Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasze uczennice: KLAUDIA DUDZIK, MARTA MICHALAK ORAZ MARIA OSTROWSKA Z KLASY 2F zajęły dzisiaj, tj. 8 marca 2019 roku I MIEJSCE w V edycji regionalnego konkursu TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO – AUSTRIA i tym samym zakwalifikowały się do ostatniego etapu tego konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Krakowie. Jest to wielkie wyróżnienie i satysfakcja z poświęconego na przygotowania czasu. GRATULUJĘ WAM Z CAŁEGO SERCA!!! BYŁYŚCIE NIESAMOWITE!!
Nie pozostaje nic innego, jak dobrze przygotować się do etapu ogólnopolskiego, aby godnie reprezentować szkołę i błysnąć wiedzą w Krakowie.
Organizatorom konkursu: Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego dziękujemy za możliwość sprawdzenia poziomu swojej wiedzy w tak ciekawym konkursie, a Pani Jolancie Mrotek-Szczepkowskiej – koordynatorce regionalnej konkursu dziękujemy za bardzo sprawne i profesjonalne przeprowadzenie konkursu oraz ciekawą atmosferę rywalizacji z innym szkołami ponadgimnazjalnymi z Piły. Dziękuję również uczniom: Zuzannie Gruszce oraz Dawidowi Ślebiodzie za aktywny doping swojej drużynie.
Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.
Myślę, że wszystkie cele konkursu zostały zrealizowane i będą jeszcze realizowane podczas etapu ogólnopolskiego w Krakowie, a są to:
• rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi,
• propagowanie wychowania proeuropejskiego,
• rozbudzanie otwartości na inne kultury,
• krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów,
• doskonalenie umiejętności i wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy,
• rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi,
• doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy w grupie,
• przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego,
• przyzwyczajanie uczniów do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział w konkursach.
Aleksandra Gondek-Sujka - nauczycielka języka niemieckiego