Archiwum - rok szkolny 2009/2010

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
 1 września 2009r - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010
 (zdjęcia)

  Udział reprezentacji Zespołu Szkół im. St. Staszica  w uroczystościach związanych z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej
  (zdjęcia)

Inauguracja sportowego roku
 22 września 2009r - Podczas Powiatowej Inauguracji Roku Sportowego 2009/2010, która odbyła się w Ujściu wręczono dyplomy i puchary za współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2008/09 w ramach X. Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęliśmy I miejsce.
Złoty medal -chłopcy, srebrny - dziewczęta wywalczyli  w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
(więcej informacji i zdjęcia)

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w LA
15 września 2009r.Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Lekkoatletyce w ramach XI Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego. Nasi reprezentanci zdobyli 11 medali i awans do Mistrzostw Rejonu.

1 października 2009r. - Mistrzostwa Rejonu Pilskiego - 8 medali
9 października 2009r - złoty i srebrny medal na  Mistrzostwach Województwa

  (więcej informacji i zdjęcia)

Wycieczka do Krakowa
Wycieczka klas II i III Technikum do Krakowa, Bełchatowa, Wieliczki, Soliny, Bóbrki- 16 - 20 września 2009r.
(kopalnia węgla brunatnego w Bełchatowie, zabytki Krakowa, AGH w Krakowie, kopalnia soli w Wieliczce, skansen w Bóbrce, zamek w Łancucie, zapor wodna w Solinie.)
  (zdjęcia)

Wycieczka do parku linowego w Rudnicy
Wycieczka klasy 1f do parku linowego w Rudnicy - 7 października 2009r.

  (zdjęcia)

Ślubowanie klas pierwszych
12 października 2009r. -  "Ślubowanie klas pierwszych"
  (zdjęcia)

"KOTOWANIE" - 29 września 2009r. - zabawy i konkursy  zorganizowane przez Samorząd Uczniowski dla młodszych kolegów rozpoczynających naukę w naszej szkole.
(zdjęcia)

Wycieczka do Paryża
Wycieczka do Paryża - 12 - 17 października 2009r., w tym zwiedzanie:
katedry koronacyjnej w Reims, stolicy Szampanii, muzeum perfum Fragonard, pałacu i ogrodów w Wersalu, dzielnicy artystów Monmartre, wyspy la Cite, Katedry Notre-Dame, muzeum Louvre, Place de la Concorde, L'arc de Triomphe, EuroDisneylandu

(zdjęcia)

Wycieczka do Paryża
Podczas Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych odbywających się w ramach XI Igrzysk Młodzieży Szkolnej drużyna chłopców (Stachowski Rafał,
Malinowski Piotr, Tocha Patryk, Kowalczyk Bartosz, Kłos Artur, Kowalski Jakub, Radzymiński Dawid, Niewęgłowski Patryk, Stoupiec Jakub, Gryglas Maciej, Kępiński Sebastian, Łapacz Bartosz)
zajęła bardzo dobre 8 miejsce w Wielkopolsce na 42 startujące sztafety - Racot, 20 października 2009r.

(zdjęcia)

Wycieczka do Paryża
Karina Jaśkiewicz i Marcin Mela - uczniowie klasy medialnej (3d), a jednocześnie słuchacze II roku Studium Realizacji Telewizyjnej w Poznaniu - organizatorami Festiwalu Kina Autorskiego "Kino Ciśnień"  - 27 października 2009r.

(zdjęcia)

Święto Niepodległości
Apel z okazji Święta Niepodległości - 9 listopada 2009r.

(zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Pływaniu Drużynowym
 III miejsce dziewcząt i chłopców w MISTRZOSTWACH POWIATU PILSKIEGO
W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM oraz awans do zawodów rejonowych - 9 listopada 2009r.
 IV miejsca dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego w pływackich sztafetach drużynowych - 23 listopada 2009r.

