16 maja odbyła się uroczysta gala finałowa Pilskiej Akademii Umiejętności. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy IC w składzie: Julia Hedeszyńska, Małgorzata Mateja, Wiktoria Sawicz, Szymon Kamuda oraz Wiktor Lisiecki. Uczniowie przez pięć miesięcy współpracowali z firmą FURMAN z przedstawicielem Panią Edytą Musiał.

Głównym zadaniem było stworzenie planu marketingowego, nakręcenie filmu reklamowego, współpraca w drużynie, praca z przedstawicielami przedsiębiorstwa, działanie na rzecz firmy oraz eleganckie i profesjonalne wystąpienie w sali miejskie na uroczystej gali finałowej projektu. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, również dzięki udziale w tym projekcie poznali jak wygląda prowadzenie firmy. Zdobytą wiedzę oraz umiejętności z pewnością będą mogli wykorzystać. Szczególne podziękowania kierowane są dla: trenerów współpracujących z Pilską Akademią Umiejętności, firmie FURMAN za wielomiesięczną współpracę, księdzu Jackowi Dziadoszowi za pomoc podczas nagrania filmu reklamowego, Pani Jolancie Tancogne za perfekcyjne sprawowanie funkcji opiekuna drużyny z "NAFTY".
Pomimo tego, że nasi uczniowie nie zajęli I miejsca to dla Pani opiekun, swojej klasy oraz firmy FURMAN, zwyciężyli swoją ciężką pracą i determinacją.
Gratulujemy uczniom z Zespołu Szkół Technicznych za zwycięstwo w Pilskiej Akademii Umiejętności oraz pozostałym uczestnikom wspaniałych występów. 

Julia Martenka, kl. IC