Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Podróże - Stany Ameryki

nasze pasje1Moje pasje – podróże - (Pasje Pani Jadwiga Ida)
Pasja podróżowania rozpoczęła się w moim przypadku dość późno. W czasach, gdy byłam jeszcze bardzo młodym człowiekiem, zamknięte granice nie dawały możliwości poznawania ciekawych zakątków naszego świata. Ale dwadzieścia lat temu, kiedy świat się dla nas otworzył - obudziły się moje „podróżnicze geny”.

Tak, więc, gdy tylko dostaliśmy paszporty - mogliśmy wyruszyć w „nieznane”. Najpierw nieśmiało: Europa Południowa i Zachodnia, potem Afryka Północna. Cokolwiek widzieliśmy było dla nas nowe i często niesamowicie szokujące, ale ciągnęło do poznawania coraz bardziej odległych miejsc. W ten sposób od dekady podróżuję po Kanadzie i USA. Tak! Od dziesięciu lat trwa moja fascynacja tamtym światem i to nie tylko ogromem i finezją olbrzymich aglomeracji, ale przede wszystkim niepowtarzalną przyrodą. Dla mnie i mojej rodziny geologia tamtych terenów to otwierająca się wciąż księga, w której zapisano dzieje stworzenia naszego świata. Widziałam wspaniałe góry Utah i Colorado, pustynie Nevady, Arizony i Nowego Meksyku, rafy koralowe Florydy, wulkany i gejzery Idaho, Oregonu i Wyoming, wielkie równiny Montany i Dakoty i oczywiście krainę wielkich jezior z Niagara Falls.W każdym z tych zakątków można zobaczyć, albo majestat kanionów i gór, albo pozostałości umarłych cywilizacji, albo widzieć „małość” człowieka w obliczu działań nieposkromionej natury. Ale można też podziwiać wytwory ludzkiego geniuszu, także fascynującą i niepowtarzalną przyrodę – której „matka natura” pozwoliła przetrwać w cudownych kaktusach, sekwojach gigantach, czy wiekowych jukach.
Dokumentacja pasji:

 • Mesa Verde miasto nieistniejacej cywilizacji prehistorycznych Indian Pueblo
 • Monument Valley w Rezerwacie Indian Navajo
 • Monument Valley w Rezerwacie Indian Navajo
 • Monument Valley w Rezerwacie Indian Navajo
 • Grand Canyon
 • Grand Canyon
 • Death Valley
 • Death Valley
 • pod Kapitolem w Waszyngtonie
 • Mount Rainier
 • Mount Rushmore
 • Badlands
 • Kennedy Space Center
 • Kennedy Space Center
 • Most Golden Gate a w oddali San Francisco
 • Pismo State Beach niedaleko Santa Barbara w Kalifornii
 • Arches park skalny
 • White Sands
 • White Sands
 • Salt Lake City
 • jeden z moteli na terenie rezerwatu Indian Navajo w Arizonie
 • Crater Lake Jezioro kraterowe o obwodzie ponad 50 km
 • Crater Lake Jezioro kraterowe o obwodzie ponad 50 km
 • czynny wulkan Sw.Heleny
 • czynny wulkan Sw.Heleny
 • Statue of Liberty in New York
 • Niagara Falls
 • Niagara Falls
 • Bryce Canyon
 • Sequoia park park sekwoi olbrzymich
 • Joshua Park
 • Joshua Park
 • Bryce Canyon
 • Arches park skalny
 • Yosemite
 • Park Saguaro kandelabrowe ponad stuletnie kaktusy na pustyni Sonora w Nowym Meksyku
 • Park Saguaro kandelabrowe ponad stuletnie kaktusy na pustyni Sonora w Nowym Meksyku
 • Yellowstone
 • Yellowstone
 • Craters of the Moon
 • Craters of the Moon
Czytany 1360 razy

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.