Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Błąd
  • insufficient image data in file `/home/zsstaszica/ftp/strona2016/cache/preview/ad992c5e13ff628fbc127973fd0a4109.jpg' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Niedziela, 22 kwiecień 2012 18:40

Debata o samorządności

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
insufficient image data in file `/home/zsstaszica/ftp/strona2016/cache/preview/ad992c5e13ff628fbc127973fd0a4109.jpg' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

tekst: Katarzyna Dutkowska

debata

Sala była pełna. Prowadzący (tj. Kinga i Dennis z 2c) ze zdenerwowaniem spoglądali na grupę wybranych uczniów. W ten sposób rozpoczęła się debata o samorządności w naszej szkole.
„Czym jest dla was demokracja?”- po tym pytaniu, będącym jednocześnie pierwszym, nastąpiła grobowa cisza. Przy kolejnym było podobnie. Możliwością do sprawdzenia zdania uczniów okazały się żółte, kwadratowe, samoprzylepne karteczki.

Dzięki nim machina mogła ruszyć. Z każdą kolejną minutą, z każdym kolejnym pytaniem odwaga zbliżała się do obecnych w świetlicy, aż ich natchnęła. Uczniowie byli podzieleni na grupy i właśnie w nich zaczęli wymieniać swoje zdania na temat kolejnych pyta. W ten sposób to co zaczynało się dość niemrawie i niepewnie przekształciło się w burzliwą dyskusję o samorządności w Nafcie. Debata w gruncie rzeczy miała ocenić pracę szkolnego Samorządu Uczniowskiego i określić oczekiwania uczniów. Każdy miał coś do powiedzenia. Każdy miał jakąś propozycję i uwagę. Obecni na sali przedstawiciele SU musieli sobie z tym radzić i odpowiadać na zarzuty. Atmosfera zdawała się momentami wrzeć i czasem trudno było uspokoić pobudzonych uczniów. Jednak wszystko to okazało się potrzebne. Pojawiły się bardzo sensowne postulaty. Osoby początkowo nie zdające sobie sprawy z działań SU w końcu spokorniały, bo te zostały szczegółowo wyjaśnione.
Debata o samorządności była bardzo ważnym wydarzeniem w życiu Nafty. Udało się włączyć, choć garstkę, uczniów w życie szkoły i otworzyć wiele umysłów. Jedyne co pozostaje to pogratulować organizatorom z 2c.

{cssfla}2011_2012/debata{/cssfla}

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.