22 marca odbył się Konkurs Wiedzy o Irlandii. Składał się on z trzech konkurencji; prezentacji stroju związanego z obchodami Dnia Świętego Patryka, rozwiązania quizu dotyczącego wiedzy o Irlandii oraz przetłumaczenia przysłów irlandzkich. Wszystkie konkurencje były bardzo emocjonujące i pozwoliły na wyłonienie następujących zwycięzców. W skład komisji konkursowej weszli: pani M. Kostrzewa, p. M. Soroczyńska oraz ksiądz J. Dziadosz.

Laureatem I miejsca został Artur Puchalski z klasy IV tw

Laureatem II miejsca został Michał Wikariak z klasy 1 c

Laureatką III miejsca została Wiktoria Iwanowicz z klasy II m.

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratuluję wiedzy o Irlandii. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. Na szczególną pochwałę zasługuje zdobywca II miejsca, Michał Wikariak za przygotowanie kompletnego stroju Świętego Patryka, patrona Irlandii.

 

Organizatorka: Małgorzata Soroczyńska