(więcej informacji i zdjęcia)

konkurs znajomości piosenki francuskiej

Bartłomiej Kozłowski i Patryk Zawisza (2c) – zwycięzca międzyszkolnego konkursu znajomości piosenki francuskiej pt. ,,Connaussez vous la chanson francaise?” organizowanego przez Towarzystko Przyjaźni Polsko-Francuskiej - 9. XI. 2009 r.

(zdjęcia)


IV EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO BÓBR

W IV edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR (10 listopada 2009r) startowało 30 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki uzyskali: Michał Oleszczyk (2B) 80 pkt, Piotr Kosakowski (2B) 80 pkt, Kamil Wilkosz (3B) 78 pkt, Paweł Grubich (3B) 77 pkt, Krzysztof Korniowski (3B) 76 pkt

(zdjęcia)


III BIeg Niepodległości
 II miejsce drużynowo; indywidualnie: złoty medal dla Bartosza Kowalczyka i brązowy dla Pauliny Rychlik w III Biegu Niepodległości - 11 listopada 2009r.

(więcej informacji i zdjęcia)

Wycieczka klasy 1G do Poznania...

Dnia 12 listopada 2009 odbyła się wycieczka kl. 1G do Poznania. Uczniowie zwiedzili zbiory Muzeum Archeologicznego i wystawę pt. "Życie i śmierć w starożytnym Egipcie", a także Muzeum Literatury im. Henryka Sienkiewicza. Pobyt zakończył się obejrzeniem niezwykłego przedstawienia pt. "Sen nocy letniej" w Teatrze Nowym.

(zdjęcia)


Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Indywidualnych
Podczas Mistrzostw Powiatu Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Indywidualnych organizowanych w ramach XI Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży I miejsce zajęła uczennica klasy 2f Paulina Kluza; natomiast Wojciech Kałduński z kl. 2b zajął IV miejsce. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu - 17 listopada 2009r.

(więcej informacji i zdjęcia)


Występ artystyczny.. z okazji 60. rocznicy powołania Wojskowych Górniczych Batalionów Pracy

Występ artystyczny naszych uczniów podczas uroczystości z okazji 60. rocznicy powołania Wojskowych Górniczych Batalionów Pracy, która odbyła się 19 listopada 2009r sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile.

(zdjęcia)


Próbne egzaminy maturalne

Powszechna krajowa próba egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną - 3 listopada 2009r.

Próbne egzaminy maturalne: "PRÓBNA MATURA Z OPERONEM"24 -26 listopada 2009r.


Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

27 listopada 2009r w czasie Powiatowych Obchodów Światowego Dnia AIDS, które odbyły się w PDK, wręczono nagrody laureatom etapu powiatowego Olimpiady Wiedzy o HIV-AIDS. III miejsce zajął uczeń naszej szkoły, Marek Szak z klasy 1a.

ZS im. St. Staszica zajął drugie miejsce drużynowo/na 13 szkół biorących udział w etapie powiatowym. W etapie tym uczestniczyli: Marek Szak (1A), Kinga Nazarewicz (1E), Natalia Encminger (1E) i Alicja Ksycka (1E).
(zdjęcia)


Młodzieżowi Liderzy Zdrowia...

7 grudnia 2009r. z okazji Światowego Dnia AIDS Młodzieżowi Liderzy Zdrowia w składzie: M. Winczek. S. Hiller, E. Siatkowska, A. Sawińska przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów spotkanie poświęcone tamatyce HIV/AIDS. Prezentacja multimedialna połączona z fragmentami filmu " Kto nigdy nie żył" reż. A. Seweryna miała uwrażliwić młodzież na problem ludzi żyjących z HIV/AIDS. Spotkaniu przyświecało hasło AIDS- WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO.
(zdjęcia)


Powiatowy Konkurs Literacki 'Czas II wojny światowej - czas honoru'

Wyróżnienie dla Alicji Smolarz (2f) w Powiatowym Konkursie Literackim  "Czas II wojny światowej - czas honoru" - 9 grudnia 2009r.

