W dniach 21.05.2026-08.06.2026 r. w internacie  odbył się Turniej Warcabowy Dziewcząt. Zawodniczki rozegrały kilka rund, które wyłoniły najlepsze zawodniczki:
 
Wyniki turnieju:
I miejsce  Szturmińska Zuzanna 
II miejsce Duszkiewicz Paulina 
III miejsce Oleksiak Aleksandra 
Gratulujemy zwyciężczyniom sportowej rywalizacji i zaangażowania.
 
Beata Mesek, wychowawca w internacie
......
 
Gratulujemy drużynie II Liceum Ogólnokształcącego w Pile sukcesu w Wielkopolskiej Superlidze Liceów z matematyki.
 
Skład drużyny:
  • Natalia Koman
  • Kryspin Kilan
  • Jakub Kujawa
  • Kewin Mrowca
  • Jan Jedlikowski
  • Szymon Matera
Opiekun drużyny: Małgorzata Piekarska
 
Uroczystość wręczenia nagród była zwieńczeniem wielu miesięcy pracy, zaangażowania i matematycznych wyzwań.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!
 
Jesteśmy z Was dumni!
 
Małgorzata Piekarska, nauczyciel matematyki
......
 
Z wielką radością informujemy, że uczniowie klasy drugiej o profilu matematyczno-chemicznym: Szymon GrelińskiDominik Demski zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza. Szymon i Dominik zdobyli indeksy na studia na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, kierunek Technologia Chemiczna. Serdecznie gratulujemy pasji, zaangażowania i ogromnej wiedzy, tym bardziej że była to rywalizacja z uczniami z trzecich i czwartych klas. 
 
Życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów. 
 
Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2026
 
W konkursie wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły (22 w kategorii Junior i 7 w kategorii Student).
 
W tym roku w kategorii Student bardzo dobry wynik uzyskał Igor Gurda z klasy 3ch, natomiast wyróżnienie Kryspin Kilan z klasy 3b. W kategorii Junior wyróżnienia otrzymali: Hanna Michniewicz z klasy 1b, Wojciech Kozieł z klasy 1a oraz Szymon LewandowskiKrystian Prokopowicz z klasy 2b.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, Igorowi i wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesu i zapraszamy już za rok. Kolejna edycja odbędzie się w marcu 2027 roku.
 
Alicja Kosińska, Szkolny Koordynator Konkursu
......
Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy pierwszej Wojciech Kozieł został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Olimpus 2026.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii
......
Kryspin Kilan – finalista z matematyki Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”!

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Kryspin Kilan – uczeń klasy 3b o profilu matematyczno-fizycznym uzyskał tytuł finalisty XIX Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” (z matematyki)

Olimpiada, objęta patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz AGH, promuje uczniów o najwyższym potencjale w obszarach matematyki, fizyki i nauk technicznych.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Kryspin jest uczniem klasy trzeciej. Oznacza to, że materiał obejmujący pełny, czteroletni cykl kształcenia w liceum opanował w trzy lata, osiągając poziom pozwalający na rywalizację na szczeblu ogólnopolskim.

Gratulujemy Kryspinowi konsekwencji, determinacji i znakomitego wyniku!
To sukces, który potwierdza, że ambicja połączona z systematyczną pracą daje wymierne efekty.

Opiekunem ucznia jest Małgorzata Piekarska – nauczyciel matematyki i fizyki.

II LO w Pile – tu potencjał rozwija się w realne osiągnięcia.
......
#iloveNafta #i❤Nafta #2loPiła #2loNafta
 
OGÓLNOPLSKA OLIMPIADA OLIMPUS Z MATEMATYKI
W sesji zimowej ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki OLIMPUS 2026 wzięło udział 22 uczniów z klas pierwszych.
 
Vadym Pitka (1b), Jakub Jeleńkowski (1a), Wiktor Ślebioda (1b) uzyskali świetne wyniki powyżej 90% oraz tytuły LAUREATA ogólnopolskiej olimpiady.
GRATULUJEMY wyników oraz życzymy dalszych postępów nagrodzonym oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.
 
Beata Krzewińska, Sławomir Kozłowski - nauczyciele matematyki
......

