Arkadiusz Ludkowski, absolwent naszej szkoły, zdecydował się spróbować swoich sił na zagranicznej uczelni. Z powodzeniem! W pierwszej połowie kwietnia uczniowie klas 1d, 1f, 2a, 2b, 2c ,2p oraz 3a mieli okazję gościć Arka oraz rodowitego Anglika Daniela na lekcji języka angielskiego. Arek przygotował dla nas prezentację o walorach krajobrazowych, kulturze i obyczajach Walii oraz niepowtarzalnym klimacie i atmosferze na uczelni.

Arek opisuje Aberystwyth University jako nieograniczone spektrum możliwości rozwoju, szkoła oferuje stypendia dla osób wykazujących chęci twórcze, można również ubiegać się o granty na „independent research”.

Ponadto, uczniowie mieli wyjątkową okazję doświadczenia "żywego" języka angielskiego i porównania go ze swoją wiedzą językową. Rozwiązywali zagadki językowe, uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania . Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim w czasie zajęć z naszymi gośćmi.

Zajęcia były bardzo ciekawe i stworzyły możliwość poznania innej kultury. Dziękujemy !