Archiwum - rok szkolny 2010/2011

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
 1 września 2010r - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011
 (zdjęcia)


 Bartosz Kowalczyk (3f) wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych - reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów – 1500m – Moncton (Kanada), 20.07.2010r

 (zdjęcia)


W poszukiwaniu tożsamości kulturowej miasta
 Wyróżnione prace: "Cały czas Piła" Natalii Szwedzińskiej (3c) i "Rudera" Agnieszki Hampelskiej (3c) i ich publikacja w książce pt."W poszukiwaniu tożsamości kulturowej miasta" wydanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Festiwalu Nauki w Pile  - wrzesień 2010r.

 (zdjęcia)

Salon maturzystów
 Klasy III D i III F przed "Salonem Maturzystów - Perspektywy" w Politechnice Poznańskiej - 9 września 2010r.

 (zdjęcia)

Konkurs
 Wojciech Jarno (2f), Patrycja Pietrzak (2f), Anna Dobrowolska (2d), Emilia Bąk (2d), Aleksandra Sawińska (3a), Aleksandra Lubas (3c), Oliwia Piotrowska i Aleksandra Soter (3c)  - laureatami konkursu "Śladami Sierpnia ’80" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych regionu pilskiego - 11 września 2010r.

 (zdjęcia)

Inscenizacja historyczna
 Udział klas 3g i 2d  w Inscenizacji Zwycięskiej Bitwy Polsko - Krzyżackiej "Dąbki 1431 - Mały Grunwald" - 14 września 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)


Szkolny Konkurs Fotograficzny
Jagoda Tonderys (3g), Alicja Jeżuchowska (2f), Aleksandra Wojtyniak (2c) - zwycięzcami Szkolnego Konkursu Fotograficznego "WAKACYJNE WSPOMNIENIA - ŚLADY NASZYCH PODRÓŻY" - 17 września 2010r.

 (zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Lekkiej Atletyce
 I miejsca w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców, 16 medali i awans do etapu rejonowego podczas Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Lekkiej Atletyce - 20 września 2010r

 (więcej informacji i zdjęcia)


Podsumowanie XI Olimpiady Dzieci i Młodzieży
 27 września 2010r podczas Powiatowej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego w Wyrzysku podsumowano rok 2009/2010. W XI Powiatowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży  w kategorii chłopców zajęliśmy I miejsce, w kategorii dziewcząt II miejsce.

 (zdjęcia)

Otrzęsiny klas pierwszych
 "Otrzęsiny" klas pierwszych zorganizowane przez Samorząd Uczniowski -
28 września 2010r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Wycieczka do Pragi
Wycieczka kl. 3b do Karpacza, Pragi i Skalnego Miasta - 27-30 września 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)


konkurs fizyczny
 II miejsce dla drużyny: Michał Oleszczyk, Piotr Kosakowski, Mateusz Piechowiak (3b) w Regionalnym Konkursie: " Eksperyment fizyczny a mechatronika" organizowanym przez Instytut Informatyki i Mechatroniki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy - 4 października 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Wycieczka klas 1 i 2 Technikum na wiertnię  Grotów
Wycieczka klas 1 i 2  Technikum na wiertnię "Grotów"  - 6 października 2010r

 (zdjęcia)


Zaproszenie do konkursu
Szkolny klub literacki "Wierszynka" ogłasza szkolny całoroczny konkurs
na UTWÓR LITERACKI MIESIĄCA
z możliwością publikacji w bibliotecznej Galerii Autorów. Utwory powinny spełniać dwa warunki:
1. Muszą być podpisane przez autora imieniem i nazwiskiem;
2. Tekst musi być przesłany na adres wierszynka1@vp.pl
Utwór Literacki Miesiąca wybiera Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą uczniowie– przedstawiciele wszystkich klas

SPORT SZKOLNY
 Zapraszamy na nowo utworzoną stronę: "SPORT SZKOLNY" dostępną pod adresem:
www.naftasport.cba.pl

Indywidualne Mistrzostwa Rejonu w LA
 13 października 2010r - 5 medali podczas Finału Wielkopolskiej Licealiady w Lekkiej Atletyce, w tym złote dla J.Bemowskiej (1f),  B.Kowalczyka (3f), W.Krupińskiej (3d).

