane przez uczniów naszej szkoły zostały umieszczone w YoungFace.TV, pierwszym ogólnopolskim medium szkolnym. Jest to miejsce, gdzie młodzi ludzie zainteresowani dziennikarstwem mogą być współredaktorami i współtwórcami serwisu internetowego, przedstawiającego prace uczniów i wiadomości z życia szkoły. Zapraszamy do oglądania.


W dniach 12-13 czerwca uczniowie z naszej szkoły brali udział w Festiwalu Filmoteki Szkolnej organizowanego przez Filmotekę Narodową, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Warszawską Szkołę Filmową. Uczniowie mieli możliwość spotkać się z aktorami, reżyserami oraz krytykami filmowymi. Pierwszego dnia każdy brał udział w warsztatach takich jak charakteryzacji, storyboardu, scenopisarstwa.

10 i 11 czerwca uczniowie klas medialnych mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach filmowych zorganizowanych przez Gdyńskie Centrum Filmowe. Warsztaty mają za zadanie pogłębienie wiedzy z zakresu korzystania z języka filmowego przy własnych produkcjach, zarówno szkolnych jak i prywatnych.

Jagoda Kurnikowska oraz pani Katarzyna Włodkowska gościły w programie TV Asta 'W szerszym kontekście'. Tematem spotkania były klasy medialne oraz sukces Jagody, która uzyskała zaszczytny tytuł laureata podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej.

Uczniowie klas medialnych, w ramach umowy o współpracy z TV Asta, tworzą autorski program 'Młode Miasto'. Ideą programu jest przedstawianie ciekawych, młodych ludzi, którzy posiadają niezwykłą pasję. Twórcy programu pragną pokazać, że wśród nas jest wielu interesujących ludzi, którzy swoimi talentami mogą inspirować innych.

25. maja,  na specjalne życzenie uczniów klas medialnych, w repertuarze pilskiego Kina Koral pojawił się wyjątkowy tytuł - "Mama". Film Xaviera Dolana, jednego z najwybitniejszych reżyserów współczesnego kina. Otrzymał nagrodę jury w Cannes oraz Cezara w kategorii najlepszy film w 2014 roku. Dolan w swoimi utworze porusza bardzo ważny dla siebie temat relacji matka-syn. Samotna kobieta w trudnej sytuacji finansowej, usiłuje wychować syna z zespołem nadpobudliwości. Poruszający obraz o wielkiej miłości, problemie dorastania i samoakceptacji. Zrealizowany z niesamowitym rozmachem wizualnym i soundtrackiem w tle. Z pewnością pozostanie z nami na bardzo długo.

27 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w szkole pracownika naukowego WNPiD w Poznaniu, doktora Jakuba Jakubowskiego. Doktor Jakubowski przeprowadził w klasach medialnych zajęcia warsztatowe  dotyczące autoprezentacji, mowy ciała i funkcji, jaką pełni komunikat niewerbalny. Prowadzący zwrócił uwagę na rolę głosu i postawy, która może zaburzyć albo wzmocnić siłę komunikatu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty!

Kasy 1m oraz 2c w piątek, 9 kwietnia, gościły w budynku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. W ramach podpisanej umowy o współpracy, klasy medialne miały możliwość skorzystania pod okiem fachowców z zajęć warsztatowych prowadzonych w studiu telewizyjnym i radiowym.

9 kwietnia grupa uczniów z klas medialnych miała niezwykłą możliwość skorzystania pod okiem fachowców z warsztatów operatorsko-montażowych w Warszawskiej Szkole Filmowej. Podczas zajęć uczniowie mieli za zadanie nagrać krótkie filmy szkoleniowe inspirowane dziełem Kieślowskiego pt. "Gadające głowy".

Jagoda Kurnikowska, uczennica drugiej klasy medialnej zdobyła 2 miejsce podczas VI Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej. Podczas zawodów IV stopnia Olimpiady Jagoda uzyskala 191 punktów na 200 możliwych. Nagrodą dla laureatki jest indeks na Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny SWPS w Warszawie. Gratulujemy wiedzy, pomysłowości i brawurowego wystąpienia podczas debaty!

4 kwietnia uczniowie klas medialnych: 1m i 2c, wzięli udział w Festiwalu Nauk, który został zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Pile. Nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach. Pierwszy z nich dotyczył rozwoju osobistego oraz sposobów radzenia sobie ze stresem. Temat ciekawie przytoczyła dr Romualda Kosmatka.

