Dnia 27 maja br w Poznaniu odbędzie się podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Do broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej. Szkołę będą reprezentować:
Karol Dziamara z klasy 1c, który zajął II miejsce w kategorii praca pisemna oraz zespół z klasy 2c w składzie: Laura Białecka, Julita Czerwińska, Dawid Miazga i Diana Tkacz, który zajął I miejsce w kategorii praca multimedialna.
Ponadto uczniowie będą reprezentować szkołę w etapie ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Krakowie 6 czerwca br.
Projekt edukacyjny „Do broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej” został przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie, Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, Fundację im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie oraz Bibliotekę Raczyńskich. Jednym z najważniejszych elementów projektu był konkurs adresowany do młodzieży szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z całej Polski. Zadaniem uczestników konkursu polegało na wykonaniu pracy w jednej z trzech form: pisemnej, fotograficznej lub multimedialnej. Oceniano kreatywność, zgodność faktów historycznych oraz samodzielną pracę z materiałami historycznymi.
Gratulujemy!
Życzymy powodzenia w Krakowie – 6 czerwca.
Opiekun – I.Narożny
dobroni