10 medali i awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego podczas Rejonowych Indywidualnych Mistrzostw w  Lekkiej Atletyce - 6 października 2010r
 (więcej informacji i zdjęcia)


Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 Ślubowanie klas pierwszych. Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej - 14 października 2010r

 (zdjęcia)


Arleta Flisikowska
 Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w warcabach - Arleta Flisikowska (1b) - zdobywczynią brązowego medalu w Mistrzostwach Europy w kat. juniorek młodszych  - Mińsk Mazowiecki, 01-07.08.2010r.
 (więcej informacji i zdjęcia)


wycieczka2g
  Wycieczka klasy IIG - Gdańsk, Gdynia, Sopot  - 4-6 października 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)


Sztafetowe Biegi Przełajowe
Finały Województwa Wielkopolskiego w Racocie - 7 miejsce dla drużyny dziewcząt - 22 października 2010r

I miejsce dla drużyny  dziewcząt i I miejsce dla drużyny chłopców Zespołu Szkół  im. Stanisława Staszica w Pile oraz awans do Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych - 27 września 2010r
 (więcej informacji i zdjęcia)

wycieczka2g
 Nasi uczniowie: Marcin Dąbrowa (3tw), Daniel Stranc (3tw), Patrycja Pietrzak (2f), Bartek Kozłowski (3c) podczas "Dni promocji uczniów i absolwentów" w ramach uczestnictwa w projekcie "Wyższe szanse - wsparcie szkolnictwa zawodowego w powiecie pilskim" - 29 października 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)


Rok Chopinowski  - sesja naukowa....
 Z okazji Roku Fryderyka Chopina przygotowano sesję historyczną poświęconą życiu i twórczości wielkiego kompozytora. Zagadnienia opracowali i zaprezentowali uczniowie klas II A i III A - 28 października 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)


Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Tenisie Stołowym
 Drużyna Zespołu Szkół im. St. Staszica w składzie: Paweł Siedlok, Dawid Śmigielski (3e), Rafał Kot (3..) zajęła V miejsce w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym - 28 października 2010r.

...
 W październiku 2010r. młodzież Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile zainicjowała zbiórkę funduszy dla bezdomnych zwierząt. Akcję podjęto przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Inicjatywa odbyła się już po raz czwarty. Jednakże ten rok, to rekordowa suma zebrana przez wolontariuszki: 369,87.....

 (więcej informacji i zdjęcia)


Sesja naukowa
 W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się sesja historyczna przygotowana przez uczniów klasy III D, ponadto przygotowano okolicznościową wystawę - 4 listopada 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Pływaniu Drużynowym
 Srebrny medal i awans do Finału Wojewódzkiego Wielkopolskiej Licealiady dla drużyny dziewcząt podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Pływaniu Drużynowym - Piła, Pływalnia WODNIK - 5 listopada 2010 r.

 (więcej informacji)

...
 Zwycięzcą szkolnego etapu Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Średnich pt. "Zwierzęta lasów" organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA został Karol Witt (3e) - 9 listopada 2010r. Karol będzie reprezentował szkołę w etapie ponadwojewódzkim Konkursu.

 (więcej informacji)

Święto Niepodległości
 Program artystyczny z okazji Święta Niepodległości... - 10 listopada 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)


szkolny konkurs na ilustrację wiersza
 Kapituła szkolnych konkursów Wierszynki wybrała najlepsze ilustracje uczniowskich utworów literackich i przyznała: I nagrodę - Kindze Bułyk (2d) - ilustracja wiersza 'Jej portret'; II nagrodę Jagodzie Tonderys (3g) - ilustracja wiersza 'Jej portret'; III nagrodę – ex aequo Jagodzie Tonderys - ilustracja wiersza (piekło pęka we mnie...) i Weronice Stenka (1c) - ilustracja wiersza Rozmowa kochanków-  listopad 2010r.
                              (więcej informacji i zdjęcia)

IV Bieg Niepodległości
 II miejsce drużynowo; indywidualnie: I miejsce - Bartosz Kowalczyk (3f), II miejsce - Joanna Bemowska (1f) w IV Biegu Niepodległości- 11 listopada 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Międzyszkolny konkurs fotograficzny
 Rozdanie nagród w 1 Pilskim Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym zorganizowanym przez działający w naszej szkole  Klub Fotograficzny Nafto-Pstryk. Wśród nagrodzonych byli również nasi uczniowie: Joanna Kozera(3f), Jagoda Tonderys(3g), Agnieszka Chodor() - 15 listopada 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)     artykuł prasowy

debata
 Uczniowie klas medialnych współorganizatorami debaty, która odbyła się  17 listopada 2010r.....

