Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Poniedziałek, 16 kwiecień 2012 05:24

Sojusznicy projektu

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

tekst: Paulina Dróbka

Przy realizacji projektu ‘’ Liceum i co dalej ‘’ do utworzenia informatora potrzebny był nam grafik komputerowy, który zająłby się całą oprawą graficzną informatora. Sojusznikiem w tej sprawie okazał się Tomasz Bieniek, uczeń klasy 2 o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym.   Bardzo lubi grafikę komputerową, sprawia mu to ogromną przyjemność. Zgodził się nam bezinteresownie pomóc.

Porozumieliśmy się, w jakim terminie i jak dostarczymy mu zdobyte przez nas materiały aby pomógł nam przy tworzeniu informatora, tj. po 30 kwietnia. Rozmowa przebiegła dość sprawnie, w przyjemnej atmosferze. Tomek okazał się świetną osobą i bardzo cieszy się, że może pomóc przy realizacji projektu. Skoro grafika już mamy, potrzebny był nam ktoś kto zredaguję nasze zdobyte materiały w jedną całość i stworzy to poprawnie, aby tekst trafił do każdego. I żeby to wszystko brzmiało ‘’po polsku’’ i tekst nie posiadał błędów.
Sojusznikiem została Pani Agnieszka Ossowska – polonistka z mojego liceum. Pani Agnieszka nie uczy mnie języka polskiego,więc musiałam umówić się z Panią na spotkanie i poprosić o pomoc. Oczywiście Pani Agnieszka się zgodziła. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wytłumaczyłam Pani na czym polega nasz projekt i jakiej pomocy potrzebujemy. Umówiłyśmy się na wysyłanie materiałów e-mailem. Pani Ossowska jest bardzo miłą osobą i ucieszyła się że może nam pomóc. A tutaj zdjęcie Pani Agnieszki, niestety beze mnie ponieważ aparat się rozładował.


 

tekst: Michał Szczawiński

21 marca w Domku Staszica spotkałem się z kustoszem muzeum, panem Maciejem Usurskim. Rozmawialiśmy na temat projektu ,przygotowywanego przez naszą grupę. Rozmowy dotyczyły naszego sojuszu, czyli ewentualnej pomocy, której mógłby udzielić nam pan Maciej. Jak to w rozmowach bywa pojawiły się i u nas dygresje związane głównie z tematem lotnictwa , a zwłaszcza z wspomnieniami pilotów.

24 marca spotkałem się na lotnisku z współautorem książki „Lotnicza historia ziemi pilskiej 1910-1945”, księdzem Robertem Kulczyńskim. Ksiądz oprowadził mnie po terenie lotniska, opowiadając historię tego miejsca oraz pokazując je na zdjęciach lotniczych z 1944 roku. W naszej wyprawie towarzyszył nam płk Klaudiusz Jamrożak, który przez lata służył w 6 PLMB w Pile. Pan pułkownik chętnie podzielił się wspomnieniami z czasów służby. Udało mi się zawrzeć sojusz z księdzem Robertem, który dostarczył nam materiały dotyczące historii lotniska oraz podsunął kilka pomysłów co do trasy planowanej wycieczki. Na koniec od jednego z członków Aeroklubu Ziemi Pilskiej dowiedzieliśmy się o nie jasnej przyszłości lotniska.
Z powodów technicznych wykonanie zdjęcia było nie możliwe.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.