DZIEŃ CHŁOPAKA

W dniu 28.09. 2017 r. świętowaliśmy z młodzieżą Dzień Chłopaka na sportowo. Zadbaliśmy o kondycje naszych podopiecznych, a także zaserwowaliśmy kiełbaski z grilla i zorganizowaliśmy dyskotekę.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 24.10. 2017 r. jak co roku wychowankowie mieli okazję spróbować swoich sił w ortografii J Zwyciężyła Marysia Karaszewska, gratulujemy.

WYJŚCIE NA CMENTARZ

W listopadzie młodzież mieszkająca w internacie nie zapomina o opuszczonych grobach i jak co roku razem z opiekunem wyrusza zapalić światełko na grobach najbardziej opuszczonych.

WYJŚCIE DO SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO

Dnia 20.11.2017 r. wybraliśmy się z wizytą do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Wspólne zabawy i spędzanie czasu razem to wspaniała  okazja do budowania pozytywnych relacji.

WIGILIA

W tym roku podczas kolacji wigilijnej mieliśmy okazję gościć Pana Starostę Eligiusza Komarowskiego. Wieczór ten upłynął nam w świątecznej atmosferze, która skłaniała do refleksji…Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom….:)

BALIK KARNAWAŁOWY

25.01.2018 r. zorganizowaliśmy dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile balik karnawałowy. Po raz kolejny mieliśmy okazję do integracji i wspólnej zabawy.

KOLĘDA W INTERNACIE

01.02.2018 r. w naszym internacie z wizytą duszpasterską zagościł ksiądz Jacek Dziadosz. Mieliśmy okazję porozmawiać, wymienić się swoimi spostrzeżeniami i mile spędzić czas.

SPOTKANIE Z DORADCAMI ZAWODOWYMI

29.01.2018 r. młodzież mieszkająca w internacie miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z doradcami zawodowymi, którzy przedstawili im możliwości zdobycia zawodu i umiejętności w różnych kierunkach. Spotkania z doradcami organizowane są przynajmniej raz w roku.

DZIEŃ KOBIET

Ten wyjątkowy dzień w tym roku postanowiliśmy uczcić kinem kobiet oraz słodkim poczęstunkiem.

DRZWI OTWARTE W INTERNACIE

07.04.2018 r. uczestniczyliśmy w drzwiach otwartych internatu. Młodzież miała okazję zwiedzić naszą placówkę, a my mieliśmy okazję nawiązać pierwszy kontakt z przyszłymi mieszkańcami.

DZIEŃ DZIECKA

29.05.2018 r. w ramach współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym świętowaliśmy Dzień Dziecka. Czas upłynął nam na wspaniałej zabawie przy wspólnym grillu.

DZIEŃ SPORTU

05.06.2018 r. obchodziliśmy w internacie dzień na sportowo. Rozgrywki sportowe są męczące dlatego regenerowaliśmy siły  przy wspólnym grillu. Dbamy o kondycje naszych podopiecznych.

------------------------------------------------------------------------------

AKCJE CHARYTATYWNE

ZBIÓRKA NA RZECZ PILSKIEGO SCHRONISKA W LESZKOWIE

W tym roku młodzież i pracownicy internatu wspólnymi siłami zdołali wspomóc potrzebujące zwierzęta z pilskiego schroniska. Udało się zebrać 55 kg karmy, koce i poduszki. Wszystkim zaangażowanym w pomoc mniejszym braciom serdecznie dziękujemy za okazane serce.

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

Przez cały rok szkolny 2017/2018 młodzież mieszkająca w internacie, a także pracownicy zbierali plastikowe nakrętki na rzecz Dominiki Zofii Ostrowskiej, która urodziła się z Zespołem Downa. Udało się zebrać 42 kg nakrętek, wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

-----------------------------------------------------------------------------