(więcej informacji i zdjęcia)


Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt
9 grudnia 2009r - MISTRZOSTWO POWIATU PILSKIEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT zdobyła drużyna w składzie: Zapaśnik Edyta, Pyłypiw Daria, Piechowicz Angelika, Paszek Daria, Nowak Monika, Okrutna Paula, Sośnicka Paula, Wawrzyńska Małgorzata, Januchowska Katarzyna, Świło Magda, Węglewska Martyna, Tracz Martyna, Skiba Aleksandra

(więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Chłopców
Mistrzostwo Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Chłopców oraz awans do rozgrywek wyższego szczebla -  Licealiady Rejonu Pilskiego SZS "Wielkopolska" - 15 grudnia 2009r. wywalczyła drużyna w składzie: Januszewski Mateusz, Karandyszewski Paweł,  Kaczyński Karol, Tadych Łukasz, Tobys Łukasz, Ożarski Łukasz, Gierżot Siergiej, Kaźmierczak Rafał, Łoś Krzysztof, Paszek Jakub.

(więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Koszykowej Chłopców
Złoty medal oraz awans do mistrzostw rejonu - podczas Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Koszykowej Chłopców- 17 grudnia 2009r.

Skład drużyny: Artur Kłos( kapitan ), Paweł Karandyszewski, Damian Gonera, Arkadiusz Markuszewski, Maciej Pasieka, Mateusz Zieliński, Michał Król, Tomasz Wolski, Szymon Gendera, Jakub Rajewicz, Bartłomiej Lipiński, Bartosz Serwus.

(więcej informacji i zdjęcia)

publikacje uczniów
 Marta Szymborska (1c) – współautorka książki „Najwyższy czas” Antologia Młodych Twórców
Paulina Jeszke (2c) – publikacja wierszy w książce „Po prostu Agnieszka”


(zdjęcia)

Konkurs literacki dla młodych twórców „Rówieśnicy. Spojrzenia 2009”
 Wyróżnienie dla Oliwii Piotrowskiej (2c) w konkursie literackim dla młodych twórców „Rówieśnicy. Spojrzenia 2009” organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego - 11.XII.2009

(zdjęcia)

IX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
 Dnia 18 grudnia 2009r wręczono nagrody dla zwycięzców IX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej Powiatu Pilskiego, która odbyła się 16 listopada 2009r.
 I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Koleta Kryka (IIIf), wyróżnienie otrzymała Alicja Smolarz (IIf).
Koleta Kryka zwyciężyła również (podobnie jak w roku 2008) w finale ponadpowiatowym, który odbył się 30 listopada 2009r .
(zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt
21 grudnia 2009r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt rozgrywane w ramach
XI Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego. ZŁOTY MEDAL zdobyła drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Marta Kafka, Anna Zdunek, Aleksandra Lipińska, Katarzyna Rozpłoch, Kamila Wieczorek, Justyna Fuczko, Daria Kamińska, Adrianna Rzepka, Małgorzata Wiszowata, Ewelina Sakowicz, Paulina Jelińska, Natalia Szymocha, Agata Filip
(więcej informacji i zdjęcia)

Całoroczny szkolny konkurs na wiersz miesiąca
 Całoroczny Szkolny Konkurs na wiersz miesiąca wybierany przez 12-osobową uczniowską kapitułę
Wiersz września: Oliwia Piotrowska (2c)
Wiersz października: Amelia Bogdańska (3c)
Wiersz listopada: Artur Rutkowski (2f)

(zdjęcia)

Nagroda Starosty Pilskiego i Prezydenta Miasta Piły za wybitne sukcesy sportowe
 Nagrody Starosty Pilskiego oraz Prezydenta Piły za wybitne sukcesy sportowe dla Bartosza Kowalczyka (2f) - grudzień 2009r

(więcej informacji i zdjęcia)

III Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
 8 stycznia 2010 roku odbył się finał III Miejskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna (Justyna Głowacka (If), Kacper Skowron (IId) i Szymon Polak (IIIb)) zajęła I miejsce. Spośród naszych uczniów indywidualnie najlepszy okazał się Kacper Skowron, który uplasował się na III pozycji.

