Uczniowie klasy IIIA Julia Saks i Jakub Kazała w dniu 06.02.2021r. brali udział w zawodach okręgowych Olimpiady Geograficznej. Jakub uzyskał bardzo dobry wynik i znalazł się wśród sześciu najlepszych osób z okręgu, które będą startować w etapie krajowym. Finał odbędzie się w Gdyni w dniach 8-11.04.2021r.

Warto wspomnieć, że paszportem do udziału w etapie okręgowym była kilkudziesięciu stronicowa praca pozytywnie oceniona przez komitet olimpiady. Temat pracy Julii to  "Fizycznogeograficzna charakterystyka Jeziora Piaszczystego k. Piły", a praca Kuby to "Geograficzne uwarunkowania stanu zdrowia ludności i rozprzestrzeniania się wybranych chorób w powiecie pilskim". Naszym uczestnikom Olimpiady Geograficznej gratulujemy sukcesu.

Jakubowi życzymy powodzenia i zdobycia tytułu laureata olimpiady.

>Jolanta Tancogne<