Z wielką radością informujemy, że Szymon Greliński i Dominik Demski z klasy drugiej o profilu matematyczno-chemicznym zakwalifikowali się do II etapu XXXII edycji Konkursu chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
 
Z całej Polski zakwalifikowały się tylko 34 osoby. Szymon zdobył pierwsze, a Dominik trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej. Kolejny etap odbędzie się 6 marca w Płocku.
 
Serdecznie gratulujemy.
To wielki sukces tym bardziej, Dominik i Szymon są dopiero w 2 klasie.
 
Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii
......
Delta Team wygrywa IV rundę Wielkopolskiej Superligi Liceów
 
Drużyna Delta Team – reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące w Pile – w składzie:
Natalia Koman
Kryspin Kilan
Jan Jedlikowski
 
zajęła I miejsce w IV rundzie Wielkopolska Superliga Liceów Kombinatoryki.
 
Runda miała charakter kombinatoryczny i wymagała precyzji, logicznego myślenia oraz trafnego doboru strategii rozwiązania. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o przewadze decydowały poprawność rozwiązań i skuteczne zarządzanie czasem. W trakcie czterech rund Superligi drużyna konsekwentnie wybiera najtrudniejsze zadania, podejmując maksymalne wyzwania punktowe. Po czterech rundach Delta Team zajmuje I miejsce w klasyfikacji generalnej.
 
Opiekunem zespołu jest Małgorzata Piekarska, koordynująca przygotowania oraz wspierająca zawodników w pracy merytorycznej.
 
Gratulujemy zespołowi konsekwencji, odwagi i skuteczności. Przed nami V runda – algebra liniowa. Trzymajcie kciuki!
 
Szczególne podziękowania kierujemy do Aleksandra Szeremet, właścicielki Creownia, za ufundowanie bluz drużynowych, które podkreślają profesjonalny wizerunek zespołu.
......
 
Z ogromną dumą informujemy, że Kryspin Kilan, uczeń klasy IIIB o profilu matematyczno-fizycznym w II Liceum Ogólnokształcącym w Pile, zakwalifikował się do III etapu (centralnego) XIX Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z matematyki.
 
To efekt ogromnej, systematycznej pracy Kryspina, jego konsekwencji, determinacji i gotowości do podejmowania ambitnych wyzwań intelektualnych.
Opiekunem dydaktycznym ucznia jest mgr inż. Małgorzata Piekarska – nauczyciel matematyki i fizyki.
 
Finał odbędzie się 22 marca 2026 r. w trybie stacjonarnym. Przed Kryspinem dwie godziny intensywnej pracy z zadaniami na poziomie olimpijskim.
Olimpiada objęta jest patronatem Ministra Edukacji, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Województwa Małopolskiego oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN.
 
Trzymamy mocno kciuki za finał.
......

Zuzanna Rodziewicz w finale Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej!

Z radością informujemy, że Zuzanna Rodziewicz, uczennica naszej szkoły, zakwalifikowała się do III etapu (finału) Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Komitet Główny Olimpiady opublikował ostateczne wyniki II etapu Olimpiady. Do finału przeszły osoby z najwyższą liczbą punktów oraz te, które uzyskały wynik powyżej progu 117 punktów. Ostatecznie do III etapu zakwalifikowano 29 najlepszych uczestników z całej Polski.

Wśród nich znalazła się nasza uczennica - Zuzanna, która dzięki swojej wiedzy, pracy i pasji do filmu oraz komunikacji społecznej osiągnęła wynik gwarantujący udział w prestiżowym finale.

Serdecznie gratulujemy Zuzannie wspaniałego sukcesu i trzymamy kciuki za jej występ w ostatnim etapie Olimpiady!
To ogromne wyróżnienie zarówno dla Zuzi, jak i dla naszej szkoły.
......

Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy czwartej o profilu biologiczno-chemicznym Miriam Skowyra dostała się do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Swinarskiego.

Finał odbędzie się 6 i 7 marca w Toruniu i będzie się składał z dwóch części teoretycznej i laboratoryjnej.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego uzyskują maksymalną liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym na wszystkie kierunki prowadzone przez Wydział Chemii, kierunki prowadzone przez Wydział Filozofii i Nauk Społecznych oraz jednolite studia magisterskie na kierunki: analityka medyczna, farmacja i fizjoterapia oraz na wszystkie kierunki studiów I stopnia prowadzone w kampusie bydgoskim.

Serdecznie gratulujemy.

Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii
......
#chemiawNafcie #iloveNafta #liceumNafta

Sukces Jeremiego
 
Uczeń naszej szkoły Jeremi Tancogne znalazł się w gronie najlepszych uczestników etapu okręgowego (II stopnia) LII Olimpiady Geograficznej.
 
