W dniach 26-27 września uczniowie naszej szkoły składzie: Agata Kędzior i Dawid Miazga z klasy 2c oraz Karol Basiewicz (klasa 3) i Kacper Dendek (klasa 3m) odwiedzili Warszawę w ramach XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Młodzi posłowie musieli wykonać zadanie projektowe pt. „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw dostały się na sesję plenarną, która odbyła się 27 września w sali posiedzeń Sejmu. W pierwszy dzień uczniowie zwiedzali miejsca związane z historia polskiego parlamentaryzmu, natomiast w czwartek mieli możliwość spotkania i rozmowy posłami klubów parlamentarnych w Sali Kolumnowej. Następnie została otwarta XXIV sesja SDiM. Po przywitaniu zaproszonych gości młodzież przystąpiła do merytorycznej debaty. Z pewnością było to niesamowite doświadczenie dla młodych ludzi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 DSC 3700