(więcej informacji i zdjęcia)

Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego 'Pokaż co potrafisz'
 15 stycznia 2010r odbył się finał Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego „Pokaż co potrafisz” organizowanego przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Złotowie. Agnieszka Hampelska (2c) zakwalifikowała się do II etapu finału i otrzymała wyróżnienie.
Szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego: Szymon Polak (3b), Emilia Kwiatkowska (2d), Agnieszka Hampelska (2c),  Mateusz Czechowski (2d)
(więcej informacji i zdjęcia)

Licealiada Rejonu Pilskiego SZS Wielkopolska
 Licealiada Rejonu Pilskiego SZS Wielkopolska - luty 2010r
Piłka siatkowa chłopców - złoty medal - 8.II.2010r
Piłka siatkowa dziewcząt - złoty medal - 4.II.2010r
Piłka koszykowa dziewcząt - brązowy medal - 3.II.2010r
Piłka koszykowa chłopców - złoty medal - 12.II.2010r

(więcej informacji i zdjęcia)

VII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Intersieć” 2009/2010
Paweł Pikulik i Remigiusz Głowacki (3b) - finalistami wojewódzkiego etapu VII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego INTERSIEĆ 2009/2010.
W finale Paweł Pikulik zajął wysokie VII miejsce - 8.II.2010r

(zdjęcia)

Studniówka
Na 100 dni przed maturą ... - 5, 12.II. 2010r

(zdjęcia)

Rocznica Wyzwolenia Piły
Delegacja młodzieży i nauczycieli podczas uroczystości z okazji Rocznicy Wyzwolenia Piły  -  Plac Zwycięstwa - 15.II.2010r

(zdjęcia)

Festiwal Piosenki Romantycznej
Dnia 17 lutego 2010r w świetlicy szkolnej odbył się Festiwal Piosenki Romantycznej (angielskiej, francuskiej) z udziałem uczniów naszej szkoły. Zwycięzcami zostali: Jagoda Tonderys i Grzegorz Bemowski.

(zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej
Dnia 16 lutego 2010r rozegrano turniej finałowy Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej. Reprezentacja  naszej szkoły (Rafał Sobera, Patryk Królak, Patryk Tocha, Artur Bąk, Paweł Siedlok, Dawid Śmigielski, Tobiasz Matysiak, Jakub Kowalski, Sebastain Zabel) zajęła IV miejsce.

(więcej informacji i zdjęcia)

Sportowy Talent Roku
Aleksander Nitek, uczeń klasy 1d - sportowym talentem roku 2009

(więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Polski w Bowlingu
Sebastian Pawlak (3C)- brązowy medalista Mistrzostw Polski Trójek w Bowlingu (Koszalin, 18-24.01.2010) w kategorii Miksty, czyli trójek mieszanych;
srebrny medalista Mistrzostw Polski Par (Poznań, 17-18.10.2009)

(więcej informacji i zdjęcia)

Konkurs Filmowy
Drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Filmowym "Helios Klap" dla drużyny (Marek Szak, Jakub Radka oraz Bartosz Zieliński) - reprezentacji naszej szkoły wyłonionej w eliminacjach szkolnych - 5.II.2010r

(więcej informacji i zdjęcia)

sesja historyczna
Dnia 22.02.2010r  odbyła się sesja historyczna poświęcona historii miasta Piły z okresu II wojny światowej...

