Uczennice z klasy 1C w składzie: Laura Białecka, Diana Tkacz, Klaudia Fonrath wzięły udział w pierwszym etapie konkursu "Niezwyciężeni 1918 - 2018. Pokolenia Niepodległej”. Celem konkursu jest poszukiwanie w swoich miejscowościach osób odznaczonych Krzyżem lub Medalem Niepodległości – zasłużonych w walce o niepodległość Polski. Konkurs organizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zadaniem dziewcząt było zebranie informacji o Michale Jaskulskim - jednym z najbardziej odznaczonych powstańców wielkopolskich i przedstawienie ich w formie filmu krótko metrażowego. Dziewczyny w tym celu udały się do Ujścia, z którego pochodził, aby bardziej zagłębić się w jego historię. Na miejscu uzyskały pomoc od Pani Marii Jaskulskiej, która jest żoną wnuka pana Michała. Pani Maria objaśniła historię życia naszego powstańca i pokazała wiele zdjęć oraz pamiątek. Nasze uczestniczki w ramach konkursu przygotowały gazetkę szkolną i przeprowadziły lekcje w swojej klasie, aby przybliżyć rówieśnikom postać Michała Jaskulskiego. Krótką historię powstania wielkopolskiego przybliżył pan Robert Kolasa.

Opiekun – I.Narożny