 (więcej informacji i zdjęcia)

Lekcja geografii klasy 1a
  Lekcja geografii klasy 1a w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra w Pile - 19 listopada 2010r.

 (zdjęcia)

szkolny konkurs recytatorski
 II miejsce dla Ewy Półtorak (1b) w Finale Konkursu Recytatorskiego pt."Mój ulubiony wiersz" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile, który odbył się 20 listopada 2010r.
 Dnia 26 października 2010r. odbył się etap szkolny konkursu ....

- więcej informacji i zdjęcia


Olimpiada Wiedzy O HIV/AIDS
Michał Oleszczyk (3b) podczas uroczystości wręczenia dyplomów przyznania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów  uczniom szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego - 24 listopada 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

MISTRZOSTWA POWIATU PILSKIEGO W SZACHACH INDYWIDUALNYCH
Paulina Kluza (3 F) - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego w Szachach Indywidualnych oraz awans do Finału Wielkopolskiego - 24 listopada 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Język angielski na scenie Goldtown Drama Competition
Uczniowie klasy 2c podczas VII edycji konkursu "Język Angielski na Scenie" Goldtown Drama Competition 2010 - 27 listopada 2010r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Wróżby andrzejowe w bibliotece
30 listopada 2010r. w bibliotece szkolnej - "andrzejkowe wróżby literackie", czyli każdy czytelnik wypożyczający w tym dniu książkę ma prawo do losowania karteczki...Podczas literackich wróżb andrzejkowych został ogłoszony konkurs dla tych, którzy znajdą utwór, z jakiego pochodzi wylosowany cytat, sporządzą jego opis bibliograficzny ze wskazaniem stron i przyniosą do biblioteki szkolnej.
Nagrodę specjalną w tym konkursie otrzymała Paulina Rychlik z kl. IIId.....
 (więcej informacji)

Finał Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej
Srebrny medal dla drużyny chłopców (Jakub Kowalski 3A, Dawid Śmigielski 3E, Przemysław Zaborski 3tw, Sebastian Zabel 3E, Mateusz Kostecki 2tw, Bartosz Skowroński 2A, Tomasz Suski 3E, Sebastian Kępiński 3A, Paweł Siedlok 3E, Jarosław Bolek 1 E, Tobiasz Matulewicz 3 E) w Finałowym Turnieju Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej - 30 listopada 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Olimpiada Wiedzy O HIV/AIDS
1 grudnia 2010r podczas Powiatowych Obchodów Dnia AIDS wręczono nagrody  zwycięzcom Powiatowej Olimpiady Wiedzy O HIV/AIDS pod hasłem: „AIDS- wczoraj, dziś, jutro”, wśród nich Natalii Encminger (2e) - II miejsce, Kindze Nazarewicz (2e) - III miejsce (drużynowo zajęliśmy I miejsce).
Dyplomy otrzymali również nowi "Liderzy zdrowia" w naszej szkole.....

 (więcej informacji)

Dzień Walki z AIDS
1 grudnia to Dzień Walki z AIDS. Nie przeszedł on bez echa w naszej szkole. Jak co roku Młodzieżowi Liderzy Zdrowia przygotowali warsztaty dla swoich rówieśników. Tym razem w hasło HIV I AIDS - Tolerancja -Miłość- Akceptacja wplecione zostało przedstawienie teatralne, w którym młodzież uświadamiała młodym ludziom problem zarażenia wirusem HIV. Całości przedstawienia przyświecały odczyty dotyczące źródeł zarażenia wirusem HIV oraz fragmenty filmu. - 1 grudnia 2010r.

