22.03.2018 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej nr. 2 w Pile odbyło się drugie spotkanie z uczniami naszej szkoły. Tym razem w progach szkoły podstawowej zawitali Małgorzata Buciak, Małgorzata Podgórska, Sara Kisiel  i Michał Wikariak. Uczniowie, przebywający w tym dniu w świetlicy szkolnej, mogli posłuchać pięknie przeczytanej książki Melanii Kapelusz pt. " Tajemnica pewnej sąsiadki".

Następnie odbyła się pogadanka na temat powodów, dla których warto czytać książki. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że czytanie to bakcyl, którego naprawdę warto złapać! Małgorzata, Sara i Michał zaprezentowali również piękne utwory, które wykonali na skrzypcach, ukulele, kazoo, pianinie, oboju, akordeonie i gitarze klasycznej. Przy okazji opowiedzieli jak zbudowane są te instrumenty. Dzieci poznały także historię ich powstania i pochodzenia. Na koniec mogły posłuchać koncertu muzyki poważnej i rozrywkowej. Celem tego czytelniczo – muzycznego spotkania było zachęcenie dzieci do rozwijania własnych uzdolnień muzycznych oraz czytelniczych. Jesteśmy przekonani, że udało nam się to osiągnąć.