Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Środa, 28 marzec 2012 19:20

Warsztaty z 9 marca 2012 roku - relacja Kasi Dutkowskiej

By Katarzyna Dutkowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mówi się, że wszystko dobre co się dobrze kończy. W przypadku warsztatów dla uczestników projektu Młody Obywatel nie tylko dobrze się skończyło, ale i zaczęło. Kto uwierzyłby w to, że spotkanie trwało ( ktoś powie aż, ale ten czas zleciał, jak długa przerwa) zaledwie pięć godzin.
Zebraliśmy się w świetlicy internatu. Oczywistym jest, że przybywanie okazało się bardzo rozciągnięte w czasie, ale animatorom udało się rozpocząć warsztaty. Na początek spisaliśmy kontrakt, a może cyrograf, który nakazywał nam dobrą zabawę i
inne magiczne zachowania. W końcu zaczęło się!

Najpierw rozluźniające bazgranie markerami po kartce, by narysować portret osoby naprzeciwko. Niewielu z nas przypuszczało, że może dziać się coś dziwniejszego, ale zawiedliśmy się ( oczywiście w sposób pozytywny, bo jakże inaczej). Bawiliśmy się w groźnie brzmiącą grę: księżniczki, rycerze i smoki, skakaliśmy z krzeseł ( wiedzieliście, że można się w ten sposób teleportować?), za pomocą naszych ciał tworzyliśmy sprzęty użytku domowego ( wanny, pralki, odkurzacze, miksery) etc. Jednak szalenie piątkowego przedpołudnia nie było celem naszego spotkania.

Warsztaty dotyczyły projektów, które muszą wykonać uczestnicy Młodego Obywatela. Był to czas na przeanalizowanie tego, co już zdążyliśmy, a co musimy jeszcze zrobić. Animatorzy uświadamiali nas w kwestii sojuszników – w jaki sposób możemy ich pozyskać, jak otrzymać dodatkowe, a jednak nieocenione pomoce n. p. patronat miasta. Podawanym na tacy informacjom towarzyszyły ćwiczenia, a także symulacja. Wcielaliśmy się w różne postaci, rozmawialiśmy z wykreowanymi urzędnikami, dyskutowaliśmy o celach naszych projektów i ich skutkach. Warszawiacy- Michał i Mateusz robili wszystko, by otworzyć nasze umysły, poszerzyć wiedzę i umiejętności. Po czym rzucaliśmy w siebie wielką papierową kulą...

Pięć godzin i tylko dwie przerwy. Uczniowie i stół z ciastkami oraz kawą. Przed warsztatami myśleliśmy, że głównym dobrem, które nam się tego dnia przydarzy, będą delegacje, ale to była pomyłka. Nie dość, że dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, to rozjaśniły się w naszych głowach pewne kwestie, poznaliśmy lepiej innych uczestników, nauczyliśmy się pozy „na księżniczkę” i zdążyliśmy wypić hektolitry kawy( a jak ktoś za nią nie przepada, to wybierał herbatę). Udany czas, udany...

Katarzyna Dutkowska

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://zsstaszica.pila.pl/projekt_mlody_obywatel/warsztaty

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.