 (więcej informacji)

Barbórka 2010
Uroczystość z okazji "Barbórki 2010r" dla uczniów Technikum. - 3 grudnia 2010r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

konkurs chemiczny
Reprezentanci szkoły w II etapie XVI KONKURSU CHEMICZNEGO dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Wydział Chemii UAM w Poznaniu: O.Golec (2b), P.Kiziak (3f), M.Ksit (3e), P.Mściszewski (3f), D.Rzeczycka (3f) -
4 grudnia 2010r.

 (więcej informacji)


Mikołajki w szkole
"Mikołajki " w szkole... - 6 grudnia 2010r.

 (zdjęcia)

Olimpiada Artystyczna
 Monika Kubik (1c) - uczestniczka eliminacji okręgowych XXXV Olimpiady Artystycznej... - 6 grudnia 2010r.

 (zdjęcia)

X Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego
16 grudnia 2010r w Starostwie Powiatowym w Pile nagrodzono laureatów X Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego -  Alicję Smolarz (3f)- III miejsce, Karola Witt (3e) i  Darię Rzeczycką (3f) -  wyróżnienia.

 (więcej informacji i zdjęcia)

III Ponadpowiatowa Olimpiada Subregionu Pilskiego
  16 grudnia 2010r odbyło się uroczyste podsumowanie III Ponadpowiatowej  Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego (powiaty pilski, złotowski, chodzieski, czarnkowsko - trzcianecki, wągrowiecki).  Daria Rzeczycka (3f) zajęła III miejsce,  Alicja Smolarz (3f)- wyróżnienie  - drużynowo: I miejsce...

 (więcej informacji i zdjęcia)

Wycieczka do Berlina klasy 2f
  17 grudnia 2010r - wycieczka do Berlina klasy 2f....

 (więcej informacji i zdjęcia)

Szkolny Festiwal Piosenki Świątecznej
  22 grudnia 2010r -  SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ w języku obcym ( j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski) przeprowadzony przez klasę IIa i IIf. Najlepsi wykonawcy : I miejsce- 1a; II miejsce- 2 f; III miejsce -1e.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Konkurs Języka Angielskiego - Pokaż co potrafisz-
  05 stycznia 2011r -  eliminacje do Konkursu Języka Angielskiego "Pokaż co potrafisz"

 (więcej informacji i zdjęcia)

XXVI OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ
  Dnia 10 stycznia 2011r odbył się etap podstawowy XXVI OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie: Alicja Smolarz (3f), Daria Rzeczycka (3f), Karol Witt (3e)

 (więcej informacji i zdjęcia)

Góra grosza
  19 stycznia 2011r - Akcja GÓRA GROSZA 2011 -  przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski wśród uczniów naszej szkoły...

 (więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Chłopców
  Dnia 20 stycznia 2011r. drużyna Zespołu Szkół im Stanisława Staszica w Pile zdobyła Mistrzostwo Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Chłopców i awansowała do rozgrywek rejonowych.
Skład: Krystian Królak (2sms), Arkadiusz Jutrzenka (2sms), Przemysław Sas (2sms), Tobiasz Szczepaniak (2sms), Karol Sokołowski (2sms), Dawid Wojdyński (2sms), Rafał Kaźmierczak (3b), Jakub Paszek (3b), Maksymilian Szuleka (3a)
                                                                                     (więcej informacji i zdjęcia)

Studniówka
  Na "100"dni przed maturą.... - 21 stycznia 2011r.

UKS - SMS
 Uczniowie I SMS Liderem III Ligi serii B mężczyzn, uczniowie II SMS na 3 miejscu na dwie kolejki przed końcem w III lidze serii A.

Uczniowie obu klas SMS poza rozgrywkami klubowymi reprezentują naszą Szkołę Mistrzostwa Sportowego w rozgrywkach III Ligi serii B oraz w rozgrywkach III Ligi serii A.
 (więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej
 III miejsce w Mistrzostwach Rejonu - 25 stycznia 2011r.
 II miejsce w
 Mistrzostwach Powiatu Pilskiego - 13 grudnia 2010r.
w Piłce Koszykowej Chłopców
.
Skład zespołu: Szymon Gendera (kapitan ), Rajewicz Jakub, Lipiński Bartłomiej, Skibiński Adam, Łabusiński Tomasz, Serwus Bartłomiej, Dietrich Tomasz, Sadoch Mariusz, Thiel Paweł, Łysanowicz Krzysztof, Paszek Jakub, Maksymilian Szuleka

