W dniu 26 lutego 2020 r. klasa Ib oraz 10 osób z klasy 1ag wzięły udział w zajęciach w Poznańskim Parku Naukowo - Technicznym, Laboratorium Wyobraźni w ramach projektu PCEE Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej.


Zajęcia odbywały się w grupach. Najpierw zajrzeliśmy do Kącika Zaplątany Umysł - był to świat łamigłówek i zagadek logiczno-matematycznych, w którym nawet najbardziej błyskotliwy umysł może się zaplątać! Następnie była Interaktywna Ekspozycja Barwy, Światło i Ruch. Mogliśmy dowiedzieć się, co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem „stroboskop”? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Poprzez eksperymenty przy stanowiskach interaktywnych dowiedzieliśmy się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych.
A na koniec zajęcia tematyczne z geografii i fizyki.

Opiekunowie :
Jolanta Tancogne
Małgorzata Ochodek
Małgorzata Piekarska

MO