Jagoda Kurnikowska, uczennica 2 klasy medialnej uzyskała awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej. Podczas 2 etapu zadaniem Jagody było przygotowanie prezentacji dotyczącej niedocenionych dziennikarzy. Bohaterem jej pracy został pan Mirosław Twaróg. Na podstawie oceny prezentacji uczestnicy kwalifikowani są do zawodów finałowych, które odbywają się w Warszawie, w siedzibie Uniwersytetu SWPS i trwają dwa dni.

W środę, 1 marca w kinie Helios uczniowie klas medialnych mieli okazję uczestniczyć w jubileuszu  5 – lecia Salonu Kulturalnego TV ASTA.  Program gościł przez lata największe sławy polskiego kina, które chętnie przyjeżdżały do Piły. Swoją działalność rozpoczął od filmu ,,W ciemności” w reżyserii Agnieszki Holland, więc nie przypadkowo zaproszono właśnie tę reżyserkę na dwudzieste spotkanie w ramach cyklu. Rozmowę z Agnieszką Holland poprowadził Janusz Wróblewski, dziennikarz „ Polityki”.

1 lutego grupa uczniów z klas medialnych z naszej szkoły została zaproszona na spotkanie do redakcji TV Asta. Otrzymaliśmy niezwykłą możliwość stworzenia autorskiego programu pod okiem specjalistów od produkcji telewizyjnej, sztuki operatorskiej oraz montażu. Nasz autorski program będzie dedykowany młodym ludziom, a emisja pierwszego programu nastąpi już w marcu.

tym roku Polskie Radio Pomorza i Kujaw oraz Stowarzyszenie Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego rozstrzygnęły konkurs na słuchowisko radiowe pod hasłem „Chciałabym/chciałbym to usłyszeć”. Z radością przyjęliśmy wiadomość, że laureatką VI Konkursu Radiowego została uczennica z drugiej klasy madialnej - Jagoda Jabłońska. W uzasadnieniu werdyktu jury napisało: „Za wzruszające powroty do dzieciństwa w poszukiwaniu radości życia”. Oprócz nagród rzeczowych nagrodą specjalną było zrealizowanie dźwiękowe słuchowiska pt. „Małe, szarobure…”, które zostanie wyemitowane na antenie radia PiK.
Scenariusz słuchowiska dostępny jest na stronie www.podwiatr.pl

12 października 2016 roku w świetlicy szkolnej miało miejsce uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół im.S.Staszica a TV ASTA. Umowa stanowi przypieczętowanie współpracy z telewizją. Na mocy podpisanego dokumentu uczniowie klas medialnych będą mogli realizować cykliczny program telewizyjny o tematyce młodzieżowej oraz odbywać praktyki w redakcji.

Dnia 10 września odbył się pierwszy pilski konwent, Pilkon. Wydarzenie trwało kilka godzin i zainteresowało uczestników w różnym wieku. Na imprezie, zarówno jako uczestnicy, jak również organizatorzy, pojawili się obecni uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.

16 czerwca 2016r. w świetlicy szkolnej miało miejsce podpisanie umowy patronackiej pomiędzy Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Pile a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Eligiusz Komarowski- starosta pilski, Stefan Piechocki- wicestarosta pilski, prof. UAM dr hab. Andrzej Stelmach - prodziekan ds. nauki, prof. dr hab. Stanisław Lorenc- dyr. Ośrodka Zamiejscowego UAM w Pile, Przemysław Pochylski- etatowy członek Zarządu Powiatu Pilskiego oraz Jakub Wicher- kierownik produkcji ExpressTV Piła.

9 czerwca klasa 2c brała udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez telewizję Asta. Podczas wizyty mieliśmy okazję poznać warsztat dziennikarza telewizyjnego. Dyrektor programowy - Pan Paweł Różycki-przedstawił nam historię telewizji, drogi jej rozwoju oraz opowiedział o najnowszych trendach obowiązujących w dziennikarstwie informacyjnym.

"Dzień Przyjaciela w wydaniu 2c Klasa medialna wciąż aktywnie uczestniczy w międzynarodowym projekcie eTwinning. Tym razem nasi uczniowie w specjalnym wydaniu wiadomości postanowili zdać swym zagranicznym kolegom relacje z obchodów Dnia Przyjaciela w różnych krajach świata. Jak zwykle nie zabrakło humoru i dystansu do siebie!"