(więcej informacji i zdjęcia)

Olimpiada Geograficzna
Joanna Trzaskowska (3a), Wojciech Majewski (1a), Paweł Karandyszewski (3a)  - uczestnicy eliminacji okręgowych II stopnia - XXXVI Olimpiady Geograficznej i XIX Nautologicznej, która odbyła się - 27-28.02.2010r w Poznaniu

(więcej informacji i zdjęcia)

Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości
Klaudia Tomczak (3f) uczestniczka II okręgowego etapu X Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, który odbył się 2.III.2010r w Ostrowie Wielkopolskim.

(więcej informacji i zdjęcia)

szkolny etap X edycji konkursu językowego 'POKAŻ NAM JĘZYK'
Dnia 4 marca 2010r odbył się szkolny etap X edycji konkursu językowego "POKAŻ NAM JĘZYK". Rozwiązywanie testu odbywało się online. W konkursie startowało 45 osób. Do II - regionalnego etapu, który odbędzie się 31 marca 2010r w Poznaniu zakwalifikowali się uczniowie:  Mateusz Czechowski (2d) Szymon Polak (3b) (j.angiel),: Natalia Kulczyńska (3c) Aleksandra Michnowicz (3c) (j.franc), Justyna Głowacka (1f) (j.niem)
(więcej informacji i zdjęcia)

IV Olimpiada Mediewistyczna
Kamila Jopek, Piotr Stopa z klasy I d oraz Bartłomiej Kozłowski z klasy II c -  reprezentowali szkołę w eliminacjach międzyszkolnych IV Ogólnopolskiej Olimpiady Mediewistycznej (historia wieków średnich) organizowanej przez Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego - Bydgoszcz 5.III.2010r.

(więcej informacji i zdjęcia)

DialNet Masters
Jedna z czterech drużyn reprezentujących naszą szkołę w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters - 5.III.2010r.

(więcej informacji i zdjęcia)

Półfinał Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Koszykowej
10 marca 2010r w Koninie rozegrano finałowe rozgrywki Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Koszykowej Chłopców.  Nasza drużyna wywalczyła brązowy medal.

(więcej informacji i zdjęcia)

Regionalny konkurs Literacki
Laureaci VII Regionalnego Konkursu Literackiego "O Złote Pióro" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - II nagrodę otrzymały: Marta Szymborska (1c)  i Sylwia Ogrodnik (3e); III nagrodę: Amelia Bogdańska (3c). Biblioteka w Zespole Szkół im. St. Staszica w Pile otrzymała wyróżnienie specjalne ufundowane przez Fundację Literacką im.A.Bartol za pracę twórczą z dziećmi i młodzieżą - 11 marca 2010r.

(więcej informacji i zdjęcia)

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
15.III.2010r - Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile - organizatorem i gospodarzem  I Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego.  Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie: Joanna Banyk IIIa, Emilia Kwiatkowska IId, Barbara Kuźmicz IIf , Łukasz Sadowski IIb.

(więcej informacji i zdjęcia)

VII Regionalny konkurs Matematyczny
Michał Oleszczyk (2B) - III miejsce w  finale VII Regionalnego Konkursu Matematcznego dla uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko - trzcianeckiego, pilskiego i złotowskiego
- 13 marca 2010r

(więcej informacji i zdjęcia)

Konkurs Wiedzy konsumenckiej
15 marca 2010r - Emilia Ciemięga, Paulina Kiziak, Michał Meller, Artur Rutkowski z kl.2f - zwycięzcy etapu szkolnego i reprezentanci szkoły podczas Konkursu Powiatowego Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.

(więcej informacji i zdjęcia)

Ogólnopolski Konkurs o Kazimierzu Wielkim i jego czasach
W dniu 17 marca 2010 roku w Bydgoszczy odbyły się eliminacje międzyszkolne II etapu Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim i jego czasach organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Szkołę reprezentowali: Bartłomiej Kozłowski - IIc, Paulina Rychlik, Kacper Skowron i Daniel Kawałko z klasy IId.

