14 marca 2024 roku klasy ❤2ch💚4f wraz z wychowawcami panią Alicją Kosińską i panią Iwoną Narożny wybrały się na zajęcia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.
 
Przygoda rozpoczęła się od zapoznania uczniów z ofertą uczelni. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu pt. "Chemia 💕miłości" pani 👩‍🏫profesor Agaty Markowskiej-Szczupak. Po świetnym wykładzie podzieleni na grupy uczniowie przeszli na zajęcia. Grupa pierwsza strącała nanokrystaliczne sole i tlenki metali przejściowych, grupa druga poznawała właściwości substancji orogenicznych o znaczeniu biologicznym, a grupa trzecia tworzyła nawilżający krem-opatrunek otrzymywany z wykorzystaniem substancji pochodzenia naturalnego.
 
Po udanych zajęciach chemicznych uczniowie przenieśli się do budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. Z nowymi doświadczeniami wróciliśmy do Piły.
 
Dziękujemy pani Joannie Tomczewskiej za opiekę, pani Katarzynie Kurczewskiej za organizację wyjazdu oraz ZUT w Szczecinie za miłe przyjęcie nas i wspaniałe zajęcia.
 
Alicja Kosińska /wychowawca 2ch/
Iwona Narożny /wychowawca 4f/
......