Dnia 7.02.2018 roku przedstawiciele SU spotkali się  z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Celem spotkania było wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej małych uczniów. Spotkanie to rozpoczęło również cykl spotkań, które będą odbywały się raz w miesiącu.

Laura Chuchla, Magdalena Szpott, Michał Wikariak przeczytali swoim młodszym kolegom  i koleżankom  książkę pt. „ Zbawcy książek” Agnieszki Stelmaszyk.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści z morałem o tym, że książki to wielki skarb i trzeba o nie dbać. Po przeczytaniu książki odbyła się pogadanka o tym, jak dbać o książki i o zainteresowaniach czytelniczych naszych uczniów.

Miłą niespodzianką dla wszystkich był pokaz i nauka żonglowania przeprowadzona przez Michała. Dzieci z chęcią przystąpiły do nauki, trudnej ale bardzo pożytecznej umiejętności, którą będą mogły rozwijać w czasie wolnym. Inną atrakcją był pokaz wiązania balonów. Wszyscy uczniowie mogli przyglądać się, jak Michał konstruuje piękne zwierzęta i miecze, które następnie zostały im wręczone.

W tym dniu świetlica szkolna SP2 zamieniła się w jeszcze barwniejsze niż do tej pory miejsce zabaw i konstruktywnej edukacji.