II LO w Pile zwycięzcą V edycji Wielkopolskiej Superligi Liceów!

Za nami kilka miesięcy intensywnej rywalizacji, wymagających zadań i pracy na najwyższym poziomie. Dziś zamykamy ten etap z najlepszym możliwym wynikiem:
I miejsce w klasyfikacji końcowej Ligi Matematycznej

To nie był jednorazowy sukces. To był proces.

Droga do zwycięstwa:
– I runda: komplet najtrudniejszych zadań + punkty za szybkość,
– po II rundach: lider klasyfikacji generalnej,
– IV runda (kombinatoryka): wygrana,
– V runda (algebra liniowa): II miejsce w niezwykle wyrównanej rywalizacji,
– finał: zwycięstwo w całej edycji.

Rywalizacja obejmowała różne obszary matematyki – od teorii liczb, liczb zespolonych, przez kombinatorykę, rachunek całkowy, po algebrę liniową i geometrię analityczną.
W wielu momentach o wyniku decydowały sekundy – liczyła się nie tylko poprawność, ale też skuteczność i tempo działania.

Delta Team – drużyna II LO w Pile:
Natalia Koman 
Jan Jedlikowski
Szymon Matera
Jakub Kujawa
Kewin Mrowca
Kryspin Kilan

Opiekun merytoryczny i koordynator zespołu: Małgorzata Piekarska (nauczyciel matematyki i fizyki)

Nasi uczniowie wielokrotnie udowodnili, że potrafią nie tylko rozwiązywać najtrudniejsze zadania, ale robić to precyzyjnie, świadomie i pod presją czasu.

Ten wynik to coś więcej niż podium.
To dowód konsekwencji, współpracy i realnych kompetencji.

Jesteśmy dumni z całego zespołu Delta Team.
Dziękujemy za zaangażowanie, determinację i poziom, który naprawdę robi różnicę.

II LO w Pile –tutaj wiedza, strategia i systematyczność prowadzą do sukcesu.
......
Z dumą informujemy, że Kewin Mrowca uczeń klasy 4ch o profilu matematyczno-chemicznym w II LO w Pile zdobył tytuł finalisty ogólnopolskiego konkursu wiedzy z matematyki „inPUT” organizowanego przez Fundację na rzecz rozwoju Politechniki Poznańskiej oraz Politechnikę Poznańską.
 
Kewin otrzymał indeks na wybrane kierunki na Politechnice Poznańskiej. Gratulujemy!
 
Opiekun Alicja Kosińska, nauczyciel matematyki
......
Dnia 13 marca 2026 odbyła się XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE. Wzięło w niej udział 2795 uczniów szkół ponadpodstawowych.
Z dumą przedstawiamy wyniki [podział wg klas]:
 
Maciej Boryca z 4c, zajął 1 miejsce w województwie i 2 w kraju,
Antoni Babij z 2b, zajął 1 miejsce w województwie i 4 w kraju.
Panowie wygrali nagrody rzeczowe o wartości 500zł.
 
Jan Antoniak z 2b, zajął 2 miejsce w województwie.
Marceli Śmigielski z 1b zajął 3 miejsce z w województwie.
Martyna Bratkowska z 3b zajęła 3 miejsce w województwie.
 
Na wyróżnienie zasługują również Bartłomiej Łaszczyk z 3b, który zajął 7 miejsce w województwie oraz Lena Wawrzyniak z 3e, która zajęła miejsce 10.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Justyna Bohatkiewicz, nauczyciel języka angielskiego
......
Idą jak burza!
 
Nasi debatanci, biorący udział w ogólnopolskim turnieju AD VOCEM, organizowanym przez Instytut Pileckiego, wygrali obie dotychczas rozegrane debaty. Składy drużyn były zmienne - co jest tylko dowodem opanowania do perfekcji pracy w grupie - a swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować:
Beata Krzyżostaniak 4ch
Liza Kholiava 1d
Filip Szałek 3f
Zuzanna Rodziewicz 3c
Antoni Babij 2b
Marta Baranowska 2c
 
Turniej trwa - trzymajcie kciuki!
 
Iwona Narożny, nauczyciel historii
Beata Bednarska, nauczyciel religii
......