(więcej informacji i zdjęcia)

Mam Talent
Dnia 17 marca 2010r w Pilskim Domu Kultury odbył się I Powiatowy konkurs "MÓJ TALENT".  Nasza szkoła okazała się jedną z oryginalniejszych mając w swej reprezentacji tancerki Ewelinę Sakowicz i Dominikę Semeniuk oraz iluzjonistę Jędrzeja Waberskiego (1B), który swoimi sztuczkami oczarował widownię i otrzymał III nagrodę.

(więcej informacji i zdjęcia)

XXXI Wojewódzki Konkurs Literacki 'Zielone Pióra'
 19 marca 2010 r - Amelia Bogdańska (IIIc) wyróżniona w XXXI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Zielone Pióra". Brała udział w uroczystości zamykającej konkurs w Poznaniu. Spotkała się z reprezentantami władz miasta i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu. Oglądała teatralną interpretację swojego utworu.
Jej nagrodzony wiersz opublikowano w antologii Zielone Pióra 2010.

(więcej informacji i zdjęcia)

VI Pilskie Targi Edukacyjne
 20 marca 2010 r - Oferta edukacyjna dla kandydatów do klas pierwszych podczas VI Pilskich Targów Edukacyjnych
24 marca 201r - ... w Gimnazjum w Ujściu, 26 marca 2010r - ... w Gimnazjum w Kaczorach
(więcej informacji i zdjęcia)

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas I

26 marca 2010r odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliwia Golec (1b)., Błażej Kosmowski (1b), Michał Staszak (1a), Michał Wiese (1b), Sylwia Gruntkowska (1a), Kacper Bator (1b), Agnieszka Sioda (1f). Najwięcej punktów uzyskał Michał Wiese i zajął VIII miejsce.
(więcej informacji i zdjęcia)


Konkurs Wiedzy o Sporcie

 V miejsce dla drużyny: Artur Kłos, Mateusz Knitter w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Sporcie26 marca 2010r.

(więcej informacji i zdjęcia)


Konkurs Przyrodniczy SALAMANDRA

 Paulina Kiziak IIF, Daria Rzeczycka IIF, Alicja Smolarz IIF  - reprezentantki naszej szkoły w Ponadwojewódzkim Konkursie Przyrodniczym organizowanym przez Towarzystwo Przyrodnicze "Salamandra" pod tytułem "Siedliska leśne chronione w sieci Natura 2000", który odbył się 27 marca 2010r. w Poznaniu

(zdjęcia)


drzwi otwarte szkoły

 DRZWI OTWARTE SZKOŁY.... - 10 kwietnia 2010r.

(zdjęcia)


nasi sportowcy

 Nasi sportowcy - rok szkolny 2009 - 2010

(zdjęcie)


supermatematyk

26 marca 2010r odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego etapu konkursu "Supermatematyk". Oliwia Golec (1B) zajęła I miejsce w kategorii klas pierwszych; Michał Oleszczyk (2B) III miejsce, Paweł Mściszewski (2F)VI miejsce w kategorii klas drugich. W/w uczniowie reprezentowali  szkołę i powiat podczas Finału Wojewódzkiego (10.IV.2010r)- M. Oleszczyk osiągnął najwyższy wynik wśród uczniów reprezentujących powiat pilski.
(więcej informacji i zdjęcia)


Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych

Podczas  Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych (19.IV.2010r) w pierwszej dziesiątce znaleźli się następujący reprezentanci naszej szkoły: w kategorii dziewcząt: II m - Emilia Ciemięga , IV m -  Diana Kowalska , VIII m -   Anna Słoma; w kategorii chłopców: I m -  Bartosz Kowalczyk, II m -  Rafał Stachowski

(więcej informacji i zdjęcia)


Koncert Laureatów I Powiatowego Konkursu 'Mój Talent'

22.IV.2010r - Uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Pilskiego za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne maturzystom: D.Gonera, P. Karandyszewskiemu, A.Kłos, K.Kryka, P.Okrutnej, S.Pawlakowi, A.Piechowicz, R.Stachowskiemu,  E. Zapaśnik podczas Koncertu Laureatów I Powiatowego Konkursu 'Mój Talent'

(więcej informacji i zdjęcia)


Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
Emilia Majorczak 2g, Wojciech Jagodziński 2b, Joanna Banyk 3a  reprezentanci  naszej szkoły podczas finałowego  etapu  Konkurs  Wiedzy  o  Krajach Anglojęzycznych -  27 kwietnia 2010r.

(więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej
Mistrzostwo Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej i awans do  rozgrywek  szczebla rejonowego dla drużyny z Zespołu Szkół  im. Stanisława Staszica w Pile, która grała w składzie: Artur Bąk, Rafał Sobera, Patryk Tocha, Patryk Królak, Paweł Siedlok, Sebastian Zabel, Tomasz Suski, Dawid Śmigielski, Tobiasz Matysiak, Przemysław Zaborski, Jakub Kowalski, Mateusz Kostecki, Mateusz Januszewski, Bartosz Skowroński - 27 kwietnia 2010r.

(więcej informacji i zdjęcia)

XLI Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego
Uczeń kl. 2e Siergiej Gierżot został finalistą III - go centralnego etapu XLI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ROSYJSKIEGO -  Warszawa, 17-18 kwietnia 2010r

(więcej informacji i zdjęcia)

Konkurs Wiedzy o Chopinie
Adrian Karowski (1A) laureatem (II miejsce) Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie „ Chopin- polski, europejski, światowy”, który odbył się w Poznaniu 30 kwietnia 2010r.

(więcej informacji i zdjęcia)

Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły

  Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły - PDK - 30 kwietnia 2010r

(zdjęcia)


Rocznica Dnia Zwycięstwa

 Złożenie kwiatów dnia 8 maja 2010 roku w 65 rocznice Dnia Zwycięstwa
przed pomnikiem na Placu Zwycięstwa w Pile i na Cmentarzu Wojennym w
Leszkowie

(zdjęcia)


Matura 2010

  MATURA 2010 - maj 2010r

(zdjęcia)


Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
 Wyróżnienie i nagrodę książkową w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2010 w kategorii EAGLES otrzymał Łukasz Sadowski (2B)

(więcej informacji i zdjęcia)

Wycieczka klasy 2f do Poznania
 Wycieczka klasy 2f do Poznania.... - 21 kwietnia 2010r

(więcej informacji i zdjęcia)

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny KANGUR
 Wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2010" uzyskali: Michał Wiese (1B) w kategorii "junior" i Paweł Mściszewski (2F) w kategorii "student"

(więcej informacji i zdjęcia)

Wycieczka klasy 1c
 Wycieczka klasy 1c do TVN24 w Warszawie i Muzeum Powstania Warszawskiego...

(więcej informacji i zdjęcia)

artykuł prasowy

Młodzieżowi Liderzy Zdrowia
 26 maja 2010 odbyły się warsztaty dotyczące problematyki HIV / AIDS.
Uczniowie zaznajamiali się z problematyką, by w przyszłości stać się
Młodzieżowymi Liderami Zdrowia. Odtąd 15 uczestniczek warsztatów koordynować będzie szkolne działania profilaktyczne

(więcej informacji i zdjęcia)

Konkurs ekologiczno - plastyczny
  Karolina Chamarczuk (1f) otrzymała II nagrodę w  II Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym –  "Jestem przyjacielem Ziemi – Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas. 40-Lecie Światowego Dnia Ziemi" - 17 maja 2010r.
Jej praca została wyróżniona spośród 2000 prac plastycznych, fotograficznych i multimedialnych, które napłynęły z obszaru północnej Wielkopolski
(więcej informacji i zdjęcia)

