✒🎥13 września br. uczniowie klasy medialnej 💜3c💜, mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu z reportażystką p. Teresą Kudybą zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile. Uczestniczyli w projekcji filmu pt. "Edward Stachura Z Tego Świata".
 
✒🎥Jest to produkcja poświęcona twórczości i życiu Edwarda Stachury - polskiego poety, prozaika i pieśniarza. Film został zrealizowany w 35-rocznicę śmierci Steda (2014r.) w jego rodzinnych stronach: Łazieniec, Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Nieszawa. Ma na celu przedstawić piękno sztuki Stachury i nie skupiać się na tych mrocznych momentach, które wpłynęły na jego życie.
 
✒🎥Po projekcji, pani Teresa opowiedziała jak przebiegał proces dokumentu oraz jak zaczęła swoją przygodę z filmem. Uczniowie mogli zadać pytania autorce, na które chętnie odpowiadała. Nie obyło się bez rozważań i licznych konwersacji, po mile spędzonym spotkaniu.
 
tekst: Nikola Rubik, 3c
 
Katarzyna Włodkowska <nauczyciel edukacji medialnej>
......