W piątek 19 października odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez Samorząd Uczniowski oraz jego opiekunów. Pierwszym zadaniem pierwszaków było przebranie się, więc mogliśmy zobaczyć tego dnia w szkole: baletnice, bogów greckich, szalonych naukowców, gwiazdy lat 80, księżniczki oraz klaunów. Wszystkie klasy świetnie wykonały to zadanie.

Uczniowie zmierzyli się ze sobą w wielu przeróżnych konkurencjach. Tradycją „kotowania” jest wypicie miski mleka przez reprezentanta klasy, poza tym wybrane osoby miały za zadanie zjeść kawałek cytryny i łyżkę miodu. Młodzież również musiała przedstawić swoje zdolności plastyczne poprzez narysowanie portretu swojego wychowawcy z zamkniętymi oczami oraz udowodnić, że znają go najlepiej przez odpowiedzenie na kilka pytań z quizu.

Wybrane grupy pokazały, że są ze sobą zgrane, szczególnie udało im się to w konkurencjach z ubieraniem lalki oraz układaniu słów z tabliczek. Na zakończenie otrzęsin odbyło się uroczyste pasowanie i składanie przysięgi przez uczniów oraz ich opiekunów. Teraz pierwszoklasiści oficjalnie należą do uczniów naszej szkoły.

Najlepsi w tym roku okazali się uczniowie klasy I A. Serdecznie gratulujemy wygranej.