Licealiada Rejonu Pilskiego w Piłce Plażowej
  Złoty medal w Licealiadzie Rejonu Pilskiego w Piłce Plażowej Dziewcząt i awans do Finału Wojewódzkiego  drużyny Zespołu Szkół im. St. Staszica
(Martyna Tracz/ Monika Nowak) - 26 maja 2010r; V miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady Daria Pyłypiw/Monika Nowak) - 7.VI.2010r

(więcej informacji i zdjęcia)

Szkolny Konkurs Fotograficzny
  W dniu 28 maja 2010 r. zakończył się organizowany przez Samorząd Uczniowski i Szkolny Wielobok Fotograficzny:
KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. "Z życia szkoły".
Nagrodzono: Joannę Kozera 2f - I miejsce; Darię Rzeczycką 2f - wyróżnienie

 Zapraszamy do udziału w wakacyjnych konkursach.... (więcej informacji i zdjęcia)

Ogólnopolski Konkurs Historyczny KRĄG
  Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg 2010" otrzymał Bartłomiej Kozłowski (2c)

 (więcej informacji i zdjęcia)

 Wycieczka klas 1g
 Wycieczka klasy IG  do Poznania, Kórnika i Rogalina - 2 czerwca 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Kulturalno - Naukowa Wiosna w PWSZ Wałcz
 Udział uczniów naszej szkoły w I edycji cyklicznej imprezy "Kulturalno - Naukowa Wiosna w PWSZ Wałcz" - 2,7 czerwca 2010r.
 
 (więcej informacji i zdjęcia)

II Turniej Wiedzy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego o Puchar Starosty
  II miejsce dla reprezentacji naszej szkoły (Daniel Kawałko (2d), Szymon Kuchta (2tw)
Michał Majewski (1g)) w II Turnieju Wiedzy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego o Puchar Starosty organizowanym przez Forum Samorządów Uczniowskich -  Piła - PDK, 9 czerwca 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Spływ kajakowy klasy 1f
  Wycieczka klasy 1f - spływ kajakowy: Czapla - Tarnowo - 10-11 czerwca 2010r

 ( zdjęcia)

Dzień Zdrowia
  11 czerwca 2010r  w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile odbyły się obchody Szkolnego Dnia Zdrowia.
Jak co roku młodzież uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez specjalistów.....

 (więcej informacji i zdjęcia)

Gospodarka odpadami
  Wykład pt. " Gospodarka odpadami. Segregacja odpadów" przeprowadzony przez przedstawicieli firmy Altwater w Pile - 14 czerwca 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Dzień Sportu
17 czerwca 2010r - Dzień Sportu w naszej szkole:
  • Bieg Patrolowy
  • Turniej Piłki Nożnej ( I miejsce - kl. 1tw; II miejsce - kl. 2a, III miejsce - kl. 2e)
  • Mecz piłki siatkowej: reprezentacja klas pierwszych kontra reprezentacja klas drugich

     (więcej informacji i zdjęcia)

  • Licealiada w Piłce Siatkowej
    BRĄZOWY MEDAL dla reprezentantów naszej szkoły w Ogólnopolskiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopców - Gorzów Wlkp., 20 czerwca 2010r.

    Złoty medal dla drużyny chłopców i srebrny dla dziewcząt w XI Wojewódzkiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej (15,16 marca 2010r)
    (więcej informacji i zdjęcia)

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego
    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009 / 2010 - 25 czerwca 2010r
    Podczas powiatowego zakończenia roku szkolnego wręczono stypendia Starosty Pilskiego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe następującym uczniom naszej szkoły: Oliwii Golec(1b), Arkadiuszowi Jutrzenka(1sms), Maksymilianowi Szuleka(2a), Monice Nowak(2c),  Weronice Krupińskiej(2d), Siergiejowi Gierżotowi, Magdalenie Świło(2e), Bartoszowi Kowalczykowi (2f), Łukaszowi Tadychowi (3tw)                               (więcej informacji i zdjęcia)

    Opiekun strony: Beata Krzewińska