24. listopada 2018 r. odbył się I etap międzyszkolny Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" dla powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego oraz złotowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali:

w kategorii klas pierwszych: Jakub Grabowski (Ib), Magdalena Mikołajczyk (Ib), Jakub Jóźwiak (Ib), Wiktoria Karczewska (Ib), Błażej Bronszkiewicz (Ie), Natalia Niedźwiedzka (Ib), Jakub Nowacki (Ib), Barbara Grzybkowska (Ie) oraz Jakub Wójcik (Ie),
w kategorii klas drugich: Natalia Senska (IIb), Maria Karaszewska (IIb), Dawid Ślebioda (IIf), Zofia Jankowska (IIb), Weronika Mazur (IIf), Wiktoria Bannach (IIb), Marcin Wawrzyniak (IIe), Diana Tkacz (IIc) oraz Stanisław Ciechanowski (IIf).
Nie znamy jeszcze progów punktowych określających warunki awansu do kolejnego etapu tego konkursu.
Wiemy natomiast, że bardzo dobrze zaprezentowali się przede wszystkim przedstawiciele klas drugich, Natalia Senska zajmuje 1. miejsce (48 punktów na 50 punktów możłiwych do zdobycia), Zosia Jankowska - 3. miejsce, Dawid Ślebioda natomiast 7. miejsce.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.
Autor: Borys Dzidziul