W internacie II LO odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Młodzieżową Radę Internatu. Na holu głównym znajdowała się kawiarenka z licznymi przysmakami; od ciast, babeczek po pizze. Zwieńczeniem imprezy był konkurs karaoke.

Kolejna okazja integracji i wspólnej zabawy.

Mateusz Kociński, wychowawca w internacie
......
 
Młodzież🧡 z internatu II LO postanowiła oddać się klimatowi Świąt Bożego Narodzenia. Połączyliśmy zaangażowanie, współpracę i integrację z pomocą innym. Podczas warsztatów artystycznych powstały świąteczne stroiki , które zostały przekazane na kiermasz organizowany przez Pilskie Hospicjum.
 
Poprzez małe gesty, Tworzymy Wielkie Rzeczy.
 
Beata Mesek, Mateusz Kociński - wychowawcy w internacie
......
 
Młodzież z internatu "Nafty" wraz z wychowawcą p. M. Kocińskim miała przyjemność przyjąć zaproszenie od naszych przyjaciół - podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile na mecz piłki nożnej halowej.
Spędzony razem czas upłynął pod znakiem rywalizacji i licznych uśmiechów, a Stawką był Puchar: "Dobrej zabawy i uwrażliwienia na drugiego człowieka".
 
Mateusz Kociński, wychowawca w internacie
......
 
M i l e n a  K u b i ś – uczennica klasy 3E II LO w Pile została laureatką Konkursu Barwy Wolontariatu nad Gwdą i Notecią organizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile.
 
Ogłoszenie wyników miało miejsce 3 grudnia br. w Regionalnym Centrum Kultury w Pile podczas Gali Wolontariatu. Zadanie konkursowe polegało na opisaniu swojej działalności związanej z pomaganiem drugiemu człowiekowi. W trakcie uroczyści nagrodzono i przedstawiono sylwetki osób dla, których pomaganie "Jest Modne", szerząc i koordynując ideę wolontariatu.
 
GRATULACJE DLA MILENY - BRAWO
 
Mateusz Kociński, wychowawca w internacie
......
 
Zachęcamy do włączenia się w Akcję "Przedsiębiorczy Święty Mikołaj" na rzecz Pilskiego Hospicjum. Szczegółowe informacje na plakacie. 
 
BO RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ 💝
 
Mateusz Kociński, wychowawca w internacie
......
W dniu 14 listopada w Pilskim Hospicjum odbyło się spotkanie koordynatorów wolontariatu podsumowujące tegoroczną zbiórkę. Omówiono również plany na kolejne akcje.  Jako społeczność II LO  w Pile otrzymaliśmy wielkie podziękowania. Z tego miejsca należy jeszcze raz podkreślić i docenić zaangażowanie młodzieży - Naszych Wolontariuszy, dzięki którym takie przedsięwzięcia mogą zostać zrealizowane.
 
Brawo dla WAS!
 
Mateusz Kociński, wychowawca w internacie
......