24 listopada 2020 roku ruszyła 5 edycja Młodzieżowych warsztatów reportażu. Podczas tych zajęć młodzież mogła zgłębić wiedzę dotyczącą filmu dokumentalnego, montażu, reżyserii, aktorstwa i wielu innych pasjonujących zagadnień.
Cykl składał się z 11 spotkań z różnymi wykładowcami m.in:
Maria Zmarz- Koczanowicz (reżyserka filmów dokumentalnych, scenarzystka, doktor sztuki filmowej),
Matusz Górny (operator Telewizji POLSAT),
Przemysław Chruścielewski (montażysta, m.in. „Boże Ciało” Jana Komasy),
Marta Sikorska (specjalistka w zakresie PR w Warszawskiej Szkole Filmowej),
Andrzej Wolf – polski operator filmowo-telewizyjny.
Od każdego z wykładowców młodzież mogła uzyskać  cenne rady i wskazówki. Co tydzień każdy z uczestników przygotowywał krótką etiudę filmowa do 30 sekund na temat: Znak pandemii, ludzie oraz bezpieczna przystań. Każdy z uczestników mógł wykazać się kreatywnością w danym zadaniu i ukazaniu własnych poglądów.
Z perspektywy osoby, która brała udział w warsztatach uważam, że dzięki tym zajęciom miałam szansę pogłębić wiedzę na tematy, które mnie pasjonują. Dzięki warsztatom miałam okazje poznać wielu inspirujących wykładowców oraz dowiedzieć się  przydatnych rzeczy związanych z montażem, tworzeniem i reżyserią.
 
tekst: Hania Helak, kl.2c
 
>Katarzyna Włodkowska<