Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Środa, 28 marzec 2012 19:18

Relacja z warsztatów oczami prowadzących - Michała Tragarza, Mateusza Koniecznego

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piła pełna pomysłów

W warsztacie wzięła udział cała grupa 25 uczniów i uczennic, które biorą udział w projekcie. Ponieważ osób jest dużo, realizują oni aż trzy projekty!

Piła dla studentów

Piła to całkiem duże miasto na północy Wielkopolski, jednak wiele młodych osób stąd wyjeżdża po skończeniu szkoły średniej na studia do większych miast – Poznania, Bydgoszczy czy Warszawy. Uczennice z jednej grupy projektowej dostrzegły, że jest to poważny problem, który sprawia, że w mieście brakuje energii i żywotności, jaką daje intensywne studenckie życie.

Dlatego planują przygotować poradnik dla maturzystów dotyczących możliwości studiowania w Pile. Chcą pokazać, że nie tylko można zostać w rodzinnym mieście na studia, ale także, że miasto jest na tyle atrakcyjne, że warto do niego przyjechać i rozpocząć naukę w jednej z miejscowych uczelni. Do współpracy przy tym działaniu uczennice chcą pozyskać sojuszników w postaci niepublicznych pilskich szkół wyższych.

Ścieżka militarna

Piła ma również ciekawa przeszłość – w okolicy znajduje się wiele dawnych obiektów wojskowych, zarówno z czasów gdy było to miasto niemieckie, jak i późniejszych. W wielu przypadkach są to obiekty zaniedbane i nieznane. Żeby mieszkańcy Piły, a także przyjezdni mieli okazję poznać tę pilską atrakcję jedna z grup uczniowskich postanowiła wyznaczyć ścieżkę turystyczną śladem pilskich obiektów militarnych. Od współpracy chcą pozyskać m.in. lokalną grupę zajmującą się rekonstrukcjami historycznymi.

Film – miasto oczami mieszkańców

Trzecia grupa zajmie się przygotowaniem filmu, który ma przedstawiać Piłę taką, jaką widzą mieszkańcy i mieszkanki – zarówno to co w mieście jest ciekawe i atrakcyjne, jak i to co ich zdaniem wymaga zmiany. Podczas produkcji filmu uczniowie i uczennice zamierzają współpracować z osobami w różnym wieku, zarówno „zwykłymi” obywatelami i obywatelkami, jak i znanymi postaciami.

Mamy nadzieję, że nasze warsztaty okażą się pomocne w doprowadzeniu pomysłów pilskich uczniów i uczennic do zakończonej sukcesem realizacji.

Życzymy powodzenia!
Michał Tragarz i Mateusz Konieczny

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.