Jeremi w pierwszym etapie napisał obszerną pracę na temat „Galeria Vivo w Pile – wpływ na lokalny rynek i zagospodarowanie centrum miasta Piły”, z której uzyskał bardzo dobry wynik i trafił na listę osób zaproszonych do drugiego etapu olimpiady.
 
W sobotę 07.02.26 w Poznaniu na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Jeremi przystąpił do trzech testów i zakwalifikował się do części ustnej, która odbyła się w niedzielę 08.02.26. Przed Jury i widownią Jeremi zaprezentował temat dotyczący charakterystyki i znaczenia dla społeczności i gospodarki rzeki Jenisej.
 
Gratulujemy osiągnięcia i życzymy zakwalifikowania się do finału Olimpiady.
 
Eliza Miękczyńska, nauczyciel geografii
......
 

Mamy kolejny powód do dumy!

Z ogromną radością informujemy o sukcesie uczennic klas medialnych —
Iga Barańska
Julia Thomas
Anna Werner

Uczennice zakwalifikowały się do etapu okręgowego XI edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych we współpracy z Okręgowymi Izbami Radców Prawnych.

Już w marcu będą walczyć o indeksy na studia prawnicze na prestiżowych uczelniach:

  • Uniwersytecie Gdańskim
  • Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytecie Opolskim
  • Uniwersytecie w Białymstoku
  • Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II

Etap okręgowy konkursu odbędzie się w siedzibach Okręgowych Izb Radców Prawnych.

Uczennicom serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy!

Joanna Drabowicz, nauczyciel bibliotekarz
......
#bibliotekaNafty #iloveNafta #i❤️Nafta #liceumNafta

XIX Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń edukacyjnych w Polsce, a II Liceum Ogólnokształcące w Pile już kolejny raz ma zaszczyt być jej partnerem.
W naszej szkole odbywa się etap okręgowy tej renomowanej olimpiady, organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie – uczelnię od lat znajdującą się w ścisłej czołówce polskich szkół wyższych.
Uczniowie rywalizują w czterech wymagających dziedzinach:
  • geografii z elementami geologii,
  • fizyce,
  • chemii,
  • matematyce.
To wydarzenie po raz kolejny pokazuje, że II LO w Pile to doskonałe miejsce dla ambitnych uczniów, ponieważ:
  • wspieramy rozwój pasji i talentów na najwyższym poziomie,
  • współpracujemy z renomowanymi uczelniami wyższymi,
  • tworzymy środowisko sprzyjające naukowym wyzwaniom i sukcesom,
  • dajemy realne możliwości startu w prestiżowych olimpiadach ogólnopolskich.
Za wszystkich uczestników trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w drodze po indeks AGH!
......
10 stycznia w naszej szkole odbył się II etap 62 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Prof. Antoniego Swinarskiego.
II Liceum w Pile w ten dzień pełniło funkcję ośrodka regionalnego spośród 18 szkół z całej Polski. Do 2 etapu przeszło, aż 13 uczniów:
 
Z klasy IV:
Kacper Kijek
Weronika Kolasa
Jakub Kujawa
Miriam Skowyra
Julian Lewandowski
Julia Lecka
Filip Kirpa
Jagoda Lehnarth
 
Z klasy III:
Wiktoria Lorek
Maksymilian Ochodek
 
Z klasy II:
Dominik Demski
Szymon Greliński
Krystian Prokopowicz
 
Uczniowie przez 3 godziny zegarowe rozwiązywali zadania z zakresu chemii fizycznej, analitycznej i organicznej.
Serdecznie gratulujemy!
 
Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii
......
 
Statystyka w II LO w Pile wjeżdża na poziom PRO!
3 uczennice z klasy 3b II LO w Pile pokazały, że liczby to nie tylko tabelki i wykresy. Dziewczyny wzięły udział w 13. Wielkopolskim Konkursie „Statystyka mnie dotyka” i udowodniły, że ogarnięcie danych = realna moc. Analiza, logika, teamwork i wystąpienia publiczne – wszystko na tip-top.
 
Ogromne brawa za zaangażowanie i ambicję!
 
Tak się robi szkołę z pasją!
 
Łukasz Kuliński, nauczyciel biznesu i zarządzania
......
Z wielką przyjemnością informujemy, że dziesiątka naszych uczniów zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z chemii.
 
Wojciech Radka
Krystian Prokopowicz
Dominik Demski
Szymon Greliński
Sylwester Kaczanowicz
Pola Suder
Marta Bryk
Michał Szmydt
Jan Zgorzały
Wiktor Adamski
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
 
Anna Hoffmann-Rothe, nauczyciel chemii