Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Wycieczka klas IIb i IIITW

W dniach 24-28 maja klasy IIB i IIITW miały okazję podziwiać piękno jednego z największych pasm górskich w Polsce - Sudetów. Wraz z opiekunami, p. Pawłem Łojewskim, p. Borysem Dzidziulem, p.Edwardem Klimiukiem i p.Joanną Tomczewską nasi uczniowie na pięć dni zamieszkali w Szklarskiej Porębie.


Po długiej jeździe z Piły dotarliśmy do Szklarskiej Poręby, ale nie próżnowaliśmy. Pogoda dopisywała, więc od razu ruszyliśmy zobaczyć wodospad Szklarka oraz skałę Chybotek, która wzbudziła nasze ogromne zainteresowanie. Drugiego dnia maszerowaliśmy na Śnieżkę odwiedzając Samotnię, Dom Śląski, jednakże tylko najwytrwalsi weszli na sam szczyt. W drodze powrotnej szliśmy „na krawędzi” nad Śnieżnymi Kotłami, koło skał Słonecznik i Pielgrzymy. Następnego dnia pojechaliśmy do Skalnego Miasta w Czechach, gdzie mimo deszczu obejrzeliśmy niezwykle interesujące formy skał. Zwiedziliśmy kopalnię uranu w Kowarach, gdzie dowiedzieliśmy się dużo nie tylko o tym kruszcu, ale też o bombach jądrowych. Kolejnym szczytem który zdobyliśmy była Szrenica. Nie przeszkodził nam w tym ani padający śnieg, ani jego ogromna ilość na szlaku. Po drodze ujrzeliśmy przepiękny wodospad Kamieńczyk oraz Śnieżne Kotły. W drodze powrotnej pojechaliśmy do Harrachova zobaczyć mamucią skocznię. Dla niektórych był to najbardziej wyczekiwany punkt programu. W godzinach wieczornych wróciliśmy do Piły.
Podczas całej wycieczki dopisywały nam humory w przeciwieństwie do pogody. Nie przeszkodziła nam ona jednak w zdobyciu Szrenicy i Śnieżki. Mimo ogromnego zmęczenia byliśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się to zrobić.

Tekst: Magdalena Koltermann

Czytany 291 razy

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce. polityka cookies.