20 maja Adam  Marczyk i Wiktoria Rózga – uczniowie klas medialnych zostali zaproszeni przez  Stowarzyszenie COR AD COR  na warsztaty reżyserskie organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych. Nasi uczniowie szlifowali swój warsztat pod okiem znanych postaci – Pani Doroty Latour – reżysera filmów dokumentalnych i  spektakli teatralnych oraz Pani Róży Wojty – reżysera montażu i dokumentalistki.

W czwartek 27 kwietnia 2016 roku, uczniowie klas medialnych we współpracy z  Kacprem Godlewskim, pracowali nad autorskim projektem filmu dokumentalnego pt.”Pod powiekami artysty”. Film opowiada o procesie twórczym, inspiracji i fascynacjach młodego fotografa. Kacper świat widzi obrazami. Swoimi pracami stara się przedstawić własną wizję piękna, mody i kobiecości.

Jednym z zadań uczniów klasy 2c było nagranie własnych wersji filmów o najsławniejszym agencie 007. W krótkich, ale twórczych filmach ukazali życie Bonda w całkiem nowym świetle, którego nie można zaobserwować w kinach. Wyniki skończonych działań umieścili na szkolnym kanale YT. Ponadto pojawią się na platformie eTwinning, gdzie umieszcza się owoce projektów uczniów z całego świata.

W dniach 22-23 marca 2016 r. w Muzeum Okręgowym w Pile odbyły się warsztaty z animacji poklatkowej. Zajęcia prowadził dr Miłosz Margański, kierownik Katedry Animacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

interpretacje filmoweKlasa medialna 2C wraz z wychowawcą p. Moniką Filodą bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Platforma ta umożliwia nauczycielom z całego świata bezpieczny kontakt z naszymi sąsiadami i nie tylko. Do europejskiego projektu należy aż 158112 szkół z różnych części Europy.

Łódzka Szkoła Filmowa jest marzeniem nie jednego początkującegofilmowca. Do grona jej absolwentów należą między innymi Andrzej Wajda czy chociażby Roman Polański. Od marca prowadzone są w niej konsultacje dla aplikujących, w trakcie których mogą oni poznać wykładowców, uczelnie i przede wszystkim skonfrontować swoje pracez opinią profesjonalnych filmowców.

Klasa 2c uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w studio express tv. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat ujęć, planów i kadrów filmowych. Za pomocą profesionalnego sprzętu doskonalili się w sztuce filmowej, tworząc własne nagrania i montując teledysk.

Muzyka jest wokół nas. Rozwijając pasję, plany, aspiracje, musimy pamiętać o wszelakich autorytetach, opiniach innych ludzi, które mogą wnieść do naszej twórczości bardzo wiele, a na pewno wpłynąć na wizję dotychczasowego świata.

Dnia 11.02.16r, w naszej szkole gościliśmy uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzekorzewskiej. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom uroków Francji, zwyczajów, języka i tradycji.

18 grudnia 2015r. dwudziestotrzyosobowa grupa uczniów klas medialnych (1c, 2c, 2c) wzięła udział w drugim etapie (okręgowym) Olimpiady Wiedzy o Mediach. Organizatorem zawodów etapu wielkopolskiego był Wydział Nauk Politycznych  i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 3c Agata Walczak,

Dnia 12.12 bieżącego roku, uczennica naszej szkoły, Jagoda Kurnikowska uczestniczyła w uroczystym rozstrzygnięciu międzynarodowego konkursu fotograficznego pod hasłem "Dzieła mistrzów inspiracją dla współczesnej fotografii", które odbyło się w domu kultury w Lublinie. Jagoda zdobyła wyróżnienie w kategorii 16-18 lat. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana  11 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów „Stwórz własną książkę” oraz „Tak czytam!” organizowanych przez tę placówkę. Uczestnicy mieli za zadanie napisać, a także zilustrować własną książkę bądź wykonać fotografię, która przedstawia jak i gdzie można czytać.

Miło nam poinformować, że Jagoda Kurnikowska zdobyła wyróżnienie w kategorii 16-18 lat. w ogłoszonym międzynarodowy konkurs po hasłem "Dzieła mistrzów inspiracją dla współczesnych fotografów" przez Dom Kultury w Lublinie. Każdy z uczestników zobowiązany był zrobić zdjęcie, które inspirowane było obrazem, kadrem filmowym, rzeźbą lub innym zdjęciem powszechnie znanym i cenionym.

