W dniu 27 października 2018 roku dwie uczennice Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile: Aurelia Szdzuij z klasy 1d oraz Sandra Kowalska z klasy 1c reprezentowały naszą szkołę w IV edycji Konkursu Pięknego Czytania poezji w języku niemieckim „Lesen gehen…”.

Konkurs ten organizowany jest każdego roku przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Bibliotekę Niemiecką Instytutu Goethego oraz Bibliotekę Filologiczną NOVUM Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości autorów niemieckiego obszaru językowego oraz motywowanie do nauki języka naszych zachodnich sąsiadów.
Poziom był w tym roku bardzo wysoki – nasze uczennice nie stanęły co prawda na podium, mimo to należą im się szczere GRATULACJE i słowa uznania za chęć wzięcia udziału w konkursie, za trud przygotowania pięknej recytacji dwóch utworów poetyckich oraz za poświęcony czas. Dziewczyny – jesteście WIELKIE!!!

Aleksandra Gondek-Sujka – nauczycielka języka niemieckiego ZS im. S. Staszica w Pile
Jarosław Lemanowicz – nauczyciel języka niemieckiego ZS im. S. Staszica w Pile