 (więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej
 II miejsce i awans do Mistrzostw Województwa dla drużyny: Paulina Kluza (3f)
Paweł Mściszewski (3f), Wojciech Kołduński (3b), Piotr Kosakowski (3b) podczas Mistrzostw Powiatu Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych25 stycznia 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Olimpiada Biologiczna
Sandra Knap (2e) i Patrycja Zalaś (2e) podczas zawodów okręgowych 40 Olimpiady Biologicznej29 stycznia 2011r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Bezpieczny internet
Igor Dreger 2f, Wojciech Jarno 2f, Patrycja Pietrzak 2f, Mariola Taracha, Aleksandra Wojtyniak 2c, Rafał Kot 2f, Martyna Burdziak 2c po uroczystości wręczenia nagród w konkursie filmowym „Bezpieczny Internet” w Sali Multikina w Starym Browarze w Poznaniu - 14 lutego 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Supermatematyk
W finale powiatowym Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk w kategorii klas drugich: Oliwia Golec(2b) zajęła II miejsce; w kategorii klas pierwszych: Jakub Śpiewak(1b) - III miejsce, Tomasz Bieniek(1b) - IV miejsce,  Jakub Kwiatkowski(1b) - V miejsce - 19 lutego 2011r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Piłce Siatkowej
 Złote medale dla drużyny dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej - 23-24 lutego 2011r.

Dziewczęta: Daria Pyłypiw, Paulina Klejment, Monika Nowak, Martyna Tracz, Paulina Sośnicka, Małgorzata Wawrzyńska, Aleksandra Kubera, Angelika Jagła, Magda Świło,
Chłopcy: Arkadiusz Jutrzenka, Przemysław Sas, Tobiasz Szczepaniak, Karol Sokołowski, Dawid Wojdyński, Rafał Kaźmierczak, Jakub Paszek, Krzysztof Łoś, Paweł Markiewicz,

 (więcej informacji i zdjęcia)

Odpowiedzialność prawna nieletnich
Warsztaty dotyczące  "Odpowiedzialności prawnej nieletnich" ... - 2 marca 2011r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Matematyczny Orzeł
 Oliwia Golec (2b) - reprezentantka szkoły w Finale  VIII Regionalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych powiatów chodzieskiego, czarnkowsko- trzcianeckiego, pilskiego i złotowskiego "MATEMATYCZNY ORZEŁ" - 9 kwietnia 2011r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

XLII OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO
  3 marca 2011r - Komitet Główny XLII Olimpiady Języka Rosyjskiego informuje, że Siergiej Gierżot (3e) został zakwalifikowany do zawodów III stopnia - eliminacji centralnych, które odbędą się w Warszawie 16-17 kwietnia 2011r.
  W II etapie - okręgowym szkołę reprezentowali uczniowie: Siergiej Gierżot (3e), Mateusz Kogut (1e), Paula Goldstein (1e)

 (więcej informacji i zdjęcia)

V OLIMPIADA MEDIEWISTYCZNA
  4 marca 2011r - awans ucznia klasy 2a Adriana Karowskiego do Finału Ogólnopolskiego V Olimpiady Mediewistycznej, która odbędzie się 18 kwietnia 2011 w Gdańsku.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Wiersz miesiąca
  7 marca 2011r - Kapituła Szkolnego Konkursu na Utwór Literacki Miesiąca wierszem Lutego 2011 wybrała wiersz(Ta chwila zapomniała...) Kingi Wasilewskiej. Publikujemy ten wiersz w bibliotecznej Galerii Autorów

 (więcej informacji i zdjęcia)

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
  9 marca 2011r w PWSZ w Pile odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów pilskich szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 62 uczniów z pilskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III c: Agnieszka Hampelska, Angelika Mengeuaco, Oliwia Piotrowska, Natalia Szwedzińska i Bartosz Rojek (trzy ostatnie osoby otrzymały wyróżnienie).