W sobotę 14 listopada odbyła się trzecia edycja Zoomy Fashion, czyli największej modowej imprezy w rejonie. Sześciu znanych projektantów, w tym Łukasz Podwika, Anna Młynarczyk czy Aleksandra Wilczyńska, miało okazję zaprezentować swoje kreacje przed licznie przybyłymi gośćmi.

Z dniem 17 września ruszyła II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Mediach. Konkurs kształtuje w zakresie dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Uczniowie klas medialnych mieli do wyboru 5 tematów, które mogli zrealizować w formie: eseju, filmu, fotoreportażu lub fotokasty. W kategorii film Julia Łącka, uczennica klasy 2c przedstawiła obraz nawiązujący do jednego z tematów pracy konkursowej pt. „Komunikacja w erze cyfrowej”. Film jest refleksją o relacjach w rodzinie w oparciu o powyższy temat. Z niecierpliwością czekamy na II etap. Listę uczestników zakwalifikowanych do kolejnej części konkursu poznamy już 27 listopada.
film konkursowy

pom20 listopada odbył się szkolny etap V Edycji Olimpiady Medialnej, czyli konkursu wiedzy i umiejętności związanych z mediami. Temat przewodni piątej edycji brzmi: Obywatel 2.0. Uczestnictwo w życiu politycznym i społecznym poprzez nowe media.
Do drugiego etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 3C Agata Walczak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przedstawiamy Wam autorską piosenkę pt.:"Let me go" uczennicy klasy IIIc Marceliny Wachowiak. Utwór znajduje się na stronie Youtube wraz z klipem, który został nagrany i zmontowany przez uczennicę tej samej klasy, Liliannę Obst. Marcelina sama napisała tekst i linię melodyczną głosu oraz reszty instrumentów. W podkładzie muzycznym możemy usłysześ Marcelinę grającą na fortepianie i Liliannę na skrzypcach. Warto nadmienić, że dziewczyny współpracują ze sobą już od pierwszej klasy liceum, umilając nam swoim śpiewem m.in. szkolne uroczystości. https://www.youtube.com/watch?v=tyHF2NbSY7A

W XXI w. mało która osoba nie ma dostępu do internetu. Z upływem czasu coraz bardziej staje się on częścią naszego życia. Dużą popularnością cieszą się portale społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter, czy Instagram oraz komunikatory np. Messenger lub WhatsApp. Jednakże centrum i kwintesencję całej sieci stanowią tzw. blogi. Czym jest blog?

Uczniowie klasy IIc: Justyna Skibińska, Patrycja Ślęzak, Natalia Szplitt, Zachary Kijak, Sebastian Urbański i Filip Brzeziński rozpoczęli w tym roku szkolnym praktyki w ExpressTV. Jest to niepowtarzalna szansa na zgłębienie tajników wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej oraz możliwość zdobycia doświadczenia potrzebnego w branży dziennikarskiej.

We wtorek 13.10.2015r. na korytarzach pilskiej Nafty można było spotkać czarodziejów i czarownice wyjętych z kartek powieść J.K.Rowling pt.: „Harry Potter”. Wszystko za sprawą klasy 1C, która nagrywała spot na konkurs organizowany przez Ministerstwo Edukacji. Historia, jaką chcieli przekazać zawierała uniwersalny morał o magii, która wypełnia nasze umysły, kiedy czytamy książki, dlatego nie mogło obyć się bez różdżek, mioteł, tiar i peleryn.  Poniżej zamieszczamy efekty ich pracy. Były to pierwsze „koty za płoty” i chociaż film nie jest idealny, to następne będą na coraz wyższym poziomie. Twórcą filmu życzymy powodzenia i gratulujemy podjęcia wyzwania.
Pomysłodawcą i twórcą filmu była Jagoda Kurnikowska, Wiktoria Rózga, Krzysztof Strzelec z klasy 1c.Za pomoc dziękujemy:pani Justynie Szymańskiej, Joannie Drabowicz, Aleksandrze Bryła, Katarzynie Włodkowskiej.

Dnia 10.10.2015r. w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się druga edycja GIERmanii, pilskiego festiwalu gier planszowych. Odwiedziło ją ok. 200 osób z różnych przedziałów wiekowych. Jednym z animatorów organizujących wydarzenie była uczennica klasy IIC, Karolina Grela. Tłumaczyła przybyłym osobom zasady gier, m.in. Splendor, Tikal, Dixit, oraz towarzyszyła gościom w rozgrywce. Festiwal okazał się sukcesem. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą trwać dłużej.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.