Dnia 12. listopada klasy If i IfG pod opieką Pani Danuty Zaremby, Marii Dembińskiej oraz Pana Adama Chamier- Ciemińskiego i Marka Wasilewskiego pojechały na wycieczkę do malowniczego Torunia. Na początku mieli okazję zwiedzić miasto z przewodnikiem, który przedstawił im interesujące ciekawostki. Później był czas, w którym każdy mógł kupić tradycyjne pierniki. Następnie udali się na warsztaty do Kamienicy Alchemika. Mieli  tam okazję samodzielnie badać właściwości rozmaitych zasad, kwasów, soli i wielu innych substancji. Po aktywnej pracy laboratoryjnej głodni chemicy udali się na pyszny obiad do jednej z toruńskich restauracji. Gdy napełnili żołądki, zadowoleni wrócili na zajęcia. Mieli okazję samodzielnie wykonać piękne kolorowe świeczki. Później robili kolejną serię doświadczeń - tym razem bardziej biologiczną. Po godzinie 18. warsztaty dobiegły końca i zmęczeni długim, pracowitym dniem udali się w drogę powrotną. Wszyscy dobrze wspominają wycieczkową atmosferę i są dumni z własnoręcznie wykonanych świeczek. 

DZ