 (więcej informacji i zdjęcia)

Targi Edukacyjne
  12 marca 2011r - Oferta edukacyjna na rok szkolny 2011/2012 podczas Pilskich Targów Edukacyjnych

 (zdjęcia)

VIII Regionalny Konkurs Literacki
  17 marca 2011r - Marta Szymborska, Kinga Wasilewska, Marta Tzschentke nagrodzone w VIII Regionalnym Konkursie Literackim „O Złote Pióro”

 (więcej informacji i zdjęcia)

 (artykuł prasowy)

St Patrick Day
  17 marca 2011r w Dniu Świętego Patryka odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o obchodach i historii tego święta. Uczestnicy pracowali w grupach rozwiązując test. I miejsce  zajęła klasa IIc, drugie IIIe i trzecie IIg

 (więcej informacji i zdjęcia)


Miejski Konkurs Wiedzy o ...
  I miejsce drużynowo (Oliwia Golec (2b), Karolina Maroszek (2b) Kacper Skowron (3d)) , II miejsce indywidualnie - Oliwia Golec (2b) w IV MIEJSKIM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych-  18 marca 2011r

  (więcej informacji i zdjęcia)

Mój Talent
  Szkolne eliminacje do Powiatowego Finału II edycji konkursu "Mój Talent"-  21 marca 2011r
W eliminacjach zwyciężyli i będą reprezentować szkołę: Jędrzej Waberski (2b), grupa taneczna (Paweł Zielski, Dominika Semeniuk, Daria Kamińska, Anna Ciołek), Stanisław Kroehnke (2b)

  (więcej informacji i zdjęcia)

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie
  23 marca 2011r - II miejsce dla drużyny (Jerzy Tyra (2c) i Kasper Najda (2d) ) w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Sporcie

  (więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  23 marca 2011r - Srebrny medal  w Finale Wielkopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Skład zespołu: Daria Pyłypiw, Paulina Klejment, Monika Nowak, Martyna Tracz, Paulina Sośnicka, Małgorzata Wawrzyńska, Aleksandra Kubera, Angelika Jagła, Magda Świło, Paula Kaczmarek oraz Aleksandra Skiba.
  (więcej informacji i zdjęcia)

Mistrzostwa Wielkopolski w Piłce Siatkowej Chłopców
  24 marca 2011r - Złoty medal  w Finale Wielkopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców
Skład zespołu: Przemysław Sas (kapitan), Jakub Paszek, Rafał Kaźmierczak, Paweł Markiewicz, Dawid Wojdyński, Arkadiusz Jutrzenka, Karol Sokołowski, Jacek Wysocki, Krystian Królak, Tobiasz Szczepaniak (libero), Wiktor Mikołajczak (II libero), Wojciech Kwiecień.
                                  (więcej informacji i zdjęcia)

Tydzień Języków Obcych
  22-28 marca 2011r - Tydzień Języków Obcych

                  (więcej informacji i zdjęcia)

DRZWI OTWARTE SZKOŁY
 26 marca 2011r - DRZWI OTWARTE SZKOŁY

                  (zdjęcia)

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
  28 marca 2011r - Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile - organizatorem i gospodarzem   Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego.  Paula Sobczak z klasy 3g zajęła III miejsce; wyróżnienia uzyskali: Oliwia Golec (2b), Tadeusz Ronij (2g)

 (więcej informacji i zdjęcia)

Targi Edukacyjne 2011
  30 marca 2011r - Oferta edukacyjna szkoły na targach edukacyjnych w Gimnazjum w Ujściu

 (więcej informacji i zdjęcia)

Konkurs ortograficzny
Joanna Lechowicz (2d) zwycięzcą Powiatowego  Konkursu Ortograficznego „O ZŁOTE PIÓRO STAROSTY PILSKIEGO” - 30 marca 2011r.

(więcej informacji i zdjęcia)

Supermatematyk
Jakub Śpiewak, Tomasz Bieniek, Jakub Kwiatkowski (wszyscy 1b)
Oliwia Golec (2b) podczas uroczystego wręczenia nagród za powiatowy etap konkursu SUPERMATEMATK- 30 marca 2011r.


(więcej informacji i zdjęcia)

Z Prawem Jazdy w Dorosłość
 30 marca 2011r. - Kamil Nowak (2f) zwycięzcą Finału Powiatowego Konkursu  " Z Prawem Jazdy w Dorosłość"

więcej informacji na stronie....


Supermatematyk
 Jakub Śpiewak uczeń klasy 1b zajął  II miejsce w Finale Wojewódzkim Konkursu SUPERMATEMATYK .

W Finale Wojewódzkim, który odbył się  2 kwietnia 2011r. w Poznaniu szkołę i powiat pilski reprezentowali uczniowie: Jakub Śpiewak, Żaneta Żaczek, Tomasz Bieniek, Jakub Kwiatkowski (wszyscy 1b)
(więcej informacji i zdjęcia)

dzień rosyjskiego
Dzień Języka Rosyjskiego - 7 kwietnia 2011r.
 (więcej informacji i zdjęcia)


Biegi przełajowe
 Złoty medal Bartosza Kowalczyka (3f) i brązowy Joanny Bemowskiej (1f) w Finale Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych - 9 kwietnia 201

  I miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców w  Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Pilskiego w biegach przełajowych - 31 marca 2011r.

Mistrzostwo Polski Bartosza Kowalczyka - Zamość 12 marca 2011r
(więcej informacji i zdjęcia)

wycieczka 3b
 14 kwietnia klasa IIIb uczestniczyła w serii wykładów oraz warsztatach interaktywnych na Politechnice Poznańskiej w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia co kryją laboratoria kampusu politechniki. Następnie klasa zwiedziła najstarszą polską katedrę na Ostrowiu Tumskim oraz Farę Poznańską. Wycieczka zakończyła się spektaklem w Poznańskim Teatrze Nowym pt. "Sen nocy letniej".
 (więcej informacji i zdjęcia)

Canadian Day
 Oliwia Piotrowska (III c), Olga Kościańska (Id), Karolina Maroszek (II b),  Natalia Filipiak (Id) - laureatki  Powiatowego Konkursu na prezentację mulimedialną 'My Canadian Impressions' oraz II Powiatowego Konkursu Translatologicznego - 15 kwietnia 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach
  Wysokie 12-te miejsce Adriana Karowskiego (2a) w  III etapie - Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach - Bydgoszcz -  13 kwietnia 2011r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Olimpiada Języka Rosyjskiego
 Siergiej Gierżot (3e) Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego - Warszawa, 15-17 kwietnia 2011r.

 (więcej informacji i zdjęcia)

Powiatowy Konkurs Filmowy
 Reprezentanci naszej szkoły (Agnieszka Chodor 1d, Marcin Kupczyk 3d, Jakub Radka 3d) zajęli I miejsce w Powiatowym Konkursie Filmowym organizowanym przez Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Pilskiego i  Kino HELIOS w Pile - 19 kwietnia 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Stypendyści Starosty Pilskiego
 Tegoroczni absolwenci klas trzecich - stypendyści Starosty Pilskiego za wybitne osiągnięcia sportowe i naukowe: Bartosz Kowalczyk Weronika Krupińska Daria Pyłypiw Łukasz Tadych Siergiej Gierżot Jakub Paszek Monika Nowak Magdalena Świło Angelika Jagła Alicja Smolarz Mateusz Piechowiak Daria Rzeczycka Martyna Tracz - 29 kwietnia 2011r
 (więcej informacji i zdjęcia)

Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły
 Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły - PDK 29 kwietnia 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Matura 2011
  MATURA 2011 - 4 maja 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Ogólnopolski Konkurs Papieski
 I miejsce Tomasza Łabusińskiego (1b) w etapie regionalnym  (woj. wielkopolskie i lubuskie) oraz V miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego - 14 maja 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Kangur 2011
 Wyróżnienia dla Jakuba Śpiewaka (1b), Pawła Rykowskiego (1b), Tomasz Bieniek (1b) w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2011- 17 maja 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Alchemik 2011
 Nagroda za bardzo dobry wynik dla Anny Krawczyk oraz wyróżnienia dla Marty Drzycimskiej, Magdy Gruszka, Siergieja Gierżota, Pawła Mściszewskiego, Darii Rzeczyckiej, Pauliny Kiziak, Rafała Kot w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "ALCHEMIK 2011"- 26 maja 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

FOX 2011
 Nagroda za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego    FOX 2011 dla Oliwii Golec (2b)- 27 maja  2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Złoty Pędzel

Magdalena Watras z klasy 1c – ilustratorka Wierszynki
otrzymała w Młodzieżowym Domu Kultury Złoty Pędzel - nagrodę za dokonania twórcze w roku 2010/2011 - 26 maja 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Eureka
W Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Eureka"  wyróżnienie I stopnia na szczeblu krajowym (IV miejsce) otrzymała Oliwia Golec (2b); nagrodę za bardzo dobry wynik Daria Rzeczycka (3f), dyplomy wyróżnienia otrzymali: Kacper Bator (2b), Tomasz Bieniek (1b), Grzegorz Bemowski (2b) oraz Agata Filip (2f) - 1 czerwca 2011
 (więcej informacji i zdjęcia)

Konkurs matematyczny dla klas pierwszych
 W Finale IX Regionalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych z powiatów chodzieskiego, czarnkowsko- trzcianeckiego, pilskiego i złotowskiego szkołę i powiat reprezentowali uczniowie klasy 1b: Jakub Śpiewak i Jakub Kwiatkowski.  Jakub Śpiewak zajął IV miejsce  - 3 czerwca 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

Wycieczka rowerowa 2f
  Rajd Rowerowy klasy 2 f do Bornego Sulinowa.
Na trasie 'tam' i 'z powrotem' pokonaliśmy 155 kilometrów. Warto było!
Rajd poprowadził pan Jan Balcerzak który skrzętnie opisał naszą wyprawę w Tygodniku Nowym. - 1-3 czerwca 2011r
 (więcej informacji i zdjęcia)

Drużynowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego w Lekkiej Atletyce
 II miejsce dla zespołu dziewcząt w Drużynowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego w Lekkiej Atletyce (Finał XII Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego 2010/2011) - 2 czerwca 2011r
 (więcej informacji i zdjęcia)

Szkolny Konkurs Korespondencja sztuk
 Podsumowanie szkolnego konkursu Korespondencja Sztuk ogłoszonego przez  Szkolny Klub Literacki Wierszynka na ilustracje uczniowskich utworów literackich - 6 czerwca 2011r

 (więcej informacji i zdjęcia)

2 Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny
 ZAPRASZAMY do wzięcia udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego (termin składania zdjęć 23 września 2011r)  - więcej informacji

III Ogólnopolskiego Konkursu - Moje miejsce na Ziemi
Prezentacje multimedialne uczniów klasy 1d w ramach III Ogólnopolskiego Konkursu "Moje miejsce na Ziemi"

 
(więcej informacji i zdjęcia)

W poszukiwaniu tożsamości kulturowej miasta
Brązowy medal dla drużyny (Arkadiusz Jutrzenka i Przemysław Sas 2sms) w turnieju finałowym Wielkopolskiej Licealiady w Piłce Plażowej - 14 czerwca 2011r Złote medale w Finale Rejonu Pilskiego w Piłce Plażowej dla: Arkadiusza Jutrzenki i Przemysława Sas (2sms) oraz Pauliny Klejment i Małgorzaty Wawrzyńskiej (2c) - 31 maja 2011r

 
(więcej informacji i zdjęcia)

geoplaneta
Marek Szak (2a) - wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "GEOPLANETA" - czerwiec 2011r.

 


spływ kajakowy klasy 2a
Spływ kajakowy klasy 2a - czerwiec 2011r.

 
(więcej informacji i zdjęcia)

W poszukiwaniu tożsamości kulturowej miasta
Dni Zdrowia w naszej szkole... - 13-14 czerwca 2011r

(więcej informacji i zdjęcia)

Dzień sportu
W dniach 13-15 czerwca 2011r, odbyła się wycieczka rowerowa do Bornego Sulinowa, w której udział wzięły klasy Ia oraz IIb.

(więcej informacji i zdjęcia)

Dzień sportu
Dzień sportu 17 czerwca 2011r

(więcej informacji i zdjęcia)

supermatematyk nagrody
Jakub Śpiewak (1b) podczas uroczystego wręczenia nagród za zajęcie II miejsca w Finale Wielkopolskim Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" - Poznań, 21 czerwca 2011r

(więcej informacji i zdjęcia)

Dzień sportu
Uroczyste zakończenie roku szkolnego - 22  czerwca 2011r

Podczas Powiatowego Zakończenia Roku Szkolnego 21 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Starosty Pilskiego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe 2010/2011

(więcej informacji i zdjęcia)