Dnia 10 września odbył się pierwszy pilski konwent, Pilkon. Wydarzenie trwało kilka godzin i zainteresowało uczestników w różnym wieku. Na imprezie, zarówno jako uczestnicy, jak również organizatorzy, pojawili się obecni uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.

 

 Każdy mógł znaleźć dla siebie ciekawe atrakcje. Udostępniono gry planszowe oraz komputerowe. Miało miejsce wiele ciekawych prelekcji na różnorakie tematy. Jedną z nich poprowadził ilustrator, Mariusz Gandzel, a także zajął się warsztatami rysunkowymi o tematyce tolkienowkiej. Wisienką na torcie okazał się jednak konkurs i pokaz cosplay'erów, pierwszy taki w Pile. Uczestnicy mieli okazję otrzymania profesjonalnej sesji zdjęciowej.
Jak na pierwszy raz, Pilkon wywołał dosyć pozytywne emocje. Organizatorzy planują rozwijać to przedsięwzięcie i zapraszają serdecznie w przyszłym roku.