W poniedziałek 21. października 2019 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które zorganizował Samorząd Uczniowski oraz jego opiekunowie. Pierwszym zadaniem “kociaków” było przebranie się, więc mogliśmy podziwiać: jaskiniowców, bobasy, piratów, klaunów, bogów, farmerów, postacie z horrorów, Polaków na wakacjach, superbohaterów, naukowców i kucharzy. Pierwszaki zmierzyły się ze sobą w przeróżnych konkurencjach. Testowaliśmy nie tylko sprawność fizyczną, ale także wiedzę.

Zaczęliśmy od quizu o naszej szkole. Następnie pierwszaki walczyły w grupach, zadania polegały na np. zjedzeniu kisielu na ślepo, biegu po buty, robieniu naszyjnika z makaronu albo pakowaniu prezentów w parach. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego picia mleka czy miauczenia, jak na “kotki” przystało. Wygranie konkurencji oznaczało otrzymanie atrakcyjnej nagrody, m.in. kolacji dla dwojga, dniu w spa, a nawet odkurzacza. Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyło się uroczyste pasowanie i składanie przysięgi przez uczniów oraz ich opiekunów. Na koniec wszyscy razem zatańczyliśmy belgijkę i skrzypka. Od teraz pierwszoklasiści oficjalnie należą do uczniów naszej szkoły.

W tym roku najlepsza okazała się klasa ID. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę!

 

Samorząd Uczniowski z opiekunami

MG