Dnia 17 września odbyło się diecezjalne spotkanie młodych pt. "Przyjaciele Jezusa". Z naszej szkoły wzięło w nim udział ok 30 osób.
 
⛪Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie na scenę kopii skrzatuskiej Piety oraz przygotowanych dla Matki Bolesnej dwóch drogocennych koron, które zostaną uroczyście włożone na Jej głowę nazajutrz, podczas jubileuszowej Diecezjalnej Pielgrzymki.
 
👫Młodzi przynieśli Matce Bożej swój duchowy wkład w korony, zapisując swoje drogocenne sprawy na kartkach i składając je u stóp Piety. Radość pomogły im wyrazić koncert zespołu Tau, a potem tańce uwielbienia. Świadectwo wiary złożył przed nastolatkami Grzegorz Miecznikowski, który przeszedł w życiu drogę od gorliwego ateisty do gorącego ewangelizatora, doświadczając wyzwolenia z nałogów, nerwicy, depresji i poważnej choroby.
 
🙏Mszy św. podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych przewodniczył bp Edward Dajczak. Obecni byli także biskupi Krzysztof Zadarko i Zbigniew Zieliński oraz księża przybyli do Skrzatusza z młodzieżą. W homilii bp Dajczak mówił o przyjaźni z Jezusem, będącej przewodnim tematem Spotkania Młodych.
 
Aleksandra Bryła <nauczyciel religii>
......