Najważniejsze osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół im. St. Staszica w roku szkolnym 2017/2018 (wojewódzkie, ogólnopolskie i międzynarodowe)
Krzysztof Martin -Laureat XI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, Finalista XI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z informatyki, uczestnik etapu okręgowego LXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej

Jakub Pacocha - Finalista XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Geo – Planeta"

Marta Suchomska - Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

JagodaKurnikowska, MariuszKorpal - Finalista międzynarodowego konkursu fotograficznego European Photo Competition - „My Europe – My Rights” , wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym„Społeczeństwo w obiektywie” , finalista II Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego „Zoom na młodzież”

BartoszKaczmarzyk, BłażejKościański, OliwiaKaszuba, Aleksandra Jaraszkiewicz, Kacper Piotrowski, KacperGurda, OliwiaRomanów - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Geo – Planeta"

Karol Górzny -Finalista XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej

Paulina Pasternak -I miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Miłosnej, II Nagroda w X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc", II Miejsce w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Dozwolone do lat 19",

Marta Michalak, Jakub Dejewski - Laureat III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu

Natalia Wojtowicz - IV miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu Przyrodniczego dla Szkół Ponadgimnazjalnych "Parki narodowe w Polsce" organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra"

JagodaJabłońska - Laureatka Finału Wojewódzkiego IV Olimpiady Wiedzy o Mediach.
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu „ Porozmawiajmy o tym jak było – stan wojenny widziany oczyma młodzieży”
Agata Kędzior - Laureatka I miejsca Konkursu Sejmiku Wielkopolskiego, finalistka etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „Wybieram wybory”

Paweł Błoch - Laureat II miejsca Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk", uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Matematycznej, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

Krzysztof Łapacz - XII miejsce w finale etapu okręgowego XXXIII Olimpiady WiedzyEkologicznej, wyróżnienie w X Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski, udział w zawodach okręgowych 47 Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej

Dawid Ślebioda, Zofia Jankowska, Oliwia Frydryk - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk"
Artur Lisowski - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk", wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

Marcin Wawrzyniak - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ,,Młodego Muzyka"

Michalina Zgaińska - II miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki "O Bursztynową nutkę",
II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki "Dozwolone do lat 19"

Maja Gruszka - Wyróżnienie w XXI Wielkopolskim Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

Klasa II m – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie w ramach projektu organizowanego przez Forum Dialogu w kategorii Innowacyjność Działań

Sportowe
Adam Stodolski - V miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Judo kat. -73 kg
II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Judo kat. -73 kg, I miejsce w Pucharze Polski Juniorów w Judo kat. -73 kg, V miejsce w Pucharze Polski Seniorów w Judo kat -73 kg, I miejsce w Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Judo kat. 73 kg

Dawid Wiśniewski - I miejsce w Mistrzostwach Europy CBJJP, I miejsce w Mistrzostwach Europy Judoków Młodych w Judo, III miejsce w Copernicus Judo Juniorów Młodszych
SusaneLachele – I miejsce w biegu na 400m ppł na Mistrzostwach Polski Juniorów, III miejsce w biegu na 300m podczas Halowych Mistrzostw Polski, I miejsce w biegu na 100m na Mistrzostwach Województwa Wiekopolskiego, III miejsce w biegu na 400 m podczas międzynarodowego mitingu w Helluin.

Agata Trzaskalska - I miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski LZS w biegu na 100ppł, II miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski LZS , IX miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów 60ppł, X miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów 100ppł

Dawid Borowik - III miejsce w biegu na 400 m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, I miejsce w biegu na 400m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

Emil Domański – I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkoatletyce w skoku o tyczce i skoku w dal, II miejsce w Finale Wojewódzkim XVIII Licealiady w Lekkoatletyce w rzucie oszczepem, X miejsce w Mistrzostwach Polski w Wielobojach, VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkoatletyce w sztafecie 4x100m.

Jakub Szymanowski - II miejsce kat. 75 kg Junior Starszy w Mistrzostwach Polski w Kikboxingu Juniorów i Seniorów w Formule K-1 Rules

Marta Kamińska - VI miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w chodzie na 5000 m kobiet, VII Miejsce w Halowych MistrzostwPolskiJuniorów w chodzi 3000 m kobiet

Kaja Smoleń - I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w biegu na 100 m przez płotki, III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w biegu na 200 m,
VI miejsce na 100 m przez płotki na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, VI miejsce na 4x100 m na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Miłosz Szmyt -VII miejsce w chodzie sportowym na 10000 m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, X miejsce w chodzie sportowym na 5000 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, II miejsce w chodzie sportowym na 10000 m w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego

MartynaCzachowska - VIII miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rzucie oszczepem, III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Rzucie Oszczepem

Szymon Ramusiewicz -IV miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski LZS w biegu na 1500 m
Katarzyna Gębala - II miejsce podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Ligi Kadetek w piłce siatkowej dziewcząt, IV miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Ligi Kadetek, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego Ligi Kadetek w piłce siatkowej

Alicja Sarnacka -IV miejsce w siatkówce halowej w Półfinale Mistrzostw Polski, laureatka II miejsca w siatkówce halowej w Mistrzostwach Wielkopolski

Julia Krutel - III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzieży Szkolnej w Pływaniu,
VI miejsce w Finale Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Pływaniu

Aleksandra Gryka - VI miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Pływaniu Drużynowym
Jakub Rutkowski - III miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Województwa w piłce koszykowej chłopców