L'elegance de la France🚍🧳🎀🥖🎈
 
🎀Wycieczkę do Paryża zaczęliśmy od najbardziej charakterystycznego punktu w tym mieście, czyli 🗼Wieży Eiffl'a. Zobaczyliśmy ją z każdej perspektywy. Część z nas miała okazję zostać nazwanym Schakirą lub Lady Gagą. Największe wrażenie jednak zrobił na nas widok rozpościerający się ze szczytu wieży. Podczas 🚢rejsu po Sekwanie poznaliśmy historie zabytków Paryża, a następnie przeszliśmy się Polami Elizejskimi, aż do Łuku Triumfalnego. Na dobre zakończenie dnia spacerowaliśmy po dzielnicy Montmartre, gdzie znajduje się słynny plac Pigalle🎭teatr Moulin Rouge.
 
🎀Drugiego dnia udaliśmy się na zwiedzanie 🌇Wzgórza Monmartre, czyli urokliwej dzielnicy Paryża z wieloma perełkami architektonicznymi takimi jak ⛪Bazylika Sacre Coeur. Odwiedziliśmy również 🏰Pałac Królewski w Wersalu.
 
🎀Trzeciego dnia odwiedziliśmy ⚰Cmentarz Rece-Lachaise, gdzie mieliśmy zaszczyt złożyć bukiet biało-czerwonych róż na grobie 🎹Fryderyka Chopina. Udaliśmy się również do Słynnego 🎨Luwru na spotkanie ze sztuką z różnych epok i stron świata. Następnym punktem programu było zwiedzanie 🌇Dzielnicy Łacińskiej, w której mieliśmy okazję zobaczyć: Sorbonę, Panteon, College de France, Kościół św. Genowefy i Ogrody Luksemburskie. Pod koniec dnia zobaczyliśmy ⛪katedrę Notre Dame, znajdującą się na wyspie la Cite, która jest kolebką Paryża.
 
🍒Wisienką na torcie i wytchnieniem dla głów przepełnionych wiedzą był całodniowy pobyt w bajkowym 🎢Disneylandzie. Każdy z nas mógł poczuć dreszczyk emocji lub zamienić się w królewnę, królewicza lub inną postać z bajki.
 
Kierownik wycieczki: Izabela Fonferek-Ławecka
Opiekunowie: Magdalena Urban, Krystyna Oleksów, Justyna Bohatkiewicz
......