Dnia 06.03.2019 roku, klasy Id i Ie miały przyjemność uczestniczyć w wykładzie dotyczącym dietetyki, na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki, Pani Danuta Jakubiec – Cioch, Pani Agnieszka Ossowska, Pani Krystyna Oleksów oraz Pani Justyna Szymańska.

Prezentacja pt. ,,Czy to jest zdrowe, czy tylko na takie wygląda?” przeprowadziły studentki Uniwersytetu Medycznego, Ewa Matwiejszyn i Jagoda Szulc. Głównym celem tego spotkania, było  uświadomienie uczniom, że nie wszystkie produkty spożywcze wyglądające apetycznie, są pełnowartościowe. Dbając o swoje zdrowie samopoczucie powinniśmy, przede wszystkim, czytać etykiety umieszczone na opakowaniach produktów, zwracając szczególną uwagę na zawartość węglowodanów. 

Licealiści brali czynny udział w wykładzie odpowiadając na pytania studentek lub pomagając im przy przeprowadzeniu doświadczenia.

Po wykładzie i zwiedzeniu ośrodka, udaliśmy się na pyszny posiłek, a następnie bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.

Autor: Danuta Jakubiec-Cioch