🇩🇪🇩🇪Dnia 11 czerwca 2024 roku odbyła się w naszej szkole druga edycja Ogólnopolskich Warsztatów z języka niemieckiego dotycząca landu Baden-Württemberg "Landeskunde live erleben - Willkommen in Baden-Württemberg." Warsztaty odbyły się pod honorowym patronatem PSNJN Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego z siedzibą w Warszawie. Chętni uczniowie z klas trzecich oraz nauczyciele (w mojej skromnej osobie) mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć i wysłuchać ciekawej prezentacji (całość w języku niemieckim!), dotyczącej tego właśnie regionu Niemiec, przenieść się w wirtualną podróż po tym właśnie landzie oraz poznać panią Giselę Bulant.
 
🇩🇪🇩🇪Prelegentką w/w warsztatów była wspomniana wcześniej pani Gisela Bulant👩‍🏫, która jest dyrektorką szkoły w miejscowości Welzheim i która z wielką pasją oraz zaangażowaniem przybliżyła nam, jak wygląda życie w landzie Badenia – Wirtembergia. Mogliśmy posłuchać różnych ciekawostek na temat tego landu oraz na temat tego, jak wygląda praca i nauka w jej szkole. Nie zabrakło także anegdot, żartów oraz serii pytań, na które cierpliwie udzielała odpowiedzi.
 
W tym miejscu bardzo dziękuję moim uczniom z klas trzecich, którzy chcieli poświęcić swój wolny czas, aby się czegoś dowiedzieć. Są to:
🖤Wojciech Breitenbach, 3a
❤Marta Pietrzak, 3f
💛Nadia Gawłowska, 3f
🖤Natalia Andrzejewska, 3f
❤Karolina Jasińska, 3f
💛Amelia Spirra, 3f
🖤Amelia Smętowska, 3f
❤Julia Jaworska, 3f
💛Milena Pawlak, 3f.
Brawo Wy! Organizatorom gratuluję pomysłu i wyobraźni.
 
🇩🇪🇩🇪Czekamy na kolejną dawkę wiedzy i garść ciekawostek - to już za rok:) Zachęcam WSZYSTKICH do udziału w warsztatach online, ponieważ nie zawsze mamy możliwość, aby znaleźć się w kraju naszego najbliższego sąsiada.
 
Aleksandra Gondek-Sujka - eure Deutschlehrerin
......