22.03.2018 roku  w świetlicy szkolnej odbyło się drugie spotkanie z uczniami Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Tym razem naszymi gośćmi byli : Małgorzata Buciak, Małgorzata Podgórska, Sara Kisiel i Michał Wikariak. Uczniowie, przebywający w tym dniu w świetlicy szkolnej, mogli posłuchać pięknie przeczytanej książki Melanii Kapelusz pt. " Tajemnica pewnej sąsiadki".

Tego dnia wraz z uczniami Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych uczniów. Małgorzata, Sara i Michał zaprezentowali nam piękne utwory muzyki klasycznej, które wykonali na skrzypcach, oboju, pianinie, akordeonie, ukulele, kazoo i gitarze klasycznej. Dowiedzieliśmy się również, jak zbudowane są te instrumenty, poznaliśmy historię ich powstania i pochodzenia. W tym czasie mogliśmy posłuchać wspaniałego koncertu, nasi goście zagrali nam popularne utwory muzyki poważnej i rozrywkowej.

Celem tego czytelniczo-muzycznego spotkania było zachęcenie dzieci do rozwijania własnych uzdolnień i zainteresowań muzycznych oraz czytelniczych. Jesteśmy przekonani, że udało się nam go osiągnąć.