W ramach obcowania z kulturą anglojęzyczną uczniowie naszej szkoły 21 marca mieli możliwość wzięcia udziału w projekcji filmowej amerykańskiego obrazu "Black Panther" ("Czarna Pantera"). Specjalnie dla naszych uczniów film sprowadzono do Piły oraz wyświetlono w oryginalnej wersji językowej czyli bez polskich napisów oraz lektora.

W pokazie wzięły udział klasy Ic, Id, IIa, IIe oraz II p pod opieką nauczycieli pań Małgorzaty Soroczyńskiej, Aleksandry Grzegorczyk, Izabeli Fonferek- Ławeckiej, pana Przemysława Hudymy oraz Romana Kolasy . Pomysłodawcą oraz osobą czuwającą nad przebiegiem realizacji przedsięwzięcia była pani Małgorzata Soroczyńska. "Czarna Pantera" jest to fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym imieniu wydawnictwa Marvel Comics. Recenzje uczniów były bardzo pozytywne. Film wzbudził uznanie również nauczycieli opiekunów. Było to już III w cyklu wyjście na projekcję obrazu